Alcatel saņēmis TOP/COM Sudraba balvu kā prestižās balvas “TOP/COM GRANDS PRIX patērētājs” finālists kategorijā “Globālais dizains” par savu jauno zīmola aplikāciju  „enjoy.now”. TOP/COM GRANDS PRIX patērētāju balva, kura šogad tika pasniegta 18.reizi, 12. oktobrī norisinājās Parīzē, izceļot labākās zīmolu un produktu reklāmu un komunikācijas stratēģijas.
 

Jauna platforma vēsturiski atzītam zīmolam

Alcatel ir globāls zīmols, daļa no TCL Communication, kas šī gada pirmajā ceturksnī ierindots pasaules mobilo tālruņu ražotāju TOP 10, un uzņēmuma ražotās ierīces pieejamas vairāk nekā 160 pasaules valstīs. Alcatel ir vēsturisks zīmols telekomunikāciju nozarē, kas ierindojas to nedaudzo vidū, kas iegūst no savas ilgās pastāvēšanas.
Jauno zīmola platformu „enjoy.now”, kas tika prezentēta Mobilās pasaules kongresa 2017 laikā, Alcatel izveidoja, lai tuvinātos savai galvenajai mērķa auditorijai – tiem, kuri visu vēlas “tagad un tūlīt”. Šie cilvēki dzīvo “tagad”, un visu, ko patērē un vērtē, dara vienā mirklī. Piemēram, ja izsaucam taksometru plkst. 22.00, sagaidām, ka aptuveni pēc divām minūtēm tas jau būs pie mūsu mājas durvīm. Mēs meklējam produktus un zīmolus, kas ļauj izbaudīt tieši šo brīdi. Tāpēc Alcatel savu stratēģiju fokusē uz spontānu prieku jaunajā aplikācijā „enjoy.now”. Tā atspoguļo arī ciešu saikni ar saviem lietotājiem – visa centrā ir cilvēks nevis produktu specifikācijas. Lai stiprinātu zīmola identifikāciju, visas darbības jaunajā aplikācijā ataino „reālu dzīvi ar reāliem” cilvēkiem nevis topmodeļiem.
“Tā ir neticamu pārmaiņu un nepārtrauktas attīstības pasaule, kas saistīta ar tehnoloģijām. Miljoniem cilvēku ar saviem viedtālruņiem tai var piekļūt vienā acumirklī neierobežotā apjomā. Viss, kas mums patīk, ir vienas pogas attālumā. Jaunā Alcatel zīmola platforma pauž to, ko mēs sagaidām no tehnoloģijām: inovācija, kas ikvienam rada un vairo prieku tieši šobrīd,” skaidro uzņēmuma Eiropas Mārketinga un komunikāciju direktore Sesīlija Duriez. “Esam pagodināti par piešķirto Sudraba balvu „enjoy.now”, jo tas atspoguļo mūsu zīmola stratēģiju un ir veidota mūsdienīgā dizainā,” viņa piebilst.
 

Zīmola platformas izveide trīs posmos

Jauno zīmola platformu Alcatel izveidoja trīs posmos astoņpadsmit mēnešu laikā. Vispirms komanda veica apjomīgu pētījumu 15 valstīs kopā ar Millward Brown aģentūru. Pētījuma rezultāti parādīja to cilvēku ieradumus un gaidas, kuri visu vēlas „tagad un tūlīt”, un pāri visam dominēja vajadzība pēc prieka. Neatkarīgi no tā, vai respondenti dzīvoja Francijā, Brazīlijā, ASV vai Indijā – vārds “prieks” tika minēts ļoti bieži, paužot vispārēju nepieciešamību pēc “gaišās mākoņa maliņas” mūsdienu trauksmainajā pasaulē. Ņemot vērā pētījumā atklāto, vārdu salikums „enjoy.now” tika radīts mūsu aģentūrā Fearlessly Frank. Pēdējais posms bija izveidot pievilcīgu aplikācijas dizainu, kas rada prieku, un to īstenoja Alcatel radošie darbinieki, izmantojot vārdus „enjoy.now”.
 

Enjoy.now dizains

Uzņēmuma dizaina komanda uzsāka vizuālās identitātes izveidi, kas mūsdienīgi un drosmīgi attēlo gan dabiskus un spontānus dzīves brīžus, gan personīgus prieka mirkļus. Tas viss kopā ar spēcīgu krāsu apstrādi ļāva radīt pozitīvu, uzticamu un atjaunotu nākotnes vīziju par zīmolu saskaņā ar tā sākotnējo redzējumu. Mēs nolēmām konsekventi piemērot spilgtus krāsu gradientus, kas atgādina Instagram filtrus, kurus mūsu auditorijai patīk lietot.
“Šī platforma kā Alcatel iekšējā radošā studija bija reāla un aizraujoša iespēja radīt jaunu identitāti pilnīgi no nulles. „Enjoy.now”, protams, ir par prieku. Tomēr ‘’prieks” katram cilvēkam var nozīmēt ko citu, un tieši tam mēs pievērsām uzmanību un identificējām kā būtiskāko un visgrūtāk risināmo jautājumu,” stāsta Alcatel radošais direktors un produktu vizualizācijas dizaineris Vincents Guillaume.
 

Zīmols, kas iedvesmo

Kopš oficiālās “enjoy.now” atklāšanas Mobilās pasaules kongresā 2017 jaunajā aplikācijā pieejamas visdažādākās iespējas, sākot no klasiska stila un mākslinieciska noformējuma rīkiem, televīzijas un kino elementu integrēšanas sociālo tīklu saturā līdz plakātu izveidei dažādiem pasākumiem.
TOP/COM piešķirtā balva par platformu “enjoy.now” nozīmē, ka Alcatel tagad tiek atpazīts kā iedvesmojošs zīmols, kas saviem klientiem pauž iedvesmas pilnus vēstījumus. Tas nav tikai aicinājums rīkoties. Tā ir filosofija, ar kuru dzīvot. „Enjoy.now” tikko to ir sācis īstenot. Paldies visiem, kuri piedalījās platformas izveidē un tiem, kuri pastāvīgi cenšas uzlabot un izdzīvot pilnu enjoy.now potenciālu!

Ielādēt vēl rakstus, kuru autors ir  haker
Load More In 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Iesakām izlasīt

8 iemesli, kāpēc uzņēmumam nepieciešams digitālais mārketings

Digitālais laikmets ir ieviesis jaunu mārketinga formu uzplaukumu, un uzņēmumi, kas neizma…