iPhone nesen ir piedzīvojis lielas pārmaiņas. Iespējams, visuzskatāmākais ir sākumpogas trūkums. Tā ir: Apple jaunākajam flagmaņviedtālrunim iPhone X nav pirkstu nospiedumu skenera (tā dēvētā Touch ID). Tas ir aizstāts ar ko citu, ko sauc par Face ID. Tie, kas skatījās Apple prezentāciju, jau kaut kādā mērā ir pazīstami ar Face ID, bet Kaspersky Lab eksperti sniegs nelielu ieskatu šajā tehnoloģijā un tad pievērsīsies jomai, ko mēs vienmēr paturam prātā, — drošībai.
Īsi sakot, Apple Face ID ir tehnoloģija, kas tiek izmantota, lai pazītu lietotāja seju un atbloķētu jauno iPhone, kā arī apstiprinātu maksājumus, salīdzinot lietotāja sejas skatu ar attēlu, kas ir saglabāts iPhone atmiņā. Lai to veiktu, iPhone X izmanto īpašu kameru ar nosaukumu TrueDepth Camera. Līdzās parastai uz priekšu vērstajai kamerai, mikrofonam, skaļrunim, tuvuma un apgaismojuma sensoram tālrunim ir trīs jaunumi: infrasarkano staru kamera, prožektorgaismeklis un punktu projektors. Šīs trīs jaunās detaļas veido TrueDepth kameru, kas attēlo jūsu seju un uzņem īpašus trīsdimensiju attēlus, kas tiek izmantoti jūsu autentificēšanai.
Tagad, kad mēs zinām, kā darbojas Face ID, aplūkosim, kā tas atšķiras no tradicionālajām sejas pazīšanas metodēm, kas, kā mēs norādījām iepriekš, ir diezgan nedrošas. Pirmkārt, fotogrāfijas neapmāna Face ID — uz plakaniem attēliem trūkst infrasarkano punktu trīsdimensiju attēla. Salīdzinājumam Samsung Face Unlock, kas ir ieviests uzņēmuma jaunākajos tālruņos, tika vienkārši piemuļķots ar pašportretiem.
Otrkārt, Apple apgalvo, ka tas pat ir pārbaudījis Face ID ar maskām, kas būtībā bija cilvēku seju kopijas, tomēr Face ID bija nepiekāpīgs un neļāva nevienam, izņemot īpašnieku, izmantot ierīci.
Treškārt, nav jāraizējas, ka kāds nozags jūsu seju — Face ID uzņemtie attēli tiek glabāti Apple īpašā līdzprocesora, ko sauc par Secure Enclave, šifrētajā atmiņā. Tie tiek apstrādāti tikai ierīcē un nekad netiek sūtīti uz Apple serveriem vai kaut kur citur. Arī apstrādes gaitā tie neatstāj Secure Enclave, tāpēc neviena lietotne nevar iegūt piekļuvi jūsu sejas skenējumiem.
Tomēr viens no drošības pētniekiem jau ir atradis ievainojamību Secure Enclave. Ievainojamība tika novērsta, taču tas nenozīmē, ka nebūs citas — un nākamā var būt tāda, ko uzbrucējs var apiet vai izmantot, lai noplūdinātu jūsu datus.

Ielādēt vēl rakstus, kuru autors ir  haker
Load More In 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Iesakām izlasīt

8 iemesli, kāpēc uzņēmumam nepieciešams digitālais mārketings

Digitālais laikmets ir ieviesis jaunu mārketinga formu uzplaukumu, un uzņēmumi, kas neizma…