Nacionālā elektronisko plašsaziņas līdzekļu padome (NEPLP) nolēmusi bloķēt piekļuvi 16 Krievijas interneta vietnēm, kas rada draudus valsts drošībai, mikroblogošanas vietnē “Twitter” raksts NEPLP priekšsēdētājs Ivars Āboliņš.

Lēmums pieņemts, lai aizsargātu Latvijas informatīvo telpu. Starp bloķētajām vietnēm ir tādas kā “rbc.ru”, “mail.ru” un “1tv.ru”.

Vietnes no Latvijas informatīvās telpas pazudīs nākamnedēļ.

“Liels paldies Saeimas deputātiem par paplašinātajām NEPLP pilnvarām beidzot dodot iespēju efektīvi vērsties pret negodprātīgiem pakalpojumu pēc pieprasījuma nodrošinātājiem. Tuvākajā laikā būs sabiedrībai redzami rezultāti,” raksta Āboliņš.

Viņš norāda, ka darbs un monitorings turpinās.

Kā ziņots, Saeima ceturtdien, 7.aprīlī, galīgajā lasījumā pieņēma Nacionālās drošības komisijas (NDK) rosinātos grozījumus Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likumā, kas NEPLP piešķir plašākas tiesības ierobežot piekļuvi tās uzraudzībā esošiem, jau iepriekš aizliegtiem pakalpojumiem.

Iepriekš Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēdē Āboliņš uzsvēra, ka likuma grozījumi radīs pakalpojumu pēc pieprasījuma uzraudzības sistēmu Latvijā. Viņš atzīmēja, ka galvenais mērķis ir panākt, lai šie pakalpojumu sniedzēji reģistrējas.

Āboliņš norādīja, ja NEPLP identificē pakalpojumu pēc pieprasījuma sniedzēju, padome ar to sazinās un aicina reģistrēties. Ja pakalpojumu pēc pieprasījuma sniedzējs nereģistrēsies, tam tiks dotas 15 dienas laika, lai to paveiktu.

NEPLP vadītājs uzsvēra, – ja reģistrācija noteiktajā laikā netiek veikta, pakalpojumu pēc pieprasījuma sniedzēja tīmekļvietne tiek bloķēta. Tomēr tas neizslēdz iespēju pakalpojumu pēc pieprasījuma sniedzējam vērsties pie NEPLP un reģistrēties.

Ielādēt vēl rakstus, kuru autors ir  haker
Load More In 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Iesakām izlasīt

8 iemesli, kāpēc uzņēmumam nepieciešams digitālais mārketings

Digitālais laikmets ir ieviesis jaunu mārketinga formu uzplaukumu, un uzņēmumi, kas neizma…