Mākslīgais intelekts vairs nav privilēģija, kas ir pieejama tikai superdatoros, pateicoties Huawei, tagad mākslīgā intelekta sniegtās priekšrocības ir pieejamas katram. Saskaņā ar pētījumu, ko veica International Data Corporation (IDC), Huawei viedtālruņi iezīmēs jaunu ēru, kas padarīs mākslīgo intelektu pieejamu ikkatram viedtālruņu lietotājam.
 
Viedtālrunis ir ērts rīks, lai ikdienā piefiksētu sev nepieciešamo  informāciju – miljoniem cilvēku ikdienā izmanto tālruni, lai piefiksētu sev būtisko – piemēram, reklāmu, kas ieraudzīta uz ielas. Ja kādreiz uzņemtais attēls vien tiktu glabāts kā nestrukturētas informācijas  vienība, kas pēc laika zaudē savu aktualitāti, tad šodien, viedtālruņi, kas ir papildināti ar mākslīgā intelekta iezīmēm, kā piemēram  Huawei Mate 10 Pro, izprot uzņemto fotoattēlu un palīdz to izmantot arī tālākām darbībām.
 
Viedtālrunis, kas strādā Tavā labā
 
Iedomājieties mākslīgā intelekta vadītu telefonu, kurš izprot, to kas ir attēlots fotogrāfijā, spēj atrast, kurā kinoteātrī vari redzēt aktuālo filmu, atrod brīvu laiku lietotāja kalendārā, rezervē lidojuma biļeti vai  pievieno pasākumus kalendāram un brīdina, ka pienācis laiks doties ārā no mājas, lai nenokavētu filmas seansu. Šie ir tikai pāris piemēri iespējām, ko piedāvā mākslīgais intelekts viedtālruņos. IDC veiktais pētījums „Mobilais mākslīgais intelekts un inteliģento ierīču nākotne”, ko sponsorējis Huawei, apskata to, kā mākslīgais intelekts pārveidos  mobilo sakaru industriju un viedtālruņus. Pateicoties jaunajām iekārtām, kuras darbojas ar mākslīgā intelekta palīdzību, piemēram, Huawei Mate 10 Pro, mobilā industrija ir jaunas ēras sākumā, arvien pietuvojoties brīdim, kad mākslīgais intelekts izmainīs veidu, kā lietotājs mijiedarbojas ar mobilajām ierīcēm.
 
Vans Jaņmins (Wang Yanming), Huawei Centrāleiropas, Austrumeiropas un Ziemeļvalstu reģiona Consumer Business grupas prezidents atklāj, ka „Mobilais mākslīgais intelekts nesīs pārmaiņas viedtālruņu nākotnē. Drīz parādīsies jaunas, uzlabotas programmas, kas radīs pavisam jauna veida lietotnes un pakalpojumus. Ar ierīcēs iestrādātu mākslīgā intelekta skaitļošanas platformu tās spēs labāk iepazīt lietotāju un viņa paradumus, kā arī nodrošināt personalizētus pakalpojumus un lietošanas pieredzi.”
 
Francisko Džeromimo (Francisco Jeronimo), IDC pētījumu direktors Eiropas mobilajām ierīcēm pētījumā paskaidro: “Viedtālruņi padarīs mākslīgo intelektu pieejamu ikkatram. 2016. gadā uz katru datoru tika pārdoti 5,6 viedtālruņi. Ātrums, kādā tie ir iekarojuši pasauli, pārspēj jebkuru citu elektronisko iekārtu, un IDC prognozē, ka līdz 2021. gadam viedtālrunis būs jau vairāk kā 60% no visiem pasaules iedzīvotājiem. Tieši tādēļ mākslīgā intelekta pievienošana viedtālruņiem ir būtisks solis to tālākai attīstība.”
 
 
Inteliģentas viedierīces
 
IDC veiktais pētījums liecina, ka viedtāruņi kļūs par inteliģentām viedierīcēm, kas spējīgas piedāvāt nebijušu pieredzi, piemēram, tās būs spējīgas paredzēt lietotāja paradumus un veikt konkrētas darbības lietotāja vietā. Lai spētu veikt šīs funkcijas, mākslīgā intelekta algoritmiem ir nepieciešams apstrādāt plašu datu kopumu, lai spētu apmācīt viedierīces. Pretēji mākslīgajam intelektam, kas ir mākonī balstīts un ir dominējis IT industrijā apmēram desmit gadus, jaunās viedierīces, kas apveltītas ar mākslīgo intelektu lielāko daļu datu apstrādās lokāli, pašā ierīcē.
 
Pirmais ar mākslīgo intelektu apveltītais viedtālrunis jau ir pieejams
 
Huawei Mate 10 Pro ir pirmais ar mākslīgo intelektu apveltītais viedtālrunis, kas ir pieejams Centrāleiropā un Austrumeiropā, tajā skaitā arī Latvijā. Huawei Mate 10 Pro ir iestrādāts Kirin 970 procesors, kas ir pasaulē pirmais mobilais mākslīgais intelekts (AI), kas ietver īpaši veidotu neironu procesoru (NPU), astoņu kodolu centrālo procesoru (CPU) un divpadsmit kodolu grafisko procesoru (GPU).  Tas nodrošina par 25x labāku veiktspēju un 50x lielāku enerģijas taupības spēju mākslīgā intelekta darbinātu uzdevumu veikšanai, salīdzinājumā ar četru kodolu Cortex-A73.
 
„Izstādāt procesoru, kas ir ar tik spēcīgu veiktspēju, kā to pieprasa mākslīgā intelekta algoritmi, ņemot vērā viedtālruņa izmērus, uzlādes iespējas un baterijas patēriņu, ir liels izaicinājums. Šī inovatīvā produkta izstrādei tika pavērti jauni apvāršņi Huawei izpētē un attīstībā,” stāsta Vans Jaņmins, Huawei Centrāleiropas, Austrumeiropas un Ziemeļvalstu reģiona Consumer Business grupas prezidents.
 
Mākslīgā intelekta attīstība šodien atrodas tehnoloģiskās revolūcijas priekšvakarā, kas pozitīvā veidā mainīs sabiedrības ikdienas paradumus. Mākslīgā intelekta algoritmi jau šobrīd tiek pielāgoti lielākajai daļai cilvēku ikdienas paradumu – sākot ar iepirkšanos, filmu skatīšanos, saskarsmi ar virtuālajiem asistentiem viedtālruņos, līdz pat robotiem, kas atvieglos ikdienas dzīvi, autonomajiem auto vai mākslīgā intelekta klātbūtni medicīnā, kas atvieglos medicīnisko diagnožu noteikšanu.
 
Par Huawei Consumer BG
Huawei produkti un pakalpojumi pieejami vairāk nekā 170 valstīs, un tos izmanto viena trešdaļa pasaules iedzīvotāju. ASV, Vācijā, Zviedrijā, Krievijā, Indijā un Ķīnā atvērti kopā sešpadsmit izpētes un attīstības centri. Huawei Consumer BG ir viena no trim Huawei biznesa struktūrvienībām, tā nodarbojas ar viedtālruņiem, mobilajām platjoslas iekārtām, iekārtām mājām un mākoņpakalpojumiem. Huawei globālais tīkls balstās uz 20 gadu pieredzi telekomunikāciju nozarē, un uzņēmums darbojas, lai nodrošinātu jaunākas tehnoloģijas patērētājiem visā pasaulē.
 
Vairāk informācijas pieejams Huawei Business Group mājaslapā: http://consumer.huawei.com/lv/

Ielādēt vēl rakstus, kuru autors ir  haker
Load More In 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Iesakām izlasīt

8 iemesli, kāpēc uzņēmumam nepieciešams digitālais mārketings

Digitālais laikmets ir ieviesis jaunu mārketinga formu uzplaukumu, un uzņēmumi, kas neizma…