Latvijas investīciju uzņēmums “Merito Partners” (“Merito”) kopā ar atjaunīgās enerģijas projektu attīstītāju “Saules Energy” ir spēruši nozīmīgu soli ceļā uz Latvijas enerģētiskās neatkarības veicināšanu – jūlija sākumā Latgalē, pierobežā, darbu sākusi saules elektrostacija “Zilupes SES”. Tā spēj nodrošināt “zaļu” elektroenerģiju 1300 mājsaimniecībām. Saules elektrostacijas izveidē ieguldīti teju divi miljonu eiro vietējā kapitāla.

Saules elektrostacija “Zilupes SES” izbūvēta Ludzas novada Zaļesjes pagastā, uz robežas ar Zilupes pilsētu. Tās jauda ir 2,8 MW, kas turpmāk nodrošinās “zaļu” elektroenerģiju vismaz 1300 mājsaimniecībām Zilupē un tās apkaimē. Papildus saražotā elektrība ir pieejama Ludzas un citu Latvijas novadu iedzīvotājiem.

Andris Kulbergs, Saeimas Vides, klimata un enerģētikas apakškomisijas priekšsēdētājs uzsver: “Vērienīgas saules elektrostacijas atklāšana pierobežā simboliski apliecina mūsu valsts ceļu uz enerģētisko neatkarību, kas šobrīd ir kritiski svarīga. Vēsturiski vasaras mēnešos Latvijā vienmēr bijis lielākais elektrības deficīts, ko nācies aizstāt ar elektrības importu, tagad tā vietā tiek iegūta videi draudzīga elektroenerģija.”

Līdz ar “Zilupes SES” atklāšanu Ludzas novads ir pirmā no nedaudzajām pašvaldībām, kas jau šogad sper taustāmus soļus Latvijas enerģētiskās neatkarības sekmēšanā ar atjaunojamo energoresursu palīdzību. “Ludzas novads ir kļuvis par labās prakses piemēru saules enerģijas izmantošanā Latvijā. Šāda mēroga saules elektrostacija ir ne tikai ekonomiski izdevīga, bet arī videi un sabiedrībai draudzīga, kas ir būtisks solis ilgtspējas virzienā”, saka Ludzas novada domes priekšsēdētājs Edgars Mekšs.

“Zilupes SES” ir pirmā no astoņām saules elektrostacijām “Merito” ieguldījumu fonda “Merito Sustainable Energy FUND I” īstenotajā vērienīgajā Latvijas zaļās elektroenerģijas projektā. Ieceres īstenošanai piesaistīti pieredzējuši eksperti no uzņēmuma “Saules Energy”. “Zilupes SES” izveidē investēti divi miljoni eiro – tas ir gan vairāk nekā 45 Latvijas investoru ieguldījums, gan AS “Signet Bank” aizdevums viena miljona eiro apmērā.

Mikus Janvars, “Merito” līdzdibinātājs un vadošais partneris: “Latvijas enerģētiskās neatkarības sekmēšana ar atjaunojamo energoresursu palīdzību ir vietējo uzņēmēju un investoru iniciatīva. “Zilupes SES” atklāšana ir tās pirmais solis – “Merito” kopumā ieguldīs 50 miljonus eiro astoņu jaunu SES izveidē Latvijas reģionos. Tās gadā ražos vismaz 70 000 MWh elektrības, ar zaļo enerģiju apgādājot vairāk nekā 35 000 mājsaimniecību visā Latvijā.”

Iecerēts, ka līdz šī gada nogalei ekspluatācijā tiks nodotas vēl sešas SES dažādos Latvijas reģionos ar kopējo jaudu 55 MW, savukārt viena saules spēkstacija – 2024. gadā.

Ielādēt vēl rakstus, kuru autors ir  haker
Load More In Jaunumi

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Iesakām izlasīt

8 iemesli, kāpēc uzņēmumam nepieciešams digitālais mārketings

Digitālais laikmets ir ieviesis jaunu mārketinga formu uzplaukumu, un uzņēmumi, kas neizma…