Daudzi noteikti ir dzirdējuši par HP laptopu slikto slavu. Bet darba piedāvātajam instrumentam jau mutē nesaktās un tik lieto. Nolēmu tomēr atstāt hp piedāvāto programatūru un tā bija man liktenīgā kļūda. Bet par visu pēc kārtas. Kādu programatūru tad HP piedāvā? Programu, kas automātiski liek jaunākos draiverus, HP ražotos brīnumiņus, kas reizēm ir pat noderīgi. Man ļoti iepatikās funkcija, ka dators aizslēdz/atslēdz ekrānu atkarībā no tā, vai sapārotais smartphone ir tuvumā un aizsniedzams pa bluetooth. Taču mūsdienu telefoni ir kaprīzi. Viņi bluetooth jaudu pakārto baterejas uzlādes līmenim. Līdz ar to arī lauka stiprums mainās. Sanāk, ka ekrāns slēdzas/atslēdzas pats no sevis. Kaitinoši, bet ne kritiski. Tālāk seko daudz interesantāks brīnums. HP Security solution. Ko tad tas dara? Tas uzstāda visādus burvīgus drošības risinājumus. Par vienu no tiem arī šoreiz būs stāts. Kādu rītu ieslēdzu datoru un saskāros ar šādu brīnumu.

Secinam, ka ir uzlikusies biosa parole. Parole, kuru es nezinu. Palasot ātri internetā, saprotu, ka jāgriežas autorizētajā servisa centrā. Servisa centrs pamarinē pāris dienas datoru un paziņo, ka šis nav garantijas gadījums un, ka vienīgais vieds, kā viņi spēj palīdzēt ir mātes plates nomaiņa. Rakstam pievienoju nelielu izgriezumu no servisa atzinuma, ko tad tehniķi ir izpētījuši.

Izklausās pavisam traki. Šāda cena ir tāpēc, ka parole vairs netiek rakstīta standarta bios, bet čipā, kurš nav tik viegli nodzēšams. Tam nav nepieciešama barošana, lai uzturētu saglabātos datus. Tomēr servisa pārstāvis norāda, ka ir vēl citi varianti, bet tos viņi nepiekopj. Tas var kaitēt autorizētā servisa statusam un slavai. Uzzinam kantori, kas to dara un cenu. Cena nav nemaz tik traka, kā varētu domāt – 50 eiro. Pasākuma termiņs – aptuveni viena nedēļa. Pie tam naudu prasa tikai tad, ja izdodas saremontēt. Pirms uzticēt darbu profesionāļiem, mēģinām tikt galā alternatīvos ceļos. Ieliekam datora cieto disku citā iekārtā. Izmēģinām Mimikatz. Tas atgriež visas iespējamās paroles – tikai ne vajadzīgo. Atrodam vēl pāris instrumentus. Tiekam pie paroles NTLM Hash. Izmēģinām pāris lokālās programas. Pāris online variantus.


Rezultāti ir gaužām bēdīgi. Nolemju lieki vairs netrērēt laiku, jo dators nepieciešams darbam. Raksta tapšanas brīdī dators ir nonācis autorizētā servisa centra ieteiktajā neautorizētājā servisa centrā uz atjaunošanu. Ja sevisa centram izdosies par solītajiem 50 eiro atjaunot datora darbību, nebūšu ne skops ne riebīgs un ar servisa kontaktinformāciju padalīšos.

Ielādēt vēl rakstus, kuru autors ir  haker
Load More In 

10 komentārs

 1. Avatar for Jānis

  Jānis

  02/27/2018 at 15:01

  parole pati uzlikās:)

  Atbildēt

 2. Avatar for Janis

  Janis

  02/27/2018 at 15:03

  Vai cilvēks var uzlikt paroli sistēmai, kuru pats nezina? Es šo tiešām uzskatu par sistēmas gļuku, jo šajā variantā būtu jābūt manam lietotāja kontam.

  Atbildēt

 3. Avatar for G.

  G.

  02/27/2018 at 23:25

  • Avatar for Janis

   Janis

   02/28/2018 at 07:54

   HP Client Security Manager

   VERSION: 9.3.4.2441 REV: A PASS: 1

   DESCRIPTION:
   HP Client Security Manager provides enhanced Windows login and website single-sign-on capabilities. Security Manager is also the host for HP Client Security plugins, and therefore should be installed before other Client Security modules. This package is provided for supported models running a supported operating system.

   Atbildēt

   • Avatar for G.

    G.

    02/28/2018 at 20:41

    Pirms tam bija jāuzinstalē Microsoft .NET v4.6.1 ? Instalācija beidzās veiksmīgi?

    Atbildēt

    • Avatar for Janis

     Janis

     02/28/2018 at 21:49

     Ja godīgi, neatceros. HP Support Assistant tik daudz dažādus draiverus un programatūras atjauninājumus gribēja likt, ka tagad, pēc vairākām nedēļām, grūti vairs atcerēties.

     Atbildēt

     • Avatar for G.

      G.

      03/06/2018 at 22:41

      Lieku visus 100% uz ļaunu kolēģu joku, šai programmai nav saistības ar BIOS paroli – tā ir jāievada ar roku.

     • Avatar for Janis

      Janis

      03/06/2018 at 22:49

      no sērijas, sods par neaizslēgtu datora ekrānu?

 4. Avatar for Janis

  Janis

  02/28/2018 at 11:15

  HP rulz, blogs hujņa

  Atbildēt

  • Avatar for Janis

   Janis

   02/28/2018 at 12:12

   Paldies par viedokli. Man vienmēr ir svarīgs citu cilvēku viedoklis. Tas palīdz kļūt labākam. Varbūt Jums ir kādi konstruktīvi ieteikumi? Jau iepriekš paldies.

   Atbildēt

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Iesakām izlasīt

8 iemesli, kāpēc uzņēmumam nepieciešams digitālais mārketings

Digitālais laikmets ir ieviesis jaunu mārketinga formu uzplaukumu, un uzņēmumi, kas neizma…