Ar spraigām kopvērtējuma cīņām svētdien, 5. februārī, tika aizvadīts Rīgas Ziemas kausa 5. posms. Noslēdzošajās sezonas sacensībās pārliecinoši ātrākos laikus uzrādīja ar Mitsubishi Lancer Evo startējošais Kalvis Blūms, kurš izcīnīja uzvaras visas trīs pilnpiedziņas klasēs.
Lai arī uz ielām bija tīrs asfalts un varēja domāt, ka sacensības norisināsies rudens noskaņās, trasē valdīja ledus, kas gādāja par mānīgu un mainīgu segumu. Dienas gaitā daļā trases ledus atlaidās un vietām parādījās asfalts, tomēr lēni krītošais sniegs trasi padarīja neprognozējami slidenu. Kopā uz starta stājās 95 dalībnieki, kas, ņemot vērā sniega trūkumu, bija labs rādītājs.
SAILUN 2WD ieskaitē, kurā visi sportisti startē ar vienoto SAILUN WST1 ziemas riepu, pirms posma jau bija skaidrs, ka sezonas kopvērtējumā uzvarējis Miks Ķenavs (Honda Civic). Tomēr pēdējās sacensībās viņam neizdevās noslēgt perfekto sezonu ar uzvaru, jo nācās piekāpties Renāra Zapacka priekšā (Honda Civic). Trešā vieta noslēguma posmā Naurim Ločmelim (Opel Corsa), savukārt sezonas kopvērtējumā aiz Ķenava otro un trešo vietu ieņēma Ģirts Kampmanis (Honda Civic) un Sandis Ābelītis (Renault Megane).
RZK5_2
SAILUN RWD klasē par pirmo vietu notika ļoti līdzvērtīga cīņa starp Uldi Auguli un Kasparu Mamonu, jo abi sacensības pabeidza ar divām uzvarām un identisku punktu skaitu. Pateicoties uzvarai tieši pēdējā iebraucienā, uzvara posmā Augulim, tomēr Mamonam skumt nevajadzēja, jo viņš kļuvis par kopvērtējuma uzvarētāju, aiz sevis atstājot Gintu Mezīti (trešā vieta 5. posmā) un Voldemāru Kalvi. Jāatzīmē, ka visi iepriekš minētie sacensībās startēja ar 3. sērijas BMW.
Raksta ievadā minētais Kalvis Blūms ar uzvarām visos braucienos izcīnīja pārliecinošu pirmo vietu SAILUN 4WD klasē, bet otrā un trešā vieta ar Subaru Impreza braucošajiem Mārtiņam Bertam un Edgaram Leonovam. Bertam un Leonovam arī otrais un trešais rezultāts sezonas griezumā, savukārt par kopvērtējuma uzvarētāju kļuva Jānis Hāns (Subaru Impreza).
Priekšpiedziņu klasēs, kā jau pēdējos posmos ierasts, par pirmajām vietām cīnījās ar Opel Astra braucošie piloti. iAuto 2WD šoreiz ātrākie bija Otto Birznieks, Artūrs Vaido un Nauris Ločmelis, savukārt 2WD OPEN godalgotās vietas ieņēma Vaido, Ločmelis un Ivars Uss. Kopvērtējumā iAuto 2WD triumfēja pēdējā posma uzvarētājs Birznieks, tomēr aiz viņa ierindojās stabilu snieguma visas sezonas garumā uzrādījušie Artis Baumanis un Artūrs Bondars. Savukārt 2WD OPEN pie sezonas godalgām tika Mārtiņš Starks, Miks Ķenavs un Artūrs Vaido.
iAuto RWD ieskaitē pārliecinošu posmu aizvadīja Gints Lapsa, ar uzvaru nostiprinot otro vietu kopvērtējumā. Otrais posmā, bet ceturtais kopvērtējumā Jānis Visockis, savukārt trešais gan posmā, gan sezonas griezumā Mārtiņš Muižnieks. Tomēr sezonas kopvērtējumā pirmais Jānis Apsītis, kuram līdera goda nostiprināšanai pietika arī ar devīto rezultātu noslēguma sacensībās.
Ar teju perfektu sniegumu sezonu noslēdza Kalvis Blūms, kurš triumfēja visos iAuto 4WD un trijos (no četriem) 4WD OPEN iebraucienos. Šie rezultāti arī kopvērtējumā viņam ļāva pacelties uz trešo pozīciju iAuto 4WD un otro vietu 4WD OPEN. Otrais otro posmu pēc kārtas iAuto pilnpiedziņas klasē Edgars Andžāns (Audi 80), kurš aiz sevis atstāja Kasparu Ozoliņu (Mitsubishi Lancer Evo), savukārt kopvērtējumā pirmās divas vietas Jānim Hānam un Tomam Lielkājim (Mitsubishi Lancer Evo). 4WD OPEN otrais posmā un trešais kopvērtējumā Ints Dimiņš (Audi 80), bet trešais sezonas noslēgumā sacensībās Jānis Hāns. Interesanti, ka par sezonas uzvarētāju šajā klasē kļuva Oļģerts Jansons (Audi 80), kurš ne reizi neuzkāpa uz pjedestāla, toties stabili aizvadīja visus sezonas posmus.
Dāmu klasē šoreiz pārliecinoša uzvara Lindai Kundziņai, kura ar savu Audi A3 pirmā visos četros iebraucienos. Otrā sezonas noslēgumā Zane Zīverte (parasti startēja ar Mitsubishi Lancer Evo, šoreiz ar Audi 80), tomēr kopvērtējumā Linda un Zane mainītās lomās. Trešo vietu posmā izcīnīja debitante Līna Berga (Škoda Yeti), bet kopvērtējuma trešā vieta Anastasijai Kozlovskai (Honda Civic).
RZK5_4
Jāatzīmē, ka Rīgas Ziemas kausa pirmā sezona noteikti uzskatāma par izdevušos, jo kopā piecos Biķernieku trasē notikušajos posmos uz starta izgāja 327 dalībnieki. Paldies par to jāsaka arī Rīgas Ziemas kausa atbalstītājiem – Sailun, Valvoline, Mora-Trans, German Automotive Technology, iAuto.lv un Latvijas Gada auto konkursam. Šis veiksmīgi debitējušais sacensību seriāls noteikti nākamajā ziemā atgriezīsies ar lielāku vērienu, tomēr pirms tam vēl gaidāma oficiālā šīs sezonas noslēgšana – 24. februārī (19.00) Biķernieku kompleksās sporta bāzes birojā notiks svinīgā kopvērtējuma uzvarētāju apbalvošana. Sīkāku informāciju par aizvadīto sezonu var meklēt www.kalvemotorsports.lv un Rīgas Ziemas kausa Facebook vietnē: https://www.facebook.com/rigasziemaskauss/.
Rīgas Ziemas kausa 5. posma rezultāti:
SAILUN 2WD

 1. Renārs Zapackis, Honda Civic
 2. Miks Ķenavs, Honda Civic
 3. Nauris Ločmelis, Opel Corsa

SAILUN RWD

 1. Uldis Augulis, BMW 325
 2. Kaspars Mamons, BMW 325
 3. Gints Mezītis, BMW 325

SAILUN 4WD

 1. Kalvis Blūms, Mitsubishi Lancer Evo
 2. Mārtiņš Berts, Subaru Impreza
 3. Edgars Leonovs, Subaru Impreza

iAuto 2WD

 1. Otto Birznieks, Opel Astra OPC
 2. Artūrs Vaido, Opel Astra OPC
 3. Nauris Ločmelis, Opel Astra

iAuto RWD

 1. Gints Lapsa, BMW 325
 2. Jānis Visockis, BMW 3. sērija
 3. Mārtiņš Muižnieks, BMW 3. sērija

iAuto 4WD

 1. Kalvis Blūms, Mitsubishi Lancer Evo
 2. Edgars Andžāns, Audi 80
 3. Kaspars Ozoliņš, Mitsubishi Lancer Evo

2WD OPEN

 1. Artūrs Vaido, Opel Astra OPC
 2. Nauris Ločmelis, Opel Astra
 3. Ivars Uss, Opel Astra OPC

4WD OPEN

 1. Kalvis Blūms, Mitsubishi Lancer Evo
 2. Ints Dimiņš, Audi 80
 3. Jānis Hāns, Subaru Impreza
Ielādēt vēl rakstus, kuru autors ir  haker
Load More In Motorsports

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Iesakām izlasīt

8 iemesli, kāpēc uzņēmumam nepieciešams digitālais mārketings

Digitālais laikmets ir ieviesis jaunu mārketinga formu uzplaukumu, un uzņēmumi, kas neizma…