Jau 9. un 10. novembrī izstādē „RIGA COMM 2017” Ķīpsalā nāc apskatīt un izmēģināt ārzemju un Latvijas zinātnieku, pētnieku un entuziastu izgudrojumus, tostarp raķeti, kas radīta Latvijas simtgadei, viedo parkošanos un Li-Fi tehnoloģiju, kas ir 100 reižu ātrāka par Wi-Fi.
Inovācijas virza cilvēces attīstību un veido dzīvi ērtāku. Latvijā ir interesantām un drosmīgām idejām apveltīta jaunā paaudze, kura attīstās un rāda sevi pasaulei. Šādu iespēju virknei jauno zinātnieku BlueOrange paver aizraujošajā inovāciju stendā.
Automātiskā mērīšanas stacija cīņai pret starptautisko terorismu
Lielisku risinājumu, kā automātiski identificēt un pat nosvērt kustībā esošu transportu, piedāvā Transporta un sakaru institūta pētnieki. Viņi ir radījuši daudzfunkcionālu automātiskās mērīšanas staciju (WIM), kas darbojas ar ceļa segumā iebūvētiem ilgtermiņa optiskās šķiedras sensoriem.
Šo unikālo mērīšanas staciju var izmantot pat cīņā pret kontrabandu un starptautisko terorismu, ne tikai viedo transporta sistēmu attīstībai un ceļu drošības jomā (nomērīt auto ātrumu, svaru, ass slodzi, kravas centrēšanu un riepu spiedienu)! Pētnieki ir radījuši unikālu risinājumu transportlīdzekļa identifikācijas parametru detektēšanai – WIM var noteikt auto ašu skaitu, attālumu starp tām, riteņu bāzes lielumu, riepas protektora platumu, slodzes faktisko svaru un to visu salīdzināt ar transporta reģistrācijas parametriem un deklarētās kravas svaru.
Viedā parkošanās
Ikdienišķas lielpilsētu problēmas – auto parkošana un transporta sastrēgumi. Bet kā tās risināt nākotnē? Lūk, ko piedāvā Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU) Informācijas tehnoloģiju fakultātes pētnieki Aleksejs Zacepins, Vitālijs Komašilovs un Armands Kviesis! Pētnieki ir izstrādājuši viedo automašīnu novietošanas mobilo lietotni, kas reāllaikā uzskatāmi parāda brīvās parkošanās vietas. Beidzot auto novietošana būs ērta un arī efektīva. Savukārt automatizētā transporta plūsmas uzraudzība un transportlīdzekļu skaitīšana reālajā laikā, kam tiek izmantotas videokameras ar attēla atpazīšanas funkciju, var palīdzēt optimizēt transporta plūsmu pilsētās.
Datu pārraide gaismas ātrumā!
Iespējams, par Li-Fi tehnoloģiju jau esi dzirdējis! Ja nē, tad īsumā – Li-Fi tehnoloģija ir datu pārraide ar ultravioletā vai infrasarkanā spektra gaismu. Šāds risinājums ļauj paātrināt datu pārraides ātrumu 100 reizes, salīdzinot ar tagad plaši lietojamo Wi-Fi. Gatavu produktu tirgū pagaidām nav, ir tikai koncepti un vairāki zinātniski raksti par to. “BlueOrange” inovāciju stendā izstādes apmeklētāji varēs izmēģināt šo inovatīvo tehnoloģiju, ar kuras palīdzību tiks pārraidīti dati no viena datora otrā, un arī aprunāties ar prototipa izstrādātājiem – Rīgas Tehniskās universitātes Industriālās elektronikas un elektrotehnikas institūta studentiem.
Lai dzīvo bites!
Pasaules zinātnieku prātus jau labu laiku uztrauc bišu masveida izzušana. Atrast visus cēloņus un tos atrisināt nav iespējams, taču kaut ko lietas labā darīt var! LLU Informācijas tehnoloģiju pētnieki sadarbībā ar Latvijas Biškopības biedrību testē un pilnveido viedās biškopības risinājumu – bišu saimju temperatūras uzraudzības un lēmuma atbalsta sistēmu ne tikai Latvijā, bet arī ārvalstīs. Tas nozīmē, kas biškopis attālināti ar aplikācijas palīdzību var redzēt, kāda temperatūra ir bišu stropā, un pat nosvērt bišu saimi, tādējādi prognozējot bišu saimes tālāko uzvedību.
Raķete Latvijas simtgadei
Latvijai sava kosmosa raķete? Jā, jā, “Blue Orange” Inovāciju stendā varēs apskatīt raķeti Latvijas simtgadei, ko izstrādājis galvenais raķetes konstruktors Andrejs Puķītis sadarbībā ar ZINOO centru projektā “Pirmie Latvijas 100 km kosmosā”. Autori vēlas radīt raķeti, kas līdz Latvijas simtgadei ir spējīga pacelties 100 km augstu, sasniedzot atklātā kosmosa robežu.
Lieljaudas izmēģinājuma raķete 9. septembrī – Kosmosa dienā – tika palaista Cēsu lidlaukā. Tas ir pirmais Latvijā radītais lidaparāts, kura jauda ļauj sasniegt virsskaņas ātrumu -– vairāk nekā 1235 km/h. Salīdzinājumam – nacionālās aviosabiedrības “AirBaltic” lidmašīnām “Bombardier CS300” maksimālais lidošanas ātrums ir 871 km/h. Izmanto iespēju un aprunājies ar raķetes konstruktoru!
Citu lidaparātu – radiovadāmu lidmodeļa prototipu ”Sci-Ar”, kas paredzēts lidojumiem  ”ACES” sporta klasē un amatieru lidojumiem prezentēs RTU “Design Factory” & “IdeaLab”.
Dīvainās galvas (Creepy Heads)
Arī mākslas pasaulē ar joni ienāk jaunās tehnoloģijas. Creepy Heads ir Garage48 Hadrware & Arts Hackathon uzvarētājs Luka Culaija (Luka Tsulaia) (Igaunija) radījis mākslas instalāciju, kurā izmantota seju un objektu izsekošanas tehnoloģija un mehāniskā sistēma galvu pagriešanai. Visa sistēma ir savienota un vadāma ar centrālo ierīci. Ieejot mākslas telpā, iespējams, tu sajutīsies mazliet dīvaini, jo tev taču visur “sekos” vadāmas galvas, kas izteiks dažādas piezīmes par tavu izskatu!
Ja tu vēlies klātienē aplūkot šīs un vēl citas Latvijā un ārzemēs radītās viedierīces un gadžetus – jau šonedēļ tiekamies „RIGA COMM 2017” Ķīpsalā!
Kā zināms, 9. un 10. novembrī Ķīpsalā notiks vienīgā Baltijas biznesa tehnoloģiju un inovāciju izstāde „RIGA COMM 2017”. Biznesa un IT risinājumus, tehnoloģiju karstākos jaunumus un inovatīvas viedierīces prezentēs vairāk nekā 90 uzņēmumu no 10 valstīm.
Līdztekus ekspozīcijai “RIGA COMM” jau otro reizi notiks Baltijā vienīgā Lietu interneta konference, “Horizon 2020” kontaktbirža un “ALSO University” semināri. Izstādes saturu pirmoreiz papildinās „Executive Forum”, Mākslīgā intelekta konference, “Blockchain”, “Pure//Baltics.Launch” un “Smart HR” konferences. Īpaši noderīgi apmeklētājiem būs iecienītās digitālās pārdošanas un mārketinga lekcijas, kas norisināsies uz Digitālā mārketinga skatuves abās izstādes dienās. Pilna pasākumu programma: http://rigacomm.com/lv/programma/
Izstādes darba laiks:
9. novembrī 10.00–18.00
10. novembrī 10.00–18.00
Biļetes
Biļete derīga visām izstādes dienām. Biļetes cena šobrīd – 20 eiro. Pasākuma laikā biļetes kļūs dārgākas. Tās var iegādāties izstādes mājaslapā www.rigacomm.com vai arī biļešu platformā BezRindas.lv.
Sekojiet:
www.facebook.com/RigaComm
www.twitter.com/RigaComm

Ielādēt vēl rakstus, kuru autors ir  haker
Load More In 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Iesakām izlasīt

8 iemesli, kāpēc uzņēmumam nepieciešams digitālais mārketings

Digitālais laikmets ir ieviesis jaunu mārketinga formu uzplaukumu, un uzņēmumi, kas neizma…