Šonedēļ vadošā mobilo sakaru operatora “Tele2” tīklā parādās pirmās 5G Ready bāzes stacijas, ar to iezīmējot jaunu attīstības posmu Latvijas telekomunikāciju nozarē. 5G cienīgu kvalitāti operatora bāzes stacijās Ziepniekkalnā un Talsos nodrošinās Nokia AirScale Radio Access aparatūra, kas palīdzēs “Tele2” sasniegt maksimālo ātrumu līdz pat 1 gigabitam sekundē (Gbps). Ar 5G ienākšanu šis ātrums pieaugs līdz 10 Gbps. Gada nogalē ar identisku tehnoloģiju tiks aprīkota arī bāzes stacija Valmierā.

“5G ir nākotne, kas tuvojas straujiem soļiem. Kamēr lielākie telekomunikāciju tirgus spēlētāji vēl tikai prezentē pirmās tehnoloģijas, programmatūras un ierīces 5G nodrošināšanai un uztverei, mēs jau sākam tās adoptēt. “Tele2” vienmēr tiecas piedāvāt klientiem inovatīvākos un kvalitatīvākos pakalpojumus ne vien Latvijā, bet arī citviet. Jau tagad, sagatavojot infrastruktūru 5G tīkla darbībai, mūsu klienti būs starp pirmajiem pasaulē, kuri izbaudīs mākoņātru mobilo sakaru tīklu un internetu,” apliecināja “Tele2” valdes priekšsēdētājs Valdis Vancovičs.  

Jau šobrīd 5G Ready Nokia AirScale aparatūra palielina datu pārraides ātrumu un tā nodrošina vēl lielāku 4G++ mobilā tīkla un interneta jaudu. Savukārt ar jaunākās programmatūras pieejamību “Tele2” 5G Ready bāzes stacijas klientiem spēs nodrošināt  datu pārraides ātrumu līdz pat 1 gigabitam sekundē. Nākotnē stacijas caurlaides spēja sasniegs līdz 28 gigabitiem sekundē, tādējādi spējot vienlaikus apkalpot daudz vairāk aktīvu lietotāju, nodrošinot kvalitatīvu mobilo sakaru tīklu un internetu.

“Taču ir būtiski atcerēties, ka 5G tīkla priekšrocības varēs izbaudīt tie lietotāji, kuru ierīces atbalstīs 5G tehnoloģiju. Vienkāršiem vārdiem sakot, lietotāja viedtālrunim ir jāspēj uztvert 5G frekvences un tās apstrādāt,” piebilst Valdis Vancovičs.

Neskatoties uz lielāku 5G Ready Nokia AirScale ātrumu un jaudu, aparatūra ir līdz pat 60% energoefektīvāka un dabai draudzīgāka. Pašlaik paredzēts, ka 5G mobilais sakaru tīkls un internets varētu aizņemt plašu frekvenču diapazonu, sākot no zemajām frekvencēm līdz pat 28 GHz. Jāpiebilst, ka “Tele2” jau ir veicis izmēģinājumus 700 megahercu frekvenču diapazonā un atzīst šo spektru par pilnībā izmantojamu mobilajos sakaros.

Ielādēt vēl rakstus, kuru autors ir  haker
Load More In 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Iesakām izlasīt

8 iemesli, kāpēc uzņēmumam nepieciešams digitālais mārketings

Digitālais laikmets ir ieviesis jaunu mārketinga formu uzplaukumu, un uzņēmumi, kas neizma…