Ķīna aizliegusi 105 lietotnes no valstī pieejamajiem lietotņu veikaliem, cīnoties pret saturu, kas saistīts ar prostitūciju, azartspēlēm, pornogrāfiju un vardarbību. Bloķēto lietotņu sarakstā nokļuvusi arī populārā tūrisma lietotne “TripAdvisor”.

Lielākā daļa bloķēto lietotņu ir no Ķīnas izstrādātājiem, taču iekļautas arī atsevišķas ārvalstu lietotnes.

Atsaucoties uz Ķīnas kibertelpas administrācijas paziņojumu, visas bloķētās lietotnes ir pārkāpušas vismaz vienu no trim likumiem, taču precīzāka informācija netika sniegta. Tas noticis laikā, kad ASV turpina lemt, vai aizliegt lietotni “TikTok”.

ASV tiesnesis Karls Nikols sacīja, ka prezidents Donalds Tramps ir pārkāpis savas pilnvaras, cenšoties aizliegt Ķīnā izstrādāto video lietotni. Viņš ir otrais tiesnesis, kura izteikumi liecina par labu “TikTok”.

Lielākā daļa bloķēto lietotņu ir vietējo izstrādātāju veikums. Pekinas varasiestādes paudušas, ka bloķētās lietotnes bijušas ar “aizskarošu saturu”.

Pagaidām nav skaidrs, kādēļ Ķīnā bloķēta arī populārā ceļošanas lietotne “TripAdvisor”. Lietotnes pārstāvji pagaidām nav komentējuši šo situāciju.

Sasprindzinājums starp ASV un Ķīnu pakāpeniski ir kļuvis redzams arī kibertelpā, kurā abu valstu varasiestādes meklē iespējas, kā bloķēt dažādas lietotnes. Runājot par “TikTok” gadījumu, Ķīna apsūdzēja Trampa vadītās ASV par iebiedēšanas taktikas īstenošanu.

Tiek norādīts, ka Ķīnā interneta vide ir ļoti stingri regulēta nozare, un tajā ir bloķēti ASV tehnoloģiju giganti “Google”, “Facebook” un “Twitter”.

Ielādēt vēl rakstus, kuru autors ir  haker
Load More In 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Iesakām izlasīt

8 iemesli, kāpēc uzņēmumam nepieciešams digitālais mārketings

Digitālais laikmets ir ieviesis jaunu mārketinga formu uzplaukumu, un uzņēmumi, kas neizma…