Ar svinīgu pasākumu 30. augustā Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) deva startu Talantu programmas otrajai sezonai. Tā ir īpaša programma, kas izveidota, lai inženierzinātņu studijām piesaistītu spožus talantus un motivētu viņus nākotnē darboties zinātnē, kļūt par izciliem inženieriem, novatoriem un vadītājiem. Šajā sezonā programmā iesaistīsies lielāks jauno studentu skaits, iegūstot darba tirgū ļoti nepieciešamas prasmes un zināšanas.

Jaunajā akadēmiskajā gadā studijas RTU Talantu programmā sāks ap 50 īpaši talantīgu jauniešu no visas Latvijas, apliecinot inženierzinātņu izglītības konkurētspēju un nozīmi tautsaimniecības izaugsmē. Programmas pirmajā sezonā tajā studijas uzsāka 38 jaunieši. RTU ir gandarīta, ka jaunieši objektīvi novērtē darba tirgus izmaiņas, kur pieaug pieprasījums pēc augsti izglītotiem un kvalificētiem inženierzinātņu speciālistiem, un piedāvā viņiem arvien labākas izglītošanās un pilnveidošanās iespējas. RTU turpina attīstīt arī Talantu programmu, šogad dalībniekiem nodrošinot vēl interesantākas un noderīgākas apmācības, kas iespējams, pateicoties atbalstītājam SIA «Mikrotīkls».

RTU Talantu programma piedāvā dalībniekiem individuālu studiju plānu, jo viņiem ir plašākas un specifiskākas zināšanas eksaktajos priekšmetos nekā daļai viņu vienaudžu. Papildus viņiem ir iespēja pilnveidot savu personību, emocionālo inteliģenci, līderības, projektu un inovāciju vadības un dažādas citas prasmes, kā arī strādāt ar mentoriem no profesionāļu vides viņu izvēlētajā nozarē, piedalīties tīklošanās pasākumos profesionālo kontaktu veidošanai, iesaistīties RTU un sabiedrībai nozīmīgos projektos.

RTU Talantu programmas jaunās sezonas atklāšana notika 30. augustā. Jaunos talantu sveica RTU rektors akadēmiķis Leonīds Ribickis un Talantu programmas patrons, Eiropas Komisijas priekšsēdētājas izpildvietnieks Valdis Dombrovskis. V. Dombrovskis uzstāsies ar vieslekciju «Eiropas un Latvijas ekonomikas atjaunošana».

Programmas dalībniekus iedvesmoja arī RTU Inženierekonomikas un vadības fakultātes lektors Leonards Budņiks, viens no studentu atzītākajiem mācībspēkiem, un AS «Sakret» padomes priekšsēdētājs Andris Vanags. A. Vanags ir Talantu programmas mentors, un jauniešiem stāstīja, kāda nozīme ir sadarbībai un atbalstam no darba devēju puses jau studiju laikā. Savukārt Talantu programmas 2. kursa students Kārlis Bērziņš, kurš RTU Elektrotehnikas un vides inženierzinātņu fakultātē apgūst adaptroniku, atklāja, ko ieguvis, piedaloties programmas aktivitātēs.

Atklāšanas pasākumā bija iespēja arī uzzināt plašāku informāciju par programmu – «soft skill» apmācībām, mentoringa iespējām, karjeras konsultācijām, individuāliem studiju plāniem.

Katru gadu dalībai programmā tiek izvēlētas labākās skolas no Rīgas, Pierīgas, Kurzemes, Zemgales, Vidzemes un Latgales, ņemot vērā skolēnu skaitu, kuri kārto centralizētos eksāmenus fizikā, ķīmijā un matemātikā, kā arī dalību un rezultātus valsts mēroga zinātniskajās olimpiādēs. Tās izvēlas un piesaka dalībai programmā labākos 12. klašu skolēnus. Šogad programmā piedalījās absolventi no 18 Latvijas skolām, tajā skaitā no RTU Inženierzinātņu vidusskolas.

Ielādēt vēl rakstus, kuru autors ir  haker
Load More In 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Iesakām izlasīt

8 iemesli, kāpēc uzņēmumam nepieciešams digitālais mārketings

Digitālais laikmets ir ieviesis jaunu mārketinga formu uzplaukumu, un uzņēmumi, kas neizma…