Otro gadu pēc kārtas norisināsies konkurss Latvijas e-komercijas gada balva “E-komercijas zvaigzne 2022”, kurā profesionāla žūrija noteiks Latvijas labākos e-veikalus. Šogad īpaša uzmanība tiks pievērsta tādiem kritērijiem kā ilgtspēja un pieejamība, lietotāju pieredze, kā arī efektīva komunikācija, portālu “Delfi” informēja rīkotāji.

Šī gada konkursa balvu fonds būs 20 000 eiro. Konkursā līdz 8. aprīlim bez maksas var pieteikties ikviens Latvijas e-komercijas uzņēmums.

Kā norāda rīkotāji, šī brīža sarežģītajā situācijā sabiedrības fokuss ir vērsts uz palīdzības sniegšanu Ukrainas tautai karā pret agresoru. Vienlaikus ir būtiski arī stiprināt un attīstīt Latvijas tautsaimniecību, lai vairotu līdzekļus aizsardzības spēju stiprināšanai, veselības aprūpei un sabiedrības saliedētības veicināšanai. Un tieši e-komercija ir viens no veidiem, kā turpināt ekonomisko izaugsmi, spējot pārkāpt fiziskās tirdzniecības robežas un paverot vārtus uz visu pasauli.

E-komercijas izaugsme ir piedzīvojusi strauju lēcienu ne vien komersantu skaita pieauguma ziņā, bet arī pircēju vēlmē iepirkties. Pirmo reizi pēdējo piecu gadu laikā vairāk nekā puse Latvijas iedzīvotāju (52,7%) plāno palielināt savs tēriņus internetā, savukārt 40% aptaujāto pirkumiem e-veikalos šogad atvēlēs tikpat daudz līdzekļu kā pērn, liecina “Gemius” aptaujas dati.

Lai informētu par šīm un citām jaunākajām tendencēm e-komercijas nozarē, kā arī skaidrotu konkursa “E-komercijas zvaigzne 2022” norises kārtību, “Delfi” studijā 15. martā plkst. 9 viesosies konkursa stratēģiskais partneris, “Printful” pārdošanas vadītājs Kaspars Ķirsis, “Gemius Latvia” vadītāja un Latvijas e-komercijas pētījuma veicēja Linda Egle, konkursa “E-komercijas zvaigzne 2021” Grand Prix ieguvējs, uzņēmuma “Azeron” dibinātājs Jānis Kūlbārdis.

Konkursa “E-komercijas zvaigzne 2022” atklāšanas pasākumu vadīs “Delfi” mediju grupas galvenais redaktors Ingus Bērziņš.

Lai veicinātu sabiedrības izglītošanu par e-komercijas nozari Latvijā, Delfi.lv lasītājiem būs iespēja sekot līdzi diskusijām, kurās piedalīsies nozares profesionāļi un uzņēmēji, kuri praktiski ikdienā nodarbojas ar komerciju internetā. Tāpat arī tiks noteikts Delfi.lv lasītāju simpātiju balva, portāla lasītājiem balsojot par savu favorītu, savukārt pēc uzvarētāju apbalvošanas “Spried ar Delfi” studijā viesosies šī gada konkursa Grand Prix ieguvējs.

Plašāka informācija par e-komercijas attīstību un tendencēm Latvijā, kā arī aktuālā informācija par konkursa ietvaros rīkotajām diskusijām, atrodama “DELFI Brand Studio” veidotajā e-komercijas gada balvas satura projektā, kas ieskicē aktuālo nepārtrauktajā e-komercijas nozares attīstībā, mudinot pilnveidot interneta veikalus, sekojot pasaules tendencēm un patērētāju vēlmēm.

Kas ir “E-komercijas zvaigzne 2022”?

Konkurss “E-komercijas zvaigzne” šogad norisināsies otro reizi, un tā mērķis ir veicināt izpratni par e-komercijas iespējām un ieguvumiem Latvijas uzņēmēju un sabiedrības vidū. Konkursa ietvaros tiek izcelti veiksmes stāsti, parādot labo praksi un iedvesmojot attīstīt pārdošanu digitālajā vidē.

“E-komercija piedzīvoja neredzētu izaugsmi tieši pandēmijas laikā. Piedāvāt savas preces un pakalpojumus internetā iemācījās ne tikai lieli zīmoli, kuri to līdz šim nedarīja, bet arī radās mazi un vidēji uzņēmumi, kuriem tie bija pirmie soļi biznesā. Ļoti svarīgi, ka arī pēc pandēmijas mēs visi turpinām šo izaugsmes ceļu. Lielākā daļa nākotnes e-komercijas zvaigznes ir tikai sava ceļa sākumā. Tāpēc šādi pasākumi, kas veicina nozares izaugsmi, iedrošinot arī citus uzņēmējus, ir jāorganizē, lai dotu iespēju mācīties vienam no otra un sasniegt jau globāli labus rezultātus”, stāsta “E-komercijas zvaigznes” idejas autors un iniciators “Printful” globālā mārketinga vadītājs Raitis Puriņš.

Lai motivētu nozares dalībniekus arvien vairāk attīstīt savu uzņēmējdarbību interneta vidē, tiks rīkots izglītojošu diskusiju cikls par e-komercijā aktuālā tēmām, veicinot nozares dalībnieku izpratni un prasmes, veidojot un attīstot savas e-komercijas vietnes.

“Mākslīgā intelekta risinājumi un automatizēta dziļā personalizācija kļūst par pieprasījuma diktētu nepieciešamību. Ja iepriekš piedzīvojām eksponenciālu lēcienu e-komercijas jomā, tad šobrīd ir nepieciešams spert nākamo soli kvalitātes ziņā. Vai mēs saprotam savus klientus? Cik efektīvi ar viņiem komunicējam? Kāda ir mūsu sinerģija ar apkārtējo pasauli? Vai apzināmies savu atbildību un ietekmi? Šiem jautājumiem šogad pievērsīsim daudz lielāku uzmanību,” uzsver viena no konkursa iniciatoriem un stratēģiskajiem partneriem “Omniva Latvija” vadītāja Beāte Krauze-Čebotare.

Pieteikt savu e-veikalu konkursam “E-komercijas zvaigzne 2022” iespējams līdz 8. aprīlim tīmekļvietnē www.ekomercijaszvaigzne.lv. Pieteikšanās konkursā ir bez maksas, un vienam interneta veikalam ir iespēja pieteikties 11 dažādās kategorijās, atbilstoši savas darbības jomai un mērogam: Mazais bizness, Ražotāji, Nozaru veikali, Daudznozaru veikali, Pakalpojumu sniedzēji, Lietotnes, Eksportētāji, Platformu veikali (marketplace), Pieejamība, Ilgtspēja, E-komercijas kampaņas.

E-komercijas uzņēmumus vērtēs starptautiska žūrija, kas paver iespēju atzītu nozares ekspertu skatījumā daudz plašāk palūkoties uz mūsu e-komercijas uzņēmumu panākumiem. Papildus žūrijas balsojumam tiks noteikti arī sabiedrībā populārākie e-veikali, balstoties uz Gemius pētījuma datiem.

“Iedzīvotāju paradumi, iepērkoties internetā, ir mainījušies. Dati liecina, ka visstraujāk palielinās tieši biežo pircēju skaits, proti, 23,6% Latvijas sabiedrības iepērkas internetā vismaz 2-3 reizes mēnesī, kas ir par 6,3% vairāk nekā 2020. gadā. Tāpēc, ja pērn daži uzņēmumi spēra pirmos soļus e-komercijā, tad šogad jau ir laiks pilnveidoties un spert nākamos soļus pretī izcilībai. Ar šo konkursu mēs vēlamies godināt nozares izcilniekus, un iedvesmot arī citus meklēt efektīvākos risinājumus,” uzsver konkursa “E-komercijas zvaigzne 2022” žūrijas priekšsēdētājs aģentūras “Element Digital” vadītājs Arnis Jēkabsons.

Latvijas e-komercijas gada balvas “E-komercijas zvaigzne 2022” pasniegšanas ceremonija norisināsies 1. jūnijā, un tajā tiks godināti labākie e-veikali katrā no 11 kategorijām, apbalvoti sabiedrībā populārākie interneta veikali, kā arī noteikts Grand Prix ieguvējs. Visi konkursa finālisti saņems bezmaksas ielūgumus uz e-komercijas konferenci “Riga Comm 2022”.

Ielādēt vēl rakstus, kuru autors ir  haker
Load More In 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Iesakām izlasīt

8 iemesli, kāpēc uzņēmumam nepieciešams digitālais mārketings

Digitālais laikmets ir ieviesis jaunu mārketinga formu uzplaukumu, un uzņēmumi, kas neizma…