Lai veicinātu bezpilota gaisa kuģu jeb dronu atbildīgu lietošanu gan tautsaimniecības, gan izklaides nolūkos un turpinātu attīstīt dronu atbalsta infrastruktūru, LMT Mācību centrs saņēmis atļauju ne tikai apmācīt, bet arī eksaminēt dronu pilotus. Tādējādi tas ir kļuvis par pirmo Civilās aviācijas aģentūras (CAA) atzīto privāto struktūru dronu pilotu apmācībā un eksāmenu pieņemšanā. Kopš aprīļa LMT visiem interesentiem piedāvā ne tikai vairāku kategoriju dronu pilotu apmācību, bet arī eksāmenus un sertifikāciju.

“Bezpilota gaisa kuģu attīstības perspektīvas ir ļoti augstas, un to izmantošana kļūs arvien biežāka gan saimnieciskajā darbībā, gan sabiedrības drošības veicināšanā. Tāpēc ir svarīgi, lai jau no pirmsākumiem dronu ieviešana vispārējā transporta infrastruktūrā notiktu atbildīgi un saskaņā ar normatīvajiem aktiem.  Esam gandarīti, ka LMT pēc divu gadu veiksmīgas dronu pilotu apmācības ir saņēmis CAA atļauju pieņemt arī eksāmenus, tā kļūstot par pirmo privāto struktūru dronu pilotu eksāmenu pieņemšanā Latvijā un pirmo mobilo operatoru Eiropā ar šādu funkciju,” norāda LMT prezidents Juris Binde.

Saskaņā ar vienoto Eiropas Savienības regulējumu bezpilota gaisa kuģu pilotēšanai, dronu lidojumi atkarībā no dronu svara, lidojumu attāluma un iespējamajiem riskiem iedalās trīs kategorijās: Atvērtajā, Specifiskajā un Sertificējamajā. Atvērtā kategorija ir ar relatīvi zemiem riskiem, tā apvieno trīs apakškategorijas, no kurām A2 apakškategorijas lidojuma vadīšanai nepieciešams drona pilota eksāmens arī klātienē. Eksāmens klātienē nepieciešams arī Specifiskās kategorijas dronu pilotēšanai. Tā paredz, piemēram, vadību ārpus tiešās redzamības vai vairāku dronu vadīšanu, kas ir aktuāla kravu pārvadājumiem, vai specifiskiem dažādu nozaru darbiem, piemēram, lauksaimniecībā. Savukārt Sertificējamās kategorijas dronu pilotēšanas prasības pielīdzināmas pilotējamās aviācijas prasībām. LMT Mācību centrs nodrošina apmācību, eksāmenus un sertifikāciju Atvērtajā un Specifiskajā kategorijā.

“Kopš 2020. gada, kad tika atklāts LMT Mācību centrs, apmācību programmu kopumā apguvuši vairāk nekā 220 programmas dalībnieki – valsts struktūru, uzņēmumu pārstāvji un privātpersonas. Tagad, kad varam nodrošināt pilnu procesu – apmācību un eksaminēšanu –, paredzam gan privāto, gan juridisko personu intereses pieaugumu par pakalpojuma saņemšanu vienā vietā. Mēs palīdzam apgūt bezpilotu gaisa kuģu vadīšanas normatīvos aspektus un likumdošanas nianses arī kategorijās, kur nav nepieciešama atestācija, tā radot pilnīgu priekšstatu par dronu kustības regulējumu, tostarp dažādiem ierobežojumiem. Jāapzinās, ka droni ir pilnvērtīgi gaisa satiksmes dalībnieki, un to vadīšanai jāapgūst specifiskas iemaņas un jāzina noteikumi gluži tāpat kā autovadītājiem. Piedāvājam arī specializētas interešu izglītības programmas, kas piemērotas gan dažādu nozaru profesionāļiem, gan privātpersonām, tostarp demonstrējam dronu pielietošanu fotogrammetrijas, būvniecības un mērniecības darbos, apmācām fotogrāfus un video operatorus dronu izmantošanā, kā arī izglītojam dronu automātisko lidojumu plānošanā,” stāsta LMT Mācību centra vadītāja Alīna Hindogina.

Projekts notiek ciešā sadarbībā ar VAS “Latvijas gaisa satiksme”, CAA un aviokompāniju “airBaltic”.

Ielādēt vēl rakstus, kuru autors ir  haker
Load More In 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Iesakām izlasīt

8 iemesli, kāpēc uzņēmumam nepieciešams digitālais mārketings

Digitālais laikmets ir ieviesis jaunu mārketinga formu uzplaukumu, un uzņēmumi, kas neizma…