Pasaules vadošais satelītu operators SES, kura viena no telestacijām atrodas arī Latvijā, šodien paziņoja, ka sākas jauns laikmets globālā mākoņa mēroga savienojamībā un lieljaudas datu pakalpojumu jomā.  Unikālā satelītu tīkla sistēma O3b mPOWER ar vairāku terabitu caurlaidības spēju ir līdz šim visu laiku jaudīgākais, elastīgākais un mērogojamais satelītu tīkls, kas nodrošinās efektīvus augsta snieguma sakarus lietotājiem visā pasaulē.
SES Networks paplašināmā un augošajam datu apjomam pielāgojamā O3b mPOWER satelītu sistēma augstākajā līmenī apvienos un izmantos inovatīvas kosmosa un zemes tehnoloģijas, nodrošinot pakalpojumus dinamiskās mobilitātes jomā, ļaujot izmantot neierobežotus datu apjomus gaisa un jūras pasažieriem, fiksēto datu jomā uzņēmējdarbībā un valdībām nodrošinot savus pilsoņus ar elektronisko pārvaldi. Satelītu sistēmas tīkla O3b mPOWER darbību plānots uzsākt 2021. gadā.
SES ir jau noslēdzis līgumus ar savu pirmo mPOWER tehnoloģiju partneri Boeing Satellite Systems, lai uzbūvētu septiņus Zemes Vidējā Orbīta (Medium Earth Orbit MEO)satelītus. Satelītu kopumam būs 30 000 pilnībā formējami un vadāmi stari, kurus var pārvietot un pārslēgt reāllaikā, lai pielāgotos strauji mainīgajām izaugsmes iespējām, padarot to par visu laiku efektīvāko joslas platumu. O3b mPOWER nodrošinās nepārspējamu pārklājumu gandrīz 400 miljonu kvadrātkilometru platībā jeb četras piektdaļas no Zemes virsmas.
Zemes Vidējā Orbīta ( MEO), saukta par “šķiedru debesīs”, atrodas 8000 km attālumā no Zemes. Satelītu kopums, kur katrs atsevišķais satelīts darbojas kā šķiedra, nodrošina spēju nogādāt līdz 1.6 gigabitiem sekundē (Gbps). MEO orbītā satelīti kustas ātrāk nekā Zeme. Satelīti šķērso horizontu 360 minūtēs. Tas savukārt ļauj satelīta signālam ceļot ar gaismas ātrumu un nest sev līdzi gaismas ātruma savienojamību ar nepārraujamu precizitāti.
SES jau veiksmīgi darbojas vienīgajā ne-ģeostacionārajā platjoslas sistēmā, izmantojot 12 MEO satelītus. 2018. un 2019. gadā plānots palaist vēl astoņus MEO satelītus.

Ielādēt vēl rakstus, kuru autors ir  haker
Load More In 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Iesakām izlasīt

8 iemesli, kāpēc uzņēmumam nepieciešams digitālais mārketings

Digitālais laikmets ir ieviesis jaunu mārketinga formu uzplaukumu, un uzņēmumi, kas neizma…