Latvijas augstāko izglītības iestāžu studenti 3. un 4. decembrī aicināti piedalīties praktiskā tiešsaistes datu analītikas un vizualizācijas pasākumā – hakatonā. Par pasākumu uzzini vairāk un reģistrējies šeit.

Divu dienu laikā studenti tiksies ar augsti kvalificētiem un pieredzējušiem ekspertiem, kuri palīdzēs realizēt viņu idejas hakatona ietvaros. Studenti no Latvijas strādās ar Microsoft Power BI analītiku un prezentēs datos redzamos rezultātus. 48 stundās ar mentoru un partneru iesaisti tiks rasti risinājumi, lai rezultātā saņemtu balvu un kāda no idejām tiktu izraudzīta arī īstenošanai. Balvu fonds ir 4 500 eiro.

“Mūsdienu tehnoloģiju izaugsme veicina arvien pieaugošu pieprasījumu pēc skaidri saprotamiem un vizualizētiem datiem, lai mums būtu atbilstoša informācija dažādu lēmumu pieņemšanā. Radot jaunus veidus, kā attēlot un vizuāli parādīt datus, mēs varam radīt pirmsākumu nākotnes biznesam. Es ticu, ka studenti, topošie jomu speciālisti, spēj radīt inovatīvus risinājumus tam, kā liela apjoma datus var parādīt pārskatāmos un viegli uztveramos veidos!” aicina profesore Signe Bāliņa, Latvijas Universitātes Inovāciju centra LUMIC vadītāja.

Datu analīze pēdējos gados ir izplatījusies straujāk nekā uzņēmumu iespējas to izmantot. Uzņēmumi arvien vairāk saprot, ka datu iespējas tiem var sniegt lielu pievienoto vērtību, tādēļ ir svarīgi tikt līdzi laikam un sākt izmantot visu pieejamo informāciju savā labā. Datu vizualizācija sniedz pārskatāmu ieskatu rādītājos, ļaujot šos datus skatīt un pētīt dažādos veidos.

Ņemot vērā šo aktualitāti, atbildes un risinājumus uzņēmumu vajadzībām mēģinās rast tieši ar hakatona palīdzību, kura unikalitāte ir dot iespējami labāko praktisko pieredzi ikvienam hakatona dalībniekam – gan Microsoft Power BI apmācībās, gan reālu problēmu risināšanā.

Piemēram, studenti tiks aicināti analizēt un vizualizēt Baltijas valstu biržu kompāniju datus.  Studenti radīs jaunu veidolu un datu analīzes rīku pirmajam Latvijas investoru komūnas forumam www.wallstreet.lv, kas tika dibināts 2004. gadā.

Hakatona organizatori uzsver, ka gan ideju autoriem, gan datu un vizualizācijas entuziastiem šī būs lieliska iepazīšanās iespēja, izpratnes rašana par sabiedrībai aktuālām projektu idejām, kā arī jaunu apstrādes un vizualizācijas metožu izzināšana.

Hakatona programmā piedalīsies tādi jomas profesionāļi kā Signe Bāliņa, Rihards Blese, Ilmārs Poikāns, Jānis Volbergs un citi.

Hakatonam aicināti pieteikties Latvijas augstāko izglītības iestāžu studenti, aizpildot anketu mājaslapā hakatons.bda.lv, kur pieejama arī detalizētāka informācija par pasākumu.

Hakatons notiks lietojumprogrammā Microsoft Teams 3. decembrī laikā no pulksten 14:00 līdz 21:30 un 4. decembrī no 9:30 līdz 19:00.

Ielādēt vēl rakstus, kuru autors ir  haker
Load More In 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Iesakām izlasīt

8 iemesli, kāpēc uzņēmumam nepieciešams digitālais mārketings

Digitālais laikmets ir ieviesis jaunu mārketinga formu uzplaukumu, un uzņēmumi, kas neizma…