Otrdien Ministru kabinets apstiprināja VAS “Elektroniskie sakari” un Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas sagatavotos priekšlikumus noteikumos par radiofrekvenču spektra joslu sadalījumu radiosakaru veidiem un iedalījumu radiosakaru sistēmām, kā arī par radiofrekvenču spektra joslu izmantošanas vispārīgajiem nosacījumiem (Nacionālais radiofrekvenču plāns).

Grozījumi noteikumos nepieciešami, lai ļautu tādiem satelītsakaru operatoriem kā “SpaceX” (Starlink), “OneWeb” un citiem sniegt savus pakalpojumus Latvijā un to gala iekārtas varētu lietot saskaņā ar koplietojamo radiofrekvences piešķīruma lietošanas atļauju.

Ar grozījumiem Nacionālajā radiofrekvenču plānā tiek dota iespēja satelītu platjoslas interneta operatoriem pilnvērtīgi darboties Latvijā attiecīgā radiofrekvenču joslā un piedāvāt savus pakalpojumus – ātru un drošu satelīta sistēmas platjoslas internetu.

“Šobrīd, kad Krievija īsteno nežēlīgu karu Ukrainā, ir īpaši svarīgi nodrošināt alternatīvu elektronisko sakaru pakalpojumu, kas stiprinās Latvijas informācijas telpas drošību un piedāvās interneta pārklājumu vietās, kur mobilā interneta pieejamība šobrīd nav vai ir nestabila. VAS “Elektroniskie sakari” un kolēģi ministrijā ieguldījuši daudz darba, lai šo Latvijai jauno pakalpojumu varētu ieviest visā Latvijas teritorijā iespējami drīz,” skaidro ministrs Artūrs Toms Plešs.

Nacionālajā radiofrekvenču plānā tiek noteiktas radiosakaru sistēmas neģeostacionāro satelītu orbītu (NGSO) fiksētam satelītu dienestam. Lietošanas iespējas radiofrekvenču joslā 10,7–12,75 GHz un 14,0–14,5 GHz.

Pirms šo grozījumu izstrādes un stāšanās spēkā, VAS “Elektroniskie sakari” speciālisti piedalījās starptautisko darba grupu darbā, izstrādājot attiecīgos tehniskos nosacījumus, veica radiofrekvenču starptautisko koordināciju, kā arī sadarbojās ar “Starlink” pārstāvjiem. Izsniegta īstermiņa atļauja, kas sniedz iespēju testēt un pārbaudīt “Starlink” iekārtas, to elektromagnētisko saderību, pakalpojuma kvalitāti un pieejamību pirms pakalpojuma nodrošināšanas komercrežīmā klientiem Latvijā. Pakalpojuma testēšanas vietas Latvijā izvēlas pats satelītsakaru operators.

Ielādēt vēl rakstus, kuru autors ir  haker
Load More In 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Iesakām izlasīt

8 iemesli, kāpēc uzņēmumam nepieciešams digitālais mārketings

Digitālais laikmets ir ieviesis jaunu mārketinga formu uzplaukumu, un uzņēmumi, kas neizma…