10. decembrī ceremonijas “Latvian Ecommerce Award 2020” laikā tika nosaukti labākie interneta veikali Latvijā. Līdzīgi kā iepriekšējos trīs gados, labākos veikalus pētījuma ietvaros izvēlējas pircēji. Pandēmijas laikā apbalvošana notika īpašā režīmā – bez skatītājiem, informē digitālā mārketinga aģentūra “iMarketings.lv”.

Šogad interneta veikali tika vērtēti 11 kategorijās: apģērbi un apavi, bērnu preces, elektronika (tv, foto, datori, izņemot mobilie telefoni), grāmatas, kontaktlēcas, pārtika, sadzīves tehnika, skaistumkopšana, smaržas, mobilie telefoni, medikamenti.

Kopumā pētījumā piedalījās vairāk nekā viens tūkstotis respondentu, kuri pēdējo sešu mēnešu laikā bija veikuši vismaz vienu pirkumu internetā. Pētījuma gaitā interneta veikali tika vērtēti pēc 23 atlases kritērijiem, piemēram, piegādes laiks, drošība, reputācija, preces atgriešanas iespējas, klientu apkalpošana utt.

Interneta veikali tika vērtēti vairākās kategorijās. Kategorijās “bērnu preces”, “elektronika” un “smaržas” par labāko atzīts internetveikals “220.lv”. Par labāko apģērbu un apavu internetveikalu atzīts “weekendshoes.lv”, savukārt par labāko grāmatu internetveikalu – “janisroze.lv”.

Kategorijā “kontaktlēcas” par labāko atzīts veikals “lensor.eu”, bet sadzīves tehnikas jomā – “rdveikals.lv”. Pārtikas jomā – “Rimi” e-veikals, savukārt kategorijā skaistumkopšana par labāko atzīts “douglas.lv”.

Kategorijā “mobilie telefoni” par labāko nosaukts “tele2.lv” e-veikals, savukārt kategorijā “medikamenti” – internetaptieka.lv

“Pandēmijas laikā e-komercijai ir atvēlēta īpaša vieta mūsu dzīvē, jo daudzos gadījumos tieši pateicoties interneta veikaliem mēs varam nopirkt savus iecienītākos produktus. Ņemot vērā šogad pieaugušo konkurenci, šī gada uzvarētāji var būt īpaši lepni par saviem sasniegumiem. Iekļūšana pircēju labāko interneta veikalu TOPā noteikti ir vērtējams arī kā uzticības signāls no esošajiem klientiem,” skaidro “iMarketings.lv” vadošais stratēģiju plānotājs Sergejs Volvenkins.

“Balstoties uz šī pētījuma datiem arī redzam, ka 68% interneta lietotāju veic pirkumus online. Tas ir iespaidīgs cipars. Ņemot vērā šī brīža situāciju ar Covid-19, ir skaidrs, ka 2021. gadā šī tendence augs – pieaugs gan online pircēju skaits, gan arī veikto pirkumu biežums.

Tas būs liels izaicinājums interneta veikaliem, jo, pirmkārt, būtiski pieaugs slodze uz klientu atbalsta dienestiem, otrkārt, būs jāmeklē risinājumi “e-komercijas galvassāpei” – pieaugošai preču atgriešanai. Tāpat būs jāsaglabā arī 1-2 dienu piegādes laiks, kas šobrīd ir svarīgs kā nekad.

Interneta veikali, kas tiks galā ar šiem sarežģītajiem izaicinājumiem noteikti pastiprinās savas konkurences pozīcijas tirgū un būs gandarīti par sasniegtajiem rezultātiem 2021.gadā.”

Ielādēt vēl rakstus, kuru autors ir  haker
Load More In 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Iesakām izlasīt

8 iemesli, kāpēc uzņēmumam nepieciešams digitālais mārketings

Digitālais laikmets ir ieviesis jaunu mārketinga formu uzplaukumu, un uzņēmumi, kas neizma…