Līdz šī gada 15.martam 2.-12. klašu skolēni, kā arī informātikas skolotāji aicināti pieteikties otrajai Liepājas atklātajai programmēšanas olimpiādei, kas norisināsies tiešsaistē no 1.marta līdz 7. aprīlim. Skolēni var pieteikt 1-3 dalībnieku komandas, pārstāvot dažādas skolas.

Pērn olimpiādei pieteicās rekordliels dalībnieku skaits – vairāk kā 100 skolēnu komandas, tostarp arī skolotāji. Olimpiādē visiem dalībniekiem ir iespēja pārbaudīt savas programmēšanas prasmes, izaicināt savu radošumu un laimēt fantastiskas balvas no atbalstītājiem.

Olimpiādes mērķis ir paaugstināt jauniešu interesi par eksaktajām jeb STEM zinātnēm, kā arī veicināt skolēnu radošumu un interesi par programmēšanu un informācijas tehnoloģiju karjeras iespējām. Olimpiāde paredzēta 4 nominācijās, kur katras nominācijas uzdevumi ir saistīti ar Liepājas pilsētas populārākajiem tūrisma objektiem.

2.-6. klašu skolēniem paredzēts programmēšanas uzdevums, izmantojot vizuālās programmēšanas valodu Scratch, taču 7.-12. klašu skolēniem – uzdevumi, kur jārada konsoles risinājums vai risinājums ar lietotāja grafisko saskarni. Savukārt skolotājiem olimpiādē paredzēti individuāli uzdevumi, kurus var risināt, izmantojot dažādas programmēšanas valodas.

Ir vairāki lieliski iemesli, lai piedalītos

Olimpiāde ir iespēja pārbaudīt savas programmēšanas un spēļu izstrādes prasmes, izaicinot savu loģisko un algoritmisko domāšanu, kā arī attapību. Pie tam, tā ir iespēja sadarboties ar vienaudžiem no tās pašas vai citas skolas, lai kopīgi izveidotu savu pirmo IT projektu. Dalība olimpiādē ir bez maksas un tajā aicināts piedalīties ikviens Latvijas skolēns un informātikas skolotājs.

Kā pieteikties olimpiādei?

Uzzināt vairāk un reģistrēties olimpiādei līdz 15. martam var mājaslapā https://www.digip.lv/olimpiade-2022. Pēc reģistrēšanās dalībnieki saņems reģistrācijas apstiprinājumu un precīzas norādes par olimpiādes kārtību un norisi.

Izaicini sevi un savus draugus, piesakoties olimpiādē!

Olimpiādi organizē Liepājas Universitātes Dabas un inženierzinātņu fakultāte, sadarbībā ar Digitālo inovāciju parku. Vērtīgas balvas nodrošina TietoEVRY, Starptautiskā inovāciju skola, Emergn, Accenture, Liepājas Universitāte, Liepājas pašvaldība un citi IT uzņēmumi. Kā arī īpašā balva no Liepaja TechGirls.

Ielādēt vēl rakstus, kuru autors ir  haker
Load More In 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Iesakām izlasīt

8 iemesli, kāpēc uzņēmumam nepieciešams digitālais mārketings

Digitālais laikmets ir ieviesis jaunu mārketinga formu uzplaukumu, un uzņēmumi, kas neizma…