Esam pieraduši, ka savus darba vai personīgos datorus un klēpjdatorus nepieciešams aizsargāt, instalēt antivīrusu programmas, uzstādīt drošas paroles utt., bet kā ir ar viedtālruņiem? Pirmkārt, gandrīz nemitīgi turam tos rokās un izmantojam neskaitāmas tālruņa funkcijas, otrkārt – un tas nav mazsvarīgi – uz mūsu “gudrajām” ierīcēm tiek glabāti personas dati un konfidenciāla informācija. Ņemot vērā, ka tieši tas pievilina kiberkrāpniekus, ir ļoti svarīgi saprast, kā tieši varam pasargāt sevi, savus datus un pat savu naudu.

Obligāti bloķējiet viedtālruņa ekrānu

Viedtālruņa ekrāna bloķēšana, šķiet, nav nekas sarežģīts, taču daudzi lietotāji vispār neizmanto aizsardzību telefonā, nemaz nerunājot par divu faktoru autentifikāciju. Lai pasargātu savu telefonu, ir nepieciešams bloķēt pieeju, izmantojot PIN kodu vai īpašu grafisko atslēgu, turklāt PIN kods nedrīkst būt pārāk viegls, piemēram, 1234 vai 1111, savukārt grafiskajai atslēgai ir jābūt sarežģītākai nekā burtam L. Ideālā gadījumā šiem bloķēšanas veidiem būtu jāpievieno otro autentifikācijas faktoru, piemēram, atbloķēšanu, izmantojot biometrijas funkcijas. “Huawei” viedtālruņi piedāvā divu veidu biometrijas datu pielietošanu – sejas vai pirksta nospieduma atpazīšanu.

Lejupielādēt lietotnes no zināmiem avotiem

Ja runājam par lielākajiem oficiālajiem veikaliem, kur var lejupielādēt drošas lietotnes, tad Ķīnas ražotāja “Huawei” lietotņu veikals “AppGallery” ieņem trešo vietu pasaulē pēc pieejamo lietojumprogrammu skaita. Pašreiz veikals “App Gallery” pieejams 170 valstīs, un, lai uzlabotu vietējo lietotāju pieredzi, kompānija “Huawei” ir izveidojusi tā saucamās lokālās komandas. Viņu uzdevumos ietilpst cieša sadarbība ar programmatūras izstrādātājiem, kopā cenšoties panākt, lai “AppGallery” parādās pēc iespējas vairāk vietējo un populāro lietotņu.

“Huawei” prioritāte ir produktu drošība lietotājiem. Šim nolūkam uzņēmumā ir speciāla drošības nodaļa, kas nodarbojas ar lietotņu pārbaudi. Pirms lietotnes publicēšanas veikala “skatlogā”, “AppGallery” veic stingru pārbaudi četros posmos. Sākumā drošības speciālisti identificē lietotnes izstrādātāju. Pārliecinājušies, ka tas nav krāpnieks, viņi turpina programmatūras padziļinātu pārbaudi, piemēram, tiek pārbaudīts drošības un ievainojamības līmenis, kā arī privātuma politika. Tā kā daudzās lietotnēs tiek glabāti dažādi dati, ieskaitot personīgos, “Huawei” drošības dienests nodrošina to, ka lietotne atbilst konfidenciālu datu glabāšanas prasībām. Svarīgi arī saprast, vai lietotne neveic nelikumīgas darbības bez tālruņa īpašnieka ziņas. Lai saprastu pārbaudes nopietnības līmeni, ir pietiekami zināt, ka pat līdz 37% pieteikumu tiek noraidīti, tātad pieteiktās lietotnes neatbilst drošības prasībām un līdz ar to nenonāk “AppGallery” veikalā.

“Huawei” tālruņu drošības kontekstā ir jāsaka, ka kompānija saskārās ar noteiktiem ierobežojumiem pēc tam, kad “Google” bija spiesta pārtraukt sadarbību ar uzņēmumu. Neskatoties uz to, “Huawei” dara visu iespējamo, lai ierobežojumi neietekmētu lietotāja pieredzi. Jaunajos “Huawei” viedtālruņu modeļos nav daudziem ierasto “Google” pakalpojumu, taču jūs varat turpināt tos izmantot caur pārlūkprogrammu – piemēram, skatīties videoklipus “Youtube” vietnē vai izmantot “Google” kartes. Ierasto “Gmail” e-pasta klientu var sinhronizēt ar “Huawei” e-pasta klientu. “Facebook” un “WhatsApp” var lejupielādēt šo resursu oficiālajās lapās un turpināt tos izmantot ierastajā režīmā. Svarīgi ir pārliecināties, ka jūs lejupielādējat lietotnes tieši no oficiālajām mājaslapām, lai maksimāli pasargātu savu viedtālruni un savus datus, jo tieši populāras platformas krāpnieki cenšas viltot visbiežāk.

Izmantojiet oriģinālās “Huawei” programmas

Rūpējoties par lietotāja datu drošību, daži viedtālruņu ražotāji izstrādā speciālas programmas, kas palīdz droši glabāt vai pārsūtīt datus. Piemēram, jūs varat lejupielādēt savā “Huawei” viedtālrunī lietotni “Phone Clone” jeb “Tālruņa klons”. Tas palīdzēs viegli un vienkārši pārsūtīt datus no vecās uz jauno ierīci. Lai to izdarītu, jums abos viedtālruņos ir jāinstalē lietotne, jānoskenē jaunajā tālrunī parādītais QR kods, un visas jūsu lietotnes, faili un fotoattēli tiks veiksmīgi pārsūtīti. Pats svarīgākais – pārraide notiek, neizmantojot mobilos datus vai Wi-Fi pieslēgumu, tāpēc datu pārraides procesā krāpnieki nevarēs pārtvert jūsu datus.

Vēl viens noderīgs rīks, kas ir jau sākotnēji uzstādīts “Huawei” viedtālruņos, ir “Petal Search”. Mēs dzirdam par jaunām lietotnēm, kas parādās veikalā “AppGallery” katru dienu, bet ir vēl daudz lietojumprogrammu, piemēram, “Instagram”, kuras nav pieejamas veikalā. Te uz skatuves nonāk “Petal Search”. Tas ir meklēšanas rīks, kas palīdz atrast dažādus avotus, no kuriem var lejupielādēt sev vēlamo lietotni. Pirms instalēt jebkādu programmatūru, ko jūs esat atraduši ar “Petal Search” palīdzību, šis rīks to pārbauda ar antivīrusu. Šādā veidā ir iespējams pārliecināties, ka lietotne ir droša: neveic prettiesiskas darbības, neprasa par daudz piekļuves tiesību un tajā nav “caurumu”, caur ko ļaundari, iespējams, varētu tikt jūsu mobilajā ierīcē.

Galvenais padoms digitālo ierīču drošības ziņā – nedzīvot pēc principa “ar mani tas noteikti nevar notikt”. Ja laikus ieslēdz kritisko domāšanu, lai aizsargātu savu ierīci ar stipru paroli, izveido datu rezerves kopijas, lejupielādē tikai oficiālās programmas, neizmanto publisko Wi-Fi, tad jums ir iespēja novērst kiberuzbrukumu vai samazināt kaitējumu līdz minimumam. Galu galā, kā saka bijušais “Intel” direktors Endrū Grovs, – izdzīvos tikai paranoiķi, bet šajā kompānijā par drošību digitālajā pasaulē zina gandrīz visu.

Ielādēt vēl rakstus, kuru autors ir  haker
Load More In Viedierīces

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Iesakām izlasīt

8 iemesli, kāpēc uzņēmumam nepieciešams digitālais mārketings

Digitālais laikmets ir ieviesis jaunu mārketinga formu uzplaukumu, un uzņēmumi, kas neizma…