Orientējoties uz inovācijām un izaicinājumiem, vadošais mobilo sakaru operators “Tele2” ir radījis unikālu lidaparātu – 4G dronu, kas spēj pārvietoties visur, kur ir pieejams 4G tīkla pārklājums. Lai izmēģinātu izgudrojumu un izaicinātu “Tele2”, pārbaudot tā interneta tīkla iespējas, uzņēmuma entuziastu komanda kopā ar Gustavu Terzenu un Martu Selecku devās ekspedīcijā, šķērsojot visu valsti no dienvidiem uz ziemeļiem.
Ekspedīciju “Tele2” komanda sāka Pilsrundālē un divu dienu laikā nokļuva līdz Ainažu molam, vadot lidaparātu ar 4G tīkla atbalstu. Visa maršruta garumā drons tika darbināts, pateicoties “Tele2” inženieru radītajam 4G vadības blokam, kas tika uzstādīts uz drona un pieslēgts tā vadības sistēmai. Izmantojot šādu vadības bloku, dronu var vadīt no jebkuras viedierīces, instalējot tajā speciālu lietotni.
“Sākotnējais 4G drona radīšanas mērķis bija efektīvi apsekot “Tele2” bāzes stacijas,  kā arī veikt interneta kvalitātes mērījumus tur, kur cilvēkam ir fiziski grūti vai pat neiespējami nokļūt. Tagad  ar drona palīdzību aptuveni 5 minūšu laikā varam veikt vizuālu bāzes stacijas apskati, lai novērtētu, vai speciālistam tiešām ir nepieciešams kāpt tornī. Tāpat ražošanas un testēšanas stadijā sapratām, ka, pateicoties iespējai vadīt dronu no jebkuras vietas un ātri apsekot lielas teritorijas, tas var tikt izmantots arī citiem mērķiem, piemēram, pazudušu cilvēku meklēšanai vai robežu apsekošanai. Savukārt ideja par ekspedīciju radās darba procesā, lai izaicinātu pašiem sevi un pārliecinātos par “Tele2” 4G tīkla pārklājuma kvalitāti,” stāsta Normunds Lazdāns, “Tele2” tehniskais speciālists un 4G drona izstrādātājs.
“Kamēr acis priecājās par skaistajiem zelta rudens skatiem, prātu pārsteidza tehnoloģisks sasniegums un iespēja šādu lidaparātu vadīt, pat esot citā pilsētā. Piemēram, atrodoties Rīgā, varam pacelt dronu jebkur, kur ir pieejams 4G tīkls gan Latvijā, gan arī ārpus valsts robežām. Esmu pārliecināta, ka mūsu ekspedīcija iezīmēja nākotnes vīziju, kad dzīve būs pilnīgi savādāka, nekā mēs to varam iedomāties šodien, internetam paverot mums aizvien plašākas tehnoloģiskās iespējas,” dalās ar emocijām pieredzējusī ceļotāja Marta Selecka.
Neskatoties uz to, ka 4G dronu var vadīt no jebkuras vietas, atrodoties simtiem kilometru tālu, ekspedīcijas laikā tika ievērota valsts likumdošana un filmēšanas komanda vienmēr atradās ne vairāk kā 500 m attālumā no lidaparāta. Pateicoties plašajam “Tele2” 4G tīkla pārklājumam, ekspedīcija pagāja veiksmīgi – dronam izdevās pārlidot pāri visai Latvijai, neatkāpjoties no sākotnējā maršruta. Visā drona lidojuma laikā tika nodrošināta nepārtraukta saziņa un datu plūsma starp dronu un viedierīci, ar ko tas tika vadīts.
https://www.youtube.com/watch?v=nAtmCQP2vrA

Ielādēt vēl rakstus, kuru autors ir  haker
Load More In 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Iesakām izlasīt

8 iemesli, kāpēc uzņēmumam nepieciešams digitālais mārketings

Digitālais laikmets ir ieviesis jaunu mārketinga formu uzplaukumu, un uzņēmumi, kas neizma…