Daudzpakalpojumu uzņēmums “Tele2” līdz nākamā gada beigām savas mobilo sakaru bāzes stacijas Jelgavā savienos ar tehnoloģiju uzņēmuma “Tet” optiskā interneta tīklu, kas ļaus palielināt 4G un 5G mobilā tīkla jaudu aptuveni desmit reizes. Projekta kopējās investīcijas mērāmas aptuveni 150 000 eiro apmērā.

Mobilo sakaru tīkla jaudas palielināšana ir būtiska, jo strauji pieaug ne tikai datu patēriņš telefonos, bet turpina arī augt mobilā mājas interneta pieslēgumu skaits, kas ir kļuvis par Latvijā straujāk augošo mājas interneta pieslēguma veidu.

“Tā kā radiokanālu frekvences ir ierobežots resurss, tad izbūvēt bezvadu pārraides līnijas blīvā pilsētvidē ir ļoti izaicinoši. Kā risinājums šai situācijai ir projekts, kas paredz Jelgavas bāzes staciju pieslēgšanu optiskajā pārraides tīklā. Tas ļaus atbrīvot ēteru, uzlabot tīkla kapacitāti un stabilitāti, kas ir būtiski 4G un 5G pakalpojumu sniegšanai. Ieguvēji no šī projekta būs jelgavnieki, jo “Tele2” tīkls kļūs vēl jaudīgāks,” stāsta“Tele2” tehniskā direktore Līga Krūmiņa.

Optiskajam pārraides tīklam“Tele2”  ir pieslēgusi bāzes stacijas Latvijas lielākajās pilsētās, kā arī stratēģiski svarīgākajos centros.

“Lai arī “Tet” optiskais tīkls ir pieejams lielākajā daļā Latvijas mājsaimniecību, dažviet šī stabilā un jaudīgā tīkla izbūve aizvien nav iespējama. Taču mūsdienās internets ir iedzīvotāju pamatvajadzība un pamats nākotnes tehnoloģiju attīstībai. Tāpēc priecājamies atbalstīt partnerus, kas attīsta tehnoloģiju izmantošanu iedzīvotāju vidū, īpaši valsts reģionos, jo tas ir viens no veidiem kā veicināt arī tautsaimniecības izaugsmi valstī kopumā,” norāda “Tet” galvenais tehnoloģiju direktors Dmitrijs Ņikitins.

Ielādēt vēl rakstus, kuru autors ir  haker
Load More In 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Iesakām izlasīt

8 iemesli, kāpēc uzņēmumam nepieciešams digitālais mārketings

Digitālais laikmets ir ieviesis jaunu mārketinga formu uzplaukumu, un uzņēmumi, kas neizma…