Elektroauto uzlādes tīkls Eleport tuvākajos gados plāno ar uzlādes stacijām aprīkot ne tikai lielākos tirdzniecības centrus Latvijā, bet arī mazāku īpašumu automašīnu stāvvietas vai stāvlaukumus. Iespēju bez maksas uzstādīt publisku uzlādes staciju Eleport piedāvās tiem stāvvietu īpašniekiem, kuriem ir lielāks apmeklētāju skaits, kā arī labās vietās un ar labiem nosacījumiem būs iespējama peļņas sadale.

“Atkarībā no akumulatora ietilpības un uzlādes līmeņa, elektroauto uzlādei tiek patērētas vidēji 20-45 minūtes, kas ir labs laika logs ikdienas pirkumu veikšanai. Ņemot vērā strauji augošās pircēju vajadzības, mazumtirgotājiem ir svarīgi savlaicīgi sagatavoties elektroauto masveida pieaugumam. Latvijā pašlaik tiek izmantoti teju 4000 elektromobiļu, taču pieprasījuma attīstības līkne norāda, ka līdz 2025. gadam to būs jau 15 000, bet līdz 2030. gadam – pat 100 000. Pašlaik Latvijā ir aptuveni 710 000 vieglo automobiļu, un, pieņemot, ka kopējais automobiļu skaits nepalielināsies līdz 2030. gadam, katrs septītais automobilis būs elektrisks. Pilsētu teritorijās šis īpatsvars būs vēl lielāks,” norāda “Eleport Latvija” vadītājs Kārlis Mendziņš.

Lai atbalstītu elektromobiļu izaugsmi Latvijā, visām jaunajām daudzdzīvokļu ēkām ar vairāk nekā desmit automašīnu stāvvietām, ir jāparedz vietas elektriskajiem kabeļiem, lai pēc nepieciešamības varētu ierīkot elektrouzlādes punktus. Savukārt publiskajām ēkām, kā, piemēram, biroju centri, ar vairāk nekā desmit stāvvietām ir jāierīko elektriskie kabeļi katrai piektajai stāvvietai un jānodrošina viena uzlādes stacija.

Skatoties tuvākā nākotnē, arī arvien vairāk daudzdzīvokļu māju iedzīvotājiem piederēs elektroauto un būs nepieciešamas publiskās uzlādes stacijas. Ja pirms dažiem gadiem elektromobiļus galvenokārt iegādājās tehnoloģiju entuziasti, kuriem bija uzlādes iespējas privātmājās, tad tagad arī daudzdzīvokļu māju iedzīvotāji plāno elektromobiļa iegādi. Uzlādējot savu automašīnu iknedēļas pirkumu veikšanas laikā, autovadītājiem ir iespēja 40 minūšu laikā palielināt transportlīdzekļa nobraukumu par 200-400 km. Ņemot vērā, ka vidējais latvietis ikdienā nobrauc aptuveni 30-50 km dienā, automašīnas uzlāde reizi nedēļā viegli apmierinātu vidējā patērētāja vajadzības.

Eleport plāno ieguldīt līdzekļus publisku uzlādes staciju uzstādīšanā autostāvvietās ar lielāku apmeklētāju skaitu. Precīzs tehnoloģiskais risinājums, publiskā uzlādes stacijas jauda un iespējamā nomas maksa tiks noteikta sadarbībā ar stāvvietu īpašnieku.

Ielādēt vēl rakstus, kuru autors ir  haker
Load More In Jaunumi

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Iesakām izlasīt

8 iemesli, kāpēc uzņēmumam nepieciešams digitālais mārketings

Digitālais laikmets ir ieviesis jaunu mārketinga formu uzplaukumu, un uzņēmumi, kas neizma…