Modernās tehnoloģijas ienāk arī pašvaldību dzīvē. Latvijā sākusi darbību platforma, kas būtiski uzlabo iedzīvotāju un pašvaldību sadarbību. Par ikvienu problēmu tagad var paziņot vienkārši kā izveidot selfiju – nobildē un nosūti. Jauno platformu sauc Mobio, tā izstrādāta Latvijā un veiksmīgi darbojas jau vairākās pašvaldībās, un, attiecībā uz valsts autoceļiem, ko apsaimnieko VAS “Latvijas valsts ceļi”, visā Latvijas teritorijā,.

SIA Mobio ddirektors A.Boldans skaidro: ”Mēs visi zinām kā sazvanīt ātro palīdzību vai ugunsdzēsējus, bet, ko darīt, ja redzam nolauztu ceļa zīmi, bedri ar asām malām, aku bez vāka vai citas līdzīgas sadzīviskas problēmu situācijas? Kā sazvanīt pašvaldību, kuram dienestam tieši jāzvana? Parasti šīs situācijas tā arī paliek neatrisinātas, atbildīgie dienesti par tām neuzzina laicīgi, jo iedzīvotāji nezina kā rīkoties. Ja jums ir Mobio, vairs nav jālauza galva, kam ziņot, nav jāmeklē kā atbildīgo dienestu sazvanīt, atliek vien nofotografēt un nosūtīt. Turklāt pēc tam var sekot līdzi ziņojuma progresam.”

Kā darbojas Mobio?

Iesākumā nepieciešams lejupielādēt Mobio aplikāciju Google Play vai App store un izvēlēties savu pašvaldību no saraksta, kas tiks nepārtraukti papildināts. Tad varat aizmirst par to līdz brīdim, kad ieraugāt situāciju, par kuru būtu vērts ziņot. Atverot aplikāciju, jūs redzēsiet iespēju – Jauns ziņojums. Nofotografējiet problēmu, izvēlieties ziņojuma veidu un nosūtiet. Attēls ar ziņojumu, ko nosūtīsiet, nonāks pie dispečera pašvaldības struktūrai, kura atbild par attiecīgo jomu. Pašvaldībām ir izveidots īpašs rīks, kas ļauj viegli administrēt ziņojumus, kā arī pievienot tiem izpildes statusus, lai iesniedzējs var sekot līdzi sava ziņojuma progresam. Aplikācijā jūs redzēsiet arī citu iedzīvotāju ziņojumus, kā arī varēsiet novērtēt paveikto.

Kam tas nepieciešams?

Pirmkārt, tas ir atbalsts tām pašvaldībām, kas rūpējas par sakoptu un drošu vidi, otrkārt iedzīvotājiem, kas vēlas piedalīties šādas vides veidošanā. Mobio ir sadarbības platforma, tās veiksmīga darbība ir atkarība no iesaistīto pušu labās gribas un aktivitātes.

Kas tālāk?

Platformas izstrādātāji, SIA Mobio neslēpj, ka Latvijas tirgus ir sākums. “Mēs kā komanda esam pieredzējuši tehnoloģiju tirgus spēlētāji un Mobio ir mūsu jaunākais produkts. Ziņojumi ir tikai sākums. Ar laiku Mobio piedāvās virkni citu pakalpojumu, kas uzlabos pašvaldību servisa līmeni un sadarbību ar iedzīvotājiem.”, nākotnes prognozes ieskicē A.Boldans.

Alsunga – Mobio pionieri Latvijā

Pirmā pašvaldība, kurā pieejams Mobio, ir Alsunga. Novada priekšsēdētāja Daiga Kalniņa atzīst, ka ir iepriecināta par šādu iespēju. “Parasti mums par problēmām ziņo vecākās paaudzes cilvēki, kas vienkārši atnāk uz pašvaldību. Ceram, ka Mobio izmantos visi tie, kas aktīvi lieto viedtālruņus, jo ziņot mums tagad ir tikpat vienkārši kā ievietot attēlu sociālajos tīklos.”

Šobrīd aplikācijai pievienojušies VAS “Latvijas Valsts ceļi”, kā arī vairākas pašvaldības: Alsungas novads, Aizkraukles novads​, Bauskas novads​, Pļaviņu novads​, Keguma novads​, Skrīveru novads​, Jelgavas novads, Salacgrīvas novads​ un Jaunpils novads, bet jau tuvākajā laikā pievienosies virkne citu.

Latvijas Valsts ceļi un pašvaldības rosās

Jau pirmajās darbības nedēļās Mobio platformai pievienojušās vairākas pašvaldības un VAS “Latvijas Valsts ceļi”, kas ļauj tās darbībā iesaistīties praktiski ikvienam Latvijas iedzivotājam. Cilvēki aktīvi ziņo par nelegālām atkritumu izgāztuvēm, pamestiem auto, izdegušām laternu spuldzēm un citām sadzīves nebūšanām. A.Boldans uzsver, ka šobrīd sarunas norisinās ar aptuveni trešdaļu Latvijas pašvaldību un vairums no tām ir noskaņotas pozitīvi. “Ir jūtams, ka esam izveidojuši vajadzīgu un aktuālu pakalpojumu. Tas jūtami uzlabo pašvaldības un sabiedrības komunikāciju, turklāt atvieglo darbu atbildīgajām iestādēm. Lielākā daļa ziņojumu ir atzīmēti kā izpildīti, tātad problēma novērsta.”

Vai pašvaldības ir ieinteresētas šajā pakalpojumā?

A.Boldans atzīst, ka atsaucība ir negaidīti liela. “Tādu pašvaldību, kuras baidās no modernajām tehnoloģijām izrādās ir pavisam maz. Tāpat iepriecina, ka tikai retajā novadā esam saskārušies ar bailēm, ka nāksies vairāk strādāt, jo “visi taču ziņos par katru bedrīti…” Kopumā jāatzist, ka mēs Latvijā esam atvērti jaunām idejām un Mobio atnācis īstajā laikā un pareizajā vietā.”

Mobio aplikāciju iespējams lejuplādēt:

Google Play: https://play.google.com/store/apps/details?id=lv.codes.a311

AppStore: https://itunes.apple.com/us/app/mobio-lv/id1272230601?mt=8

 

 

 

Ielādēt vēl rakstus, kuru autors ir  haker
Load More In 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Iesakām izlasīt

8 iemesli, kāpēc uzņēmumam nepieciešams digitālais mārketings

Digitālais laikmets ir ieviesis jaunu mārketinga formu uzplaukumu, un uzņēmumi, kas neizma…