Tet sācis testēt caurspīdīgu optiskā interneta kabeli, kas priecēs mājas dizaina cienītājus. Pirms tas tiek piedāvāts klientiem un uzstādīts mājokļos, eksperti pēta, vai caurspīdīgais vads saglabā jaudīgā un stabilā interneta īpašības un tehniskos parametrus – spēj stabili nodrošināt līdzšinējo mājas internetu ar ātrumu līdz pat 1 Gbit/s jeb 1000 Mbit/s un vairāk.

Jaunā tehnoloģija, kas šobrīd tiek testēta laboratorijā, ir paredzēta optiskā interneta izbūvei iekštelpās vai vietās, kur laba interneta nodrošināšanai ir nepieciešams izmantot vairākus WiFi rūterus un starp tiem izbūvēt iekštelpu optisko kabeli. Atšķirībā no šī brīža risinājumiem visjaunākā caurspīdīgā optikas vadu instalācija to padara praktiski neredzamu – līdz ar to izcili piemērota tiem, kuriem būtisks ir mājas interjera dizains un tādēļ dzīvoklī vai mājā vēlas iztikt bez vadiem.

“Ar lielu interesi un aizrautību meklējam jaunus risinājumus interneta pakalpojumu attīstībai. Sekojam līdzi nozares tendencēm un jaunumiem, kā arī tirgus piedāvājumam pasaulē, kas šobrīd mums ļauj būt pirmajiem, kuri testē caurspīdīgo optiskā interneta kabeli. Paredzam, ka līdz ar to interneta ierīkošana ikvienā mājoklī kļūs vēl ērtāka un patīkamāka kā līdz šim,” saka Tet valdes priekšsēdētājs Uldis Tatarčuks.

Jaunais optiskais kabelis – optiskā dzīsla kopā ar apvalku – ir tievāks, nekā līdz šim izmantotie. Vizuāli tas pēc izmēra ir līdzīgs biezai makšķerauklai, un viena no tā būtiskākajām priekšrocībām ir caurspīdīgums. Optika, kas ir ražota no stikla šķiedras, ir vada iekšpusē, tai apkārt ir aizsargslānis, virs kura ir caurspīdīgs materiāls, kas, ar īpašu aparātu karsējot 190°C temperatūrā, tiek nedaudz izkausēts un “pielīmēts” pie virsmas. Vada iekšpusē esošā stikla šķiedra karsēšanas procesā netiek ietekmēta, jo to spēj iespaidot krietni augstāka temperatūra. To viegli “pielīmēt” pie gludām virsmām, labi pieguļ durvju ailēs un stūros, jo saglabā optiskā vada lokanību.

Par turpmāko rīcību caurspīdīgā optiskā interneta kabeļa risinājuma ieviešanā mājokļos pie klientiem tiks lemts pēc testiem un rūpīgiem izmēģinājumiem, kuros tiek pārbaudīts, vai tas spēj nodrošināt internetu līdz 1 Gbit/s bez jebkādiem zudumiem.

Ielādēt vēl rakstus, kuru autors ir  haker
Load More In Jaunumi

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Iesakām izlasīt

8 iemesli, kāpēc uzņēmumam nepieciešams digitālais mārketings

Digitālais laikmets ir ieviesis jaunu mārketinga formu uzplaukumu, un uzņēmumi, kas neizma…