Biznesā viedtālrunis joprojām ir lielisks palīgs, gan ikdienā veicot un saņemot neskaitāmus tālruņa zvanus, gan izmantojot iespējas, ko sniedz tālrunī jau iebūvētās aplikācijas – kalendārs, e-pasts, piezīmju grāmatiņa un dažādi atgādinājumi. Protams, lai darbs sokas raitāk, mums ir jāiemācās savienot savu viedtālrunii ar uzņēmuma kontaktu datu bāzēm, kopējo kalendāru un citiem datiem, lai ērti un ātri būtu pieejama visa informācija, pat atrodoties ārpus biroja.

Šim nolūkam iespējams veikt kontaktu saraksta sinhronizāciju ar uzņēmuma Exchange serveri vai esošu CRM sistēmu. Darba uzdevumiem un piezīmēm būtu vienlaikus jābūt pieejamām gan jūsu datorā, gan tālrunī. Arī darba kalendāru abpusēja sinhronizācija un koplietošana ar pārējiem kolēģiem, klientiem un partneriem ir moderns veids, kā ātri saskaņot abpusēji izdevīgus tikšanās un sapulču laikus.

Mums atrodoties ārpus biroja, viedtālrunis zināmā mērā ir kā atslēga tām IT sistēmām, ko mēs ikdienā izmantojam darbā un informācijai ir jābūt sasaistītai. Nedrīkst aizmirst arī par informācijas drošību un vienmēr jābūt gataviem situācijai, ja viedtālrunis tiek nozaudēts vai nozagts.

Būsim godīgi, viedtālrunis ir tieši tik vieds, cik protam to viedi izmantot, tādēļ ir jāmācās un jāredz jaunas iespējas, ko sniedz dažādas aplikācijas mūsu ikdienas darba efektivitātes uzlabošanai. Aplikāciju lejupielāde veicama tikai oficiālajās aplikāciju vietnēs, piemēram Google Play, lai izvairītos no dažādiem drošības riskiem. “Tele2” klientiem ir papildus priekšrocība – pateicoties sadarbībai ar Google, “Tele2” pirmie Latvijā sāka piedāvāt saviem klientiem – AndroidTM lietotājiem – iespēju maksājumus par aplikācijām un citiem pirkumiem pievienot savam ikmēneša rēķinam par telekomunikāciju pakalpojumiem tā vietā, lai maksātu ar bankas karti.

Paraudzīsimies uz dažādām aplikācijām, kas var palīdzēt mūsu darba gaitās:

JotNot Scanner

Personiskais dokumentu skeneris jūsu kabatā

Šī aplikācija lieliski palīdzēs jums “atsūtiet, kad parakstīts” jautājumos, izmantojot viedtālruņa kameru. Tomēr tā nebūs vienkārši fotogrāfija, jo JotNot pat nedaudz ieslīpi veicot dokumenta fotografēšanu, spēj atrast papīra kontūras un iztaisnot attēlu, izgaismot skenēto dokumentu, uzlabot attēla kvalitāti un samazināt iegūtā faila izmēru. Lieliski palīdz arī skenējot dažādus kases čekus, ja tie ir jāiesniedz grāmatvedībai vai apdrošināšanai.

Jūs varat fotografēt vairākas dokumenta lapas un aplikācija izveidos precīzu skenētu PDF dokumentu ar visām lapām, ko jūs varēsiet nekavējoties nosūtīt uz e-pasta adresi, izdrukāt vai saglabāt kādā no mākoņdiskiem, piemēram, Google Docs, iCloud vai koplietot kādā no citām jūsu viedtālruņa aplikācijām.

Abbyy-TextGrabber

Abbyy TextGrabber

No attēla līdz tulkotam tekstam

Nereti dokumenta teksts nav vairs atrodams datorā, bet ir saglabājies drukātā kopijā. Lai nevajadzētu tekstu ilgi un pacietīgi pārrakstīt, TextGrabber ieskenēs jūsu dokumentu un automātiski atpazīs un sagatavos teksta failu, turklāt pēc nepieciešamības šo tekstu arī tulkos jums vēlamā valodā. TextGrabber lieliski tiek galā ar dokumentiem arī latviešu valodā, tomēr visticamāk, nelieli labojumi un teksta formatēšana dokumentam datorā būs jāveic. Ja dokuments ir apjomīgs, jūs novērtēsiet laiku, ko šī aplikācija jums ietaupīs.

Spark

Epasts var būt arī vieds

Spark ir e-pasta klients, jeb aplikācija e-pastu saņemšanai, lasīšanai un rakstīšanai. Tomēr, atšķirībā, no jums jau ierastām e-pasta aplikācijām, Spark ir gudrs. Aplikācijas būtība ir mācīties no jūsu e-pasta lasīšanas paradumiem un saprast, kas ir svarīgs un kas nav. Viss e-pasts, ko saņemsiet, tiks grupēts pēc svarīguma. Arī ziņas par jaunu e-pastu pienākšanu – notifikācijas jums tālrunī izlēks un traucēs darbu tikai tām e-pasta vēstulēm, kuras, Spark’prāt, ir svarīgas. Tādā veidā jūs ietaupīsiet daudz laika, savā tālrunī redzot vēstules, kas jums tiešām ir svarīgas un ar pārējām tiekot galā ierastā veidā datorā.

Vēl viena vieda lieta, ko Spark prot, ir ātri veikt atbildes sūtītājiem, ja nepieciešama tikai īsa atbilde. Piemēram, “Paldies saņemts”, “Piekrītu” vai “Nepiekrītu”. Sūtītājs saņems e-pasta vēstules atbildi, kuras sagatavošana jums prasīs vien nospiest atbildes variantu, līdzīgi kā Facebook nospiežot “Like”. Ikdienas steigā nav laika rakstīt, un Spark sniegs jums priekšrocību atbildēt nerakstot.

Mobilly

Ērtība ir liela vērtība

Ir jābrīnās, ja kāds vēl neizmanto mūsu pašmāju Latvijā radītu aplikāciju stāvvietu apmaksai, vilcienu un autobusu biļešu iegādei. Lai nebūtu jāmeklē sīknauda, novietojot auto vai, maksājot ar karti nebūtu jāpārmaksā, mēģinot uzminēt, cik tieši laika būs nepieciešams, Mobilly ļauj novietot auto, “ieslēgt skaitītāju” un atnākot, to “izslēgt”, maksājot tikai par reāli patērēto stāvvietas laiku un iztiekot bez sīknaudas vai neskaitāmiem nelielu summu čekiem par stāvvietu apmaksu, ar ko uzņēmuma grāmatvedim vēlāk ir jātiek galā. Ar Mobilly jūs saņemsiet vienu rēķinu mēnesī, kur visas šīs izmaksas būs precīzi uzskaitītas un iekļautas, ietaupot jums un uzņēmuma grāmatvedībai daudz laika. Savukārt vilciena biļeti varēsiet iegādāties, jau skrienot uz vagonu un iekāpjot, nevis kavējot un stāvot rindās pie kases.

Robin

Pārvaldi tikšanās un sapulču telpas

Nereti uzņēmumā nav visiem pieejams un saprotams sapulču telpu un tikšanos kalendārs. Robin atrisinās situācijas, kad sapulču telpa ir aizņemta tad, kad tai vajadzētu būt brīvai. Jūs un pārējie kolēģi varēsiet pieteikties un sapulču saskaņošana arī vairs neprasīs neskaitāmas e-pasta vēstules, kamēr visi vienojas par tiem ērtu laiku. Vienots, integrēts sapulču telpu un tikšanos kalendārs ar atgādinājumiem gan par tikšanos sākumu, gan par to, kad ir jābeidz. Robin ietaupīs daudz laika un uzlabos kopdarbu.

Microsoft-Remote Desktop

Microsoft Remote Desktop

Dators pieejams vienmēr

Ar Microsoft Remote Desktop aplikācijas palīdzību jūs varat pieslēgties savam biroja datoram vai virtuālajam serverim un turpināt darbu datorā ar viedtālruņa palīdzību. Ekrāns tiks precīzi atveidots jūsu viedtālrunī un ar pirkstu varēsiet vadīt peli. Tādā veidā varēsiet veikt steidzamas darbības, piemēram, atrast un pārsūtīt failu, veikt iestatījumu izmaiņas vai kāda dokumenta izdruku sava biroja printerī, pat ja atrodaties tālu prom no biroja.

SquareUp

Pieņem maksājumu kartes ar viedtālruni

Noderīgs risinājums mazajam uzņēmējam, kas vēlas tirgot izbraukumos vai piegādājot preci līdz klienta namdurvīm. Square ļauj pieņemt karšu maksājumus, izmantojot datu ievadi, speciālu bezkontakta karšu nolasīšanas ierīci vai tālruņa austiņu pieslēgvietā iespraužamu kartes magnētiskās joslas lasītāju. Pircēji pat varēs parakstīties par preces saņemšanu, izmantojot jūsu tālruņa ekrānu. Tas viennozīmīgi ir ērti un arī lētāk par speciālu POS termināli, tomēr noteikti aprunājieties ar grāmatvežiem vai konsultantiem, lai viss notiktu atbilstoši Latvijas likumiem.

Todoist

Nepiemirsti neko!

Ir daudz dažādu darba uzdevumu un atgādinājumu aplikāciju. Todoist ir vērā ņemama ar to, ka tā ir pieejama visās platformās un pat datora pārlūkā, taču interesantākā iezīme, kas ilgtermiņā ietaupīs jūsu laiku, ir veids, kā jūs sev ieplānojat darba uzdevumus. Todoist pamatā ir mākslīgais intelekts, kas spēj teikuma veidā sastādītu darba uzdevumu analizēt un ieplānot bez papildus ķeksīšu, datumu, laika klikšķināšanas. Ja uzrakstīsiet “Apliet kaktusus katru otro otrdienu desmitos no rīta”, tad risinājums pats sapratīs un sadalīs pa otrdienām uz priekšu, bez vajadzības jums pašiem pētīt kā un kur kalendārā to tieši izdarīt. Šī gudrība gan strādā tikai angļu valodā. Vēl spēcīgāka maksas alternatīva: OmniFocus aplikācija.

Slack

Komunikācijas rīks darbīgām komandām

Slack aplikācija datoriem un viedtālruņiem šobrīd, iespējams, ir straujāk augošā komunikāciju vide tieši uzņēmumu darbinieku kopdarbam. Tai ir pieejamas daudz un dažādas integrācijas, kā arī viedie robotu spraudņi (bots), kas informēs dalībniekus par dažādiem darba uzdevumiem vai ārpus Slack notikumiem. Ar Slack varēsiet apkalpot klientu servisa pieprasījumus, čatu no mājaslapas, redzēt ziņu plūsmu, atbildēt uz jautājumiem no Twitter vai Facebook. Slack ir sava veida vienota komunikācijas vide, pie kuras ir pieslēdzami dažādi ārējie komunikācijas kanāli. Rezultātā jūs iegūstat vienu vienotu aplikāciju komunikācijai ar ārpasauli, kas uzņēmuma iekšienē aizvietos arī e-pastu.

Skype

Skype sapulces arī ārpus biroja

Neskatoties uz arvien pieaugošo klāstu ar WhatsApp un citiem čatveida risinājumiem, Skype biznesa vidē joprojām ir līderis sapulču, prezentāciju, apmācību un dažādos birojos un mītnes zemēs izkaisītu komandu sarunu organizēšanai. Jaunākās viedtālruņu operētājsistēmas ir integrējušas Skype tiktāl, ka jūs saņemsiet Skype zvanu savā tālrunī arī tad, ja aplikācija nemaz nav ieslēgta. Šodienas datu tarifu plāni ļaus bezrūpīgi veikt ilgas Skype sarunas, arī braucot automašīnā. Skype tālrunī ir ļoti organiska zvanīšanas pieredze, jo atšķirībā no datora Skype, kuram vienmēr jāatrodas klāt un jālieto austiņas, viedtālrunis pie auss ir ierasta lieta un ļaus jums būt kustībā.

Reinis Zitmanis

Ielādēt vēl rakstus, kuru autors ir  haker
Load More In 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Iesakām izlasīt

8 iemesli, kāpēc uzņēmumam nepieciešams digitālais mārketings

Digitālais laikmets ir ieviesis jaunu mārketinga formu uzplaukumu, un uzņēmumi, kas neizma…