Aizvadītajā nedēļas nogalē no 13. līdz 15. oktobrim Slovākijā, Košices apgabalā Gelnicē norisinājās Eiropas čempionāta noslēguma ceturtais posms Enduro. Šajā posmā tika noskaidroti arī Eiropas čempioni. Trīs dienas mūsu sportisti no Latvijas – Edgars Siliņš un Jānis Vinters devās trasē un guva augstus panākumus.
Šogad abi sportisti aizvadījuši četrus spraigus un tehniski sarežģītus Eiropas čempionāta Enduro posmus – Portugālē, Igaunijā, Vācijā un Slovākijā.
Senioru E1 klases sportists, Eiropas čempionāta kopvērtējuma trešās vietas ieguvējs Edgars Siliņš (Motosports RT): „Par vienu ierakstu manā sportista CV vairāk.” Šis ir līdz šim Edgara augstākais sasniegums Enduro.
„Emocijas neaprakstāmas. Šogad Eiropā gāja kā pa kalniem, gan tiešā un pārnestā nozīmē,” stāsta Edgars. Portugāles posmā pirmajā dienā sportists ieguva otro vietu, taču Vācijas posmā 19 soda minūtes. Igaunijas posms bija fiziski vissmagākais, bet Slovākijas posms bija emocionāli visatbildīgākais.
„Slovākijas posmā trase nebija viegla, visu laiku reljefs: stāvi, bīstami nobraucieni un tikpat stāvi uzbraucieni kalnā. Trasē bija lieli celmi, akmeņi, saknes un gleznainas kalnu upītes. Skats bija skaists, bet ne tajā brīdī, kad jābrauc „gonkā” ar pilnu gāzi,” piedzīvoto atceras Edgars.  
Sportistam katru dienu izdevās uzlabot rezultātu, jo labi atcerējies trases sarežģītākos posmus. „Sāku labi iejusties kalnos. Otrajā dienā aizkavējos vienā no testiem, jo pirms testa gribēju mazliet atpūsties, un pēc tam steidzos uz kontrollaiku, lai nenokavētu. Vienā nobraucienā 5 metru attālumā no manis taku pārlēca milzīgs alnis, viens no otra nobijāmies.
Slovākijas posms no pārējiem atšķīrās ar trešo dienu, kurā visi pa klasēm brauc motokrosu. Vairāku nāciju sportisti stāvējām pie viena „bomja”.  Tas brīdis, kad krita barjera un katrs grib uzvarēt, jo visi esam līdzvērtīgi, bija ļoti emocionāls. Krosa trase, kalna pakājē ļoti tehniska un ātra.” Slovākijas posms Edgaram bijis bez kritieniem, stabils, un pārliecinošs, par ko priecājās arī pats sportists. „Vislielāko paldies vēlos teikt savai draudzenei Anitai un ģimenei.
Liels paldies maniem atbalstītājiem un sponsoriem, kas bija ar mani un ticēja: „Husqvarna”, „Motosports Racing Team”, „Motosports.lv”, “Autorepublika.lv”, “Ulle.lv”, “Precesdarbam.lv”, “Auces novads”, “Averto.lv”, “AFB apdrošināšana”, „Green suspension”, „Siberian health”,” tā sportists Edgars Siliņš.
Veterānu klases sportists, Eiropas čempionāta kopvērtējuma Enduro piektās vietas ieguvējs Jānis Vinters (JVE Mototeam) stāsta, ka „sacensības Slovākijā bija nopietnas un ļoti tehniskas. Bija ārkārtīgi tehniski elementi, nepierasti apstākļi. Visi pārbraucieni, trases, pat noslēguma motokross notika kalnos, dažādos slīpumos un reljefos. Līdzenumu praktiski nebija.”
Sportists brauca pa meža takām, ceļiem, šaurām vietām, kas bija klātas ar akmeņiem un mazliet māla. Bija grūti izbraucamas vietas ar stāviem nobraucieniem. „Vienā ātrumposmā uzmetu kūleni. Bija tik stāvs nobrauciens, ka motocikls vienkārši apgāzās un uzkrita virsū. Pašam viss kārtībā, pusminūti laikam pazaudēju, bet viss beidzās labi,” stāsta Jānis. Sportists pirmajā dienā klasē ieguva sesto vietu.
Otrajā dienā sportists, lai iegūtu labāku rezultātu, uzlika motociklam standarta amortizatorus, bet vēlamo rezultātu ar to nesasniedza, jo braukt bija vēl grūtāk. „Rīts bija auksts, amortizatori auksti, un sacensības sākās ar extrem testu – akmeņi, riepas, baļķi u.c. elementi. Laiki bija salikti tā, lai paspētu ieliet vien degvielu un notīrīt brilles. Diezgan ātra trase, nebija ne mirkli vaļas atslābināties. Bija jābrauc uzmanīgi, jo visapkārt koki, slīpumi un akmeņi. Tikko kā neieraugi kaut ko, tā viens, divi, no kalniem lejā, kokos iekšā,” stāsta sportists.
Jānis Vinters lepojas arī ar Edgara Siliņa panākumiem Eiropas čempionātā – „Cepuri nost par sniegumu!”

Ielādēt vēl rakstus, kuru autors ir  haker
Load More In Motorsports

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Iesakām izlasīt

8 iemesli, kāpēc uzņēmumam nepieciešams digitālais mārketings

Digitālais laikmets ir ieviesis jaunu mārketinga formu uzplaukumu, un uzņēmumi, kas neizma…