Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) padome šā gada 26. martā pieņēmusi lēmumu par licences izsniegšanu SIA “Mobilly” elektroniskās naudas iestādes darbībai, informē FKTK. “Mobilly” pēc licences saņemšanas ir tiesības emitēt elektronisko naudu un sniegt licencē norādītos maksājumu pakalpojumus. “Mobilly” ir otrā Latvijā strādājošā elektroniskās naudas iestāde, kas saņēmusi licenci, pārējās iestādes reģistrētas FKTK reģistrā.

Licences iegūšanas procesā FKTK eksperti “Mobilly” nodrošināja konsultācijas par regulējošajām prasībām saistībā ar elektroniskās naudas un maksājumu iestāžu licencēšanas un uzraudzības procesu. FKTK konsultatīvais atbalsts sniegts, lai stiprinātu “Mobilly” potenciālu “FinTech” jomā, attīstot inovatīvu finanšu pakalpojumu sniegšanu.

Turpmāk “Mobilly” varēs turpināt attīstīt elektroniskās naudas norēķinu pakalpojumus ne tikai vietējā tirgū, bet visās Eiropas Savienības un Eiropas Ekonomikas zonas valstīs. Licence sniegs iespējas “Mobilly” atvērt maksājumu kontus ar savu unikālo IBAN identifikatoru. Nākotnē uzņēmumam, saskaņojot ar FKTK, ir iespēja ieviest vēl citus Eiropas Savienības Maksājumu pakalpojumu direktīvā (PSD2) paredzētos pakalpojumus.

FKTK reģistrētās elektroniskās naudas iestādes ir tiesīgas piedāvāt e-naudas un maksājumu pakalpojumus tikai Latvijas teritorijā, un to apgrozībā esošās elektroniskās naudas vidējais apmērs nedrīkst pārsniegt divus miljonus eiro. Ja pakalpojuma sniedzējs darbību grib attīstīt arī ārpus Latvijas vai vidējais apgrozībā esošās elektroniskās naudas apjoms pārsniedz likumā noteikto slieksni, ir nepieciešams saņemt licenci elektroniskās naudas iestādes darbībai.

Elektroniskā nauda ir norēķinu līdzeklis, kas rodas, iemaksājot vēlamo naudas summu elektroniskās naudas iestādes kontā. Elektroniskās naudas iestāde par iemaksāto naudas summu piešķir elektronisko naudu līdzvērtīgā apmērā. Elektroniskās naudas vērtība tiek uzglabāta viedkartē vai datora atmiņā. Ar saņemtajiem autorizācijas rīkiem (piemēram, parole, kodu karte, norēķinu karte, viedais paroļu pārlūks, u.c.) elektronisko naudu var izmantot norēķiniem par dažādām precēm un pakalpojumiem tur, kur norādīts, ka tiek pieņemts šāds norēķinu līdzeklis kā e-nauda.

Ielādēt vēl rakstus, kuru autors ir  haker
Load More In 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Iesakām izlasīt

8 iemesli, kāpēc uzņēmumam nepieciešams digitālais mārketings

Digitālais laikmets ir ieviesis jaunu mārketinga formu uzplaukumu, un uzņēmumi, kas neizma…