ASV varasiestādes aizturējušas Krievijas pilsoni, kura vadītā tīmekļa vietne nodrošinājusi iespēju kibernoziedzniekiem pārdot nozagtus datus un piedāvāt savus pakalpojumus.

Kriminālapsūdzībā teikts, ka Firsovs kopš 2013.gada administrējis platformu “deer.io”, tostarp vadījis “virtuālos veikalus”, kuros pārdoti “dažādi uzlauzti un/vai kompromitēti ASV un starptautiskie finanšu un korporatīvie dati”, tostarp lietotāju vārdi un paroles, kas nozagt no datoriem ASV un citur.

Platforma “deer.io” kalpoja par fasādi un telpu, kurā kibernoziedznieki varēja reklamēt un pārdot savus produktus, norādīts kriminālapsūdzībā.

Izmeklēšanā secināts, ka “deer.io” ar zagtu datu un citu nelikumīgu produktu un pakalpojumu pārdošanu nopelnījusi vismaz 17 miljonus ASV dolāru (14,9 miljonus eiro).

“Līdz šim tiesībsargājošās iestādes nav atradušas leģitīmus uzņēmumus, kas reklamētu savus pakalpojumus un/vai produktus “deer.io”,” kas reģistrēta Krievijā, teikts apsūdzībā.

Izmeklētāji secinājuši, ka kibernoziedznieki, kas vēlas pārdot kontrabandu vai piedāvāt savus pakalpojumus, varēja to darīt “deer.io”, par šo iespēju maksājot 12,50 ASV dolārus (10,97 eiro) mēnesī.

Lai apstiprinātu, ka “deer.io” tiek pārdoti īsti dati, FIB iegādājās datus no vairāk nekā 3000 uzlauztu kontu, par to samaksājot nepilnus 700 dolāru (615 eiro) bitkoinos, un pēc tam šajos datos identificēja Kalifornijā dzīvojošu cilvēku vārdus, dzimšanas datus un sociālās apdrošināšanas numurus.

Ielādēt vēl rakstus, kuru autors ir  haker
Load More In 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Iesakām izlasīt

8 iemesli, kāpēc uzņēmumam nepieciešams digitālais mārketings

Digitālais laikmets ir ieviesis jaunu mārketinga formu uzplaukumu, un uzņēmumi, kas neizma…