Lai nodrošinātu Latvijas iedzīvotājiem labāko mobilo sakaru lietošanas pieredzi, mobilo sakaru operators BITE ne vien turpina uzlabot esošās tīkla infrastruktūras kapacitāti un jaudu, bet arī paplašina tīkla pārklājumu Latvijas reģionos. Nupat jaunas bāzes stacijas uzstādītas astoņās mazpilsētās, nodrošinot to iedzīvotājiem, kā arī viesiem kvalitatīvus telefonsakarus un jaudīgu mobilo internetu un vienlaikus atklājot līdz šim nedzirdētas vietas, kur baudīt zelta rudeni.

Pēdējā laikā interneta lietotāju skaits un viņu patērētā interneta apjoms strauji pieaug visā Latvijā, bet īpaši reģionos, liecina BITES dati. Tāpēc šobrīd uzņēmums aktīvi izvērš jaunu bāzes staciju būvniecību ārpus Rīgas. Šogad reģionos uzbūvētas jau 22 bāzes stacijas. Jaunākās astoņas nule kā atklātas Amatas novada Zaubē, Bauskas novada, Daugavpils novada Červonkā (uzlabo pārklājumu arī Tartakā un Faļtopos) un Salienā (uzlabo pārklājumu arī Skrundalienā), Gulbenes novada Lejasciemā (uzlabo pārklājumu arī ceļa posmā Alūksne-Cesvaine), Jēkabpils novada Rubeņos (uzlabo pārklājumu arī ceļa posmā Zasa-Ilūkste un Jēkabpils novadā kopumā), Ludzā, kā arī Smiltenes novada Blomē (uzlabo pārklājumu arī ceļa posmā Valmiera-Smiltene).

Latvijas lielākajās pilsētās BITES pārklājums jau ir pieejams, turklāt uzrāda ļoti labus ātruma rādītājus. Arī tīkla kapacitāte ir pietiekama, kas ļauj nodrošināt optimālu ierīču un tīkla veiktspēju. Taču mobilās tehnoloģijas mūsdienās attīstās ļoti strauji, tāpēc mums ir ļoti svarīgi nodrošināt sakarus arī vietās, kur iedzīvotāju skaits ir neliels – kur tas sasniedz vien pāris simtus. Jā, tīkla paplašināšanas process tieši šajās vietās nav ātrs un vienkāršs, taču esam apņēmības pilni jau nākamā gada pirmajā pusē nodrošināt ar BITES pārklājumu teju visu Latvijas teritoriju, lai vietās, kur ir cilvēki, ir arī BITE,” uzsver BITES tīkla inženieris Aleksandrs Beļajevs.

Viņš arī atklāj, ka BITES tehniķi, būvējot jaunās bāzes stacijas, secinājuši, ka, spītējot lietum un vējam, rudeni visā tā krāšņumā vienlīdz labi var izbaudīt ne vien Siguldā, bet arī citos Latvijas nostūros, piemēram, jau iepriekš minētajās mazpilsētās, pie viena novērtējot BITES sakaru kvalitāti.

Arī Jēkabpils novada Rubeņos netrūkst zeltainā lapu sārtuma. Ikviens viesis ir laipni aicināts doties pastaigā pa raibo Rubenes dabas parku, mazie ķipari – dauzīties pa turpat līdzās esošo Rūķu pļavu, bet ģimenes – pamieloties ar siltu tēju vai kafiju Rubeņu centra kafejnīcā. Tie, kas naskāki uz dažādiem rokdarbiem, var droši doties uz netālu esošo Kaldabruņas skolu, lai iepazītu tajā iekārtoto Pļavas muzeju, kur aktīvi darbojas biedrība “Ūdenszīmes”,” norāda Jēkabpils novada sabiedrisko attiecību speciālists Kaspars Sēlis.

Savukārt Ludzas novada TIC tūrisma informācijas konsultante Anita Mortuzāne uzsver, ka Ludzā zelta rudeni vislabāk baudīt pilsētas parkā, pastaigājoties pa tā mazajiem celiņiem, kad zem kājām čaukst sabirušās koku lapas. Tāpat apskates vērtas ir Ludzas Livonijas ordeņa pilsdrupas, no kurām paveras skaista panorāma uz Ludzas vecpilsētu un ezeriem.

Kopumā tīkla infrastruktūras attīstībā BITE šā gada pirmajos deviņos mēnešos investējusi vairāk nekā 7 miljonus eiro. Līdz gada beigām plānots investēt vēl vairākus miljonus eiro, gan attīstot pārklājumu tuvākos un tālākos Latvijas nostūros, gan arī palielinot tīkla kapacitāti un jaudu valsts lielākajās pilsētās.

Šobrīd visā Latvijā darbojas jau 733 BITES bāzes stacijas, kas ļauj nodrošināt kvalitatīvus mobilos sakarus un jaudīgu 4G internetu 90% Latvijas iedzīvotāju.

BITE jau vairāk nekā desmit gadus nodrošina Latvijas iedzīvotāju vajadzībām atbilstošus mobilo sakaru pakalpojumus. 2016.gadā uzņēmums uzsāka vērienīgu attīstības programmu, investējot infrastruktūrā, tehnoloģijās un klientu servisā 11,8 miljonus eiro. 2016.gada nogalē BITEI visā Latvijā bija 710 bāzes stacijas. Pašlaik Latvijā darbojas 40 BITES klientu apkalpošanas centri, bet BITES internets jau ir pieejams 90% valsts iedzīvotāju. BITES komandā strādā jau vairāk nekā 600 darbinieku

Ielādēt vēl rakstus, kuru autors ir  haker
Load More In 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Iesakām izlasīt

8 iemesli, kāpēc uzņēmumam nepieciešams digitālais mārketings

Digitālais laikmets ir ieviesis jaunu mārketinga formu uzplaukumu, un uzņēmumi, kas neizma…