Šodien, 5. oktobrī, Rīgā norisinās ikgadējā starptautiskā informācijas tehnoloģiju (IT) drošības jautājumiem veltītā konference „Kiberšahs 2017”. Konferenci organizē IT drošības incidentu novēršanas institūcija „CERT.LV” un ISACA Latvijas nodaļa (pārstāv starptautisko Informācijas sistēmu un kontroles asociāciju Latvijā).
Konference norisinās Eiropas kiberdrošības mēneša ietvaros, kura mērķis ir veicināt sabiedrības izpratni par kiberdrošību, un tajā pieredzē dalās IT drošības nozares speciālisti no Latvijas, Igaunijas, ASV, Nīderlandes, Šveices un citām valstīm.
“Konferences vadmotīvs ir runāt par aktuālajiem kiberapdraudējumiem, likumdošanas izmaiņām, pētījumiem kiberdrošības jomā un citām IT drošības aktualitātēm, kas ietekmēs mūsu darbu un sadzīvi nākotnē,” uzsvēra CERT.LV vadītāja Baiba Kaškina.
Konferencē notiekošajā paneļdiskusijā par tīklu un informācijas sistēmu drošības direktīvu piedalijās Latvijas Aizsardzības ministrijas Nacionālās kiberdrošības politikas koordinācijas nodaļas vadītāja Sanita Žogota, Igaunijas Republikas Informācijas sistēmu iestādes pārstāve Elsa Nēme (Elsa Neeme)  un Martijns de Hamers (Martijin de Hamer), kas pārstāvēja Nīderlandes Nacionālās kiberdrošības centru. Savukārt, Huawei  Technologies ASV galvenais drošības speciālists Endijs Purdijs (Andy Purdy) stāstīja par iespējām IKT piegādes ķēžu risku prevencijā, aicinot uzņēmumus pievērst uzmanību sistēmu drošībai, kā arī IKT sistēmu piegādātajiem skaidroja konkrētu drošības standartu ieviešanas nepieciešamību. Apvienotās Karalistes uzņēmuma „Concinnity Risks” vadītājs Erans Laverets (Éireann Leverett) atklāja būtiskākos riskus ES direktīvā par ražotāju atbildību un lietu internetu – riskiem un iespējām.
„Pēdējā dekādē kiberdrošības riski ir ievērojami auguši – tas ir saistāms gan ar datortehnolģiju, gan mobilo tehnoloģiju un lietu interneta attīstību. Šobrīd mēs dzīvojam pasaulē, kur kiberdrošībai var būt izšķiroša nozīme globālā, nacionālā un individuālā līmenī, kas var rezultēties gan ar finansiāliem, gan drošības un reputācijas riskiem. Tāpēc Huawei, kā vadošais uzņēmums IKT nozarē, izglīto sabiedrību par pastāvošajiem kiberriskiem, „stāsta viens no konferences dalībniekiem, Huawei  Technologies ASV galvenais drošības speciālists Endijs Purdijs.
Konferencē piedalās valsts un pašvaldību iestāžu atbildīgās personas par IT drošību, IT drošības speciālisti, informācijas sistēmu auditori, IT drošības entuziasti, pētnieki un citi interesenti.
Interesenti ir aicināti skatīties konferences atkārtojumu vietnē straume.lmt.lv un cert.lv. Konference „Kiberšahs 2017”  tika organizēta sadarbībā ar „Latvijas Mobilais telefons”, “SQUALIO Cloud Consulting” un “Accenture Latvia”.

Ielādēt vēl rakstus, kuru autors ir  haker
Load More In 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Iesakām izlasīt

8 iemesli, kāpēc uzņēmumam nepieciešams digitālais mārketings

Digitālais laikmets ir ieviesis jaunu mārketinga formu uzplaukumu, un uzņēmumi, kas neizma…