SexHack 2021 ir tiešsaistes hakatons, kas norisināsies no 26. līdz 28. martam. Šāds pasākums tiek organizēts jau otro gadu un ir veltīts seksualitātes, savstarpējo attiecību, drošības un reproduktīvās veselības jautājumiem. Pašreizējās krīzes apstākļos, kad cilvēki ir sociāli un fiziski nošķirti, mums uz šiem jautājumiem jāpaskatās drosmīgāk un no cita skatupunkta. Mūsu ķermenis, jūtas, savstarpējās attiecības… ir tik daudz lietu, kurām gan šobrīd, gan arī pēc krīzes būs nepieciešami jauni risinājumi. Ir nepieciešamas inovatīvas un drosmīgas idejas, lai rastu jaunus tehnoloģiju izmantošanas veidus, kas palielina izpratni par seksuālās izglītības un reproduktīvas veselības nozīmi, kā arī nodrošina drošu komunikāciju digitālajā vidē un ļauj vērsties pēc palīdzības, ja tāda ir nepieciešama.

“Pagājušajā gadā mēs nolēmām organizēt pirmo SexHack hakatonu, reaģējot uz COVID-19 ietekmi uz mūsu sociālo un privāto dzīvi. Vairāk kā 200 dalībnieki no visas pasaules pulcējās, lai izveidotu jaunus un novatoriskus risinājumus. Mēs joprojām saskaramies ar COVID-19 izaicinājumiem, un, ņemot vērā pagājušā gada pozitīvo pieredzi, nolēmām organizēt SexHack hakatonu arī šogad” saka WindHackers vadītājs un SexHack 2021 organizators Kārlis Skuja.

Hakatona galvenās tēmas ir privātums un drošība, izglītība, veselība, tehnoloģijas. Pasākumā aicināti piedalīties IT, dizaina, uzņēmējdarbības, komunikācijas un veselības jomas studenti, kā arī jomas eksperti, uzņēmēji un investori. Apvienojoties komandās, 48 stundu laikā dalībnieki izstrādās jaunus risinājumus, lai svētdien pēcpusdienā prezentētu paveikto. Hakatona laikā dalībniekus un komandas konsultēs pieredzējuši mentori, kuri profesionāli strādā dažādās jomās (tehnoloģija, bizness, dizains, veselība utt.). Labākajām komandām būs iespēja iegūt balvas, kas palīdzēs attīstīt ideju pēc hakatona.

Dalība pasākumā ir bez maksas, vienlaicīgi dalībniekiem ir iespēja ziedot biedrībai “Papardes Zieds”, kuras misija ir panākt, lai Latvijā tiktu īstenotas katra cilvēka seksuālās un reproduktīvās tiesības, lai katram būtu pieejami kvalitatīvi pakalpojumi un izvēle tiktu izdarīta, balstoties uz kvalitatīvu informāciju.

“Ir svarīgi, lai izglītība, kuru saņem jaunieši, ietvertu dzīvei 21. gadsimtā svarīgas zināšanas, prasmes un attieksmes. Tostarp arī par savu ķermeni un veselību, kas var pasargāt gan no saslimšanām, gan vardarbības. Kā pierādīja pagājuša gada hakatons, šāds pasākums ļauj rast jaunus un drosmīgus risinājumus seksuālās un reproduktīvās veselības un izglītības jomā” atzīmē biedrības “Papareds Zieds” vadītāja Iveta Ķelle.

Cilvēki ar jebkādu seksuālo orientāciju un identitāti tiek aicināti piedalīties šajā pasākumā, lai radītu novatoriskus SexTech risinājumus, kas palīdzēs sociālās distancēšanās un pēcpandēmijas realitātes laikā. SexTech – neatkarīgi no tā, vai tā ir lietojumprogrammas, platformas, sensori, VR, AR, AI un citi pakalpojumi – ir paredzēti, lai uzlabotu cilvēku labsajūtu, veselību, drošību un seksuālo pieredzi. Iespējas ir plašas. Pašlaik tiek lēsts, ka SexTech nozare ir 20 miljardi ASV dolāru apmērā, un tā tuvāko gadu laikā būs viena no visstraujāk augošajām nozarēm pasaulē.

“Šādos, vēl nebijušos laikos, kad mēs esam izolēti savās mājās, nepieciešam drosmīgi apskatīt šādas tēmas, kas daudziem joprojām ir tabu. Hakatons ir ideāla platforma, lai izpētītu mūsu vajadzības un radītu risinājumus, kas var palīdzēt miljoniem cilvēku visā pasaulē” norāda SexTech jaunuzņēmuma Vibio līdzdibinātāja Alma Ramírez Acosta.

Pasākumu organizē biedrība “WindHackers”. Biedrības “WindHackers” mērķis ir veicināt inovatīvu un tehnoloģijās balstītu ideju veidošanos jauniešu vidē, kā arī apvienot cilvēkus no dažādām nozarēm un sfērām, veicinot starpdisciplināro sadarbību un jaunu uzņēmumu izveidi.

Ielādēt vēl rakstus, kuru autors ir  haker
Load More In 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Iesakām izlasīt

8 iemesli, kāpēc uzņēmumam nepieciešams digitālais mārketings

Digitālais laikmets ir ieviesis jaunu mārketinga formu uzplaukumu, un uzņēmumi, kas neizma…