Finanšu nozares asociācija aicina individuālajiem lietotājiem un uzņēmumiem uzstādīt Cert.lv un Nic.lv (.lv domēna reģistra uzturētājs) izveidotu DNS ugunsmūri – bezmaksas rīku pasargāšanai no kiberapdraudējumiem, tādiem kā viltus banku mājaslapas, krāpnieciskas tirdzniecības platformas un iepirkšanās mājaslapas, vīrusus izplatošas vietnes u.c.

Aizsargsistēma pasargās no uzbrukuma, ja krāpnieks liks apmeklēt kādu kaitīgu vietni, paskaidro Finanšu nozares asociācijas Krāpšanu ierobežošanas darba grupas vadītājs Anrijs Šmits.

Izstrādātais DNS ugunsmūris nodrošina aktīvu aizsardzību, piemēram, ļaunatūras lejupielādes bloķēšanu. DNS ugunsmūris papildinās iekārtā uzstādītā antivīrusa darbību, un gadījumos, ja ļaunatūra jau ir inficējusi kādu iekārtu, apturēs ļaunatūras mēģinājumus sazināties ar kontrolcentru, sniedzot iespēju sistēmu administratoram ātrāk identificēt šādas iekārtas un operatīvi veikt seku novēršanu. “Cert.lv saņem ziņojumus tikai par kaitīgo vietņu bloķēšanas gadījumiem, bet nekādā veidā nav iespēja iegūt informāciju par pārējām lietotāju apmeklētajām tīmekļa vietnēm vai katra individuālā lietotāja aplūkoto saturu,” saka Šmits.

“Informācija par krāpnieciskajām saitēm, par kurām ir ziņojuši Latvijas iedzīvotāji vai kuras ir identificējusi Cert.lv, tiek operatīvi ievietota DNS ugunsmūrī, tādējādi pasargājot no uzbrukuma ugunsmūra lietotājus. Kopš novembra sākuma nepilnu divu mēnešu laikā DNS ugunsmūris ir apstrādājis vairāk nekā 1,5 miljonus pieprasījumu,” papildina Cert.lv kiberdrošības eksperts Armīns Palms. Eksperts aicina izmantot DNS ugunsmūri savu finanšu un datu aizsardzībai un ziņot Cert.lv, ja tiek pamanītas iespējami krāpnieciskas vietnes.

Ja tomēr ir aizdomas, ka nauda ir pārskaitīta krāpniekam vai maksājuma kartes, internetbankas dati ir nonākuši svešās rokās, par to pēc iespējas ātrāk jāziņo savai bankai un Valsts policijai.

Ielādēt vēl rakstus, kuru autors ir  haker
Load More In Jaunumi

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Iesakām izlasīt

8 iemesli, kāpēc uzņēmumam nepieciešams digitālais mārketings

Digitālais laikmets ir ieviesis jaunu mārketinga formu uzplaukumu, un uzņēmumi, kas neizma…