Pirms pēdējā posma, kas notika šo svētdien Smiltenes „Tepera” trasē, jau bija zināms viens čempions – 1600 klasē startējošais Rihrads Dainis, taču pārējās klasēs intriga tika saglabāta līdz pat finālbraucieniem. Bez lietus un īpašām laikapstākļu drāmām, tomēr aizraujošās cīņās tika noskaidroti sezonas uzvarētāji Mini bagiju, B600, Super 2000, Open 2500 un VAZ klasikas klasēs.
Skatītāju iemīļotajā mini bagiju klasē, kurā startē bērni no 4-9 gadu vecumam, aizraujošā cīņā uzvaru izcīnīja latvietis Linards Jasons, apdzenot Lietuvas pārstāvi Matas Zavarski. Vēl viens lietuvietis Daugirdas Dungveckis trešais, lai arī uz brīdi bija ticis garām Zavarskim cīņā par otro vietu. Zavarskis Smiltenē kļuva par Latvijas čempionu, vicečempiona tituls Dungveckim, bronza pašmāju braucējam no Ventspils – Linardam Jasonam.
B600 klases finālā no starta vadībā aizbrauca Jānis Geisters, viņam sekoja Gatis Geisters un Edgars Zīverts. Drīz Zīvertu apdzina Jānis Baumanis, nonākot bronzas pozīcijā. Taču pēdējā aplī Baumanis izstājās, atdodot pjedestāla pozīciju Kasparam Meņģelim. Par čempionu šajā gadā kļuvis Gatis Geisters, otrajā vietā – Jānis Geisters un trešajā vietā Kaspars Meņģelis.
VAZ klasikas klases finālā startā pārsteigumu Andrim Krieviņam sarūpē Kalvis Tēts, aizbraucot pirmais. Krieviņš visa fināla garumā meklē ceļu Kalvim garām, taču Tēts neatstāj brīvu vietu ne iekšmalās, ne ārmalās, uzvarot posmā un arī sezonā. Andris Krieviņš otrais un vicečempions. Trešo vietu posmā pēc smagas sezonas sasniedz Armands Ķēniņš, bet Jānis Linde aizcīnās līdz ceturtajai vietai posmā, bet sezonas kopvērtējumā Lindem bronza.
Open 2500 klasē dramatiskā cīņā Ints Jeršovs izcīna sezonas titulu. Uzvarējis finālbrauciena startā, Ints kontrolēja braucienu, līdz brīdim, kad plīsa viņa automašīnas riepa. Pēdējos divos apļos Jānis Kozlovskis dara visu iespējamo, lai uzvarētu un kļūtu par čempionu. Pāris reizes Jānis pat bija priekšā Jeršovam, taču uz pārāk liela ātruma rēķina – Intam Jeršovam izdevās atgūt pozīciju, uzvarēt, un kļūt par čempionu.
Salīdzinoši vienkāršs fināls norisinājās 1600 klasē, kur čempions jau bija zināms – tas ir Rihards Dainis. Kaspars Silenieks uzvarēja startā un finālbraucienā, kļūstot par vicečempionu. Andis Kļava otrais, sezonā trešais. Jānim Balodim posma finālā trešā vieta.
2000 Super klasē aizraujošā finālā startā uzvarēja Jānis Spīķis, dodoties pamatīgā atrāvienā no sekotājiem. Rūdolfs Bogens, Ritvars Kārkliņš, Edijs Ošs, Juris Zembergs un pārējie aizvada cīņas savā starpā. Situācija stabilizējas, kad Bogens tika prom no konkurentiem, un sāka ķert Spīķi. Kārkliņš sāpīgi uzleca mazajā tramplīnā, pārsitot dzesēšanas sistēmu. Neskatoties uz pamatīgiem tvaika mutuļiem, Ritvars turpināja pakaļdzīšanos.
Tikmēr Spīķa mašīnai pārplīsa aizmugurējā riepa. Rūdolfs Bogens to izmantoja un drīz tika Jānim garām. Rūdolfs uzvar un šķita, ka čempiona tituls jau rokā, taču… Rūdolfs Bogens tika diskvalificēts no Smiltenes posma par mašīnas aizmugurējo riepu neatbilstību tehniskajiem noteikumiem (protektors “par rupju”). Rūdolfs atzina kļūdu, līdz ar to uzvara posmā – Jānim Spīķim, seko Kārkliņš un Ošs. Par čempionu kļuvis Ritvars Kārkliņš, Rūdolfs Bogens saglabā otro vietu, bronza Edijam Ošam, par diviem punktiem piekāpjoties Rūdolfam.

Ielādēt vēl rakstus, kuru autors ir  haker
Load More In 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Iesakām izlasīt

8 iemesli, kāpēc uzņēmumam nepieciešams digitālais mārketings

Digitālais laikmets ir ieviesis jaunu mārketinga formu uzplaukumu, un uzņēmumi, kas neizma…