Vakar CSDD Rīgas Motormuzeja telpās norisinājās preses konference, kuras laikā tika paziņoti FIA pasaules rallijkrosa čempionāta posma Neste World RX of Latvia dalībnieki. 16. un 17. septembrī CSDD Biķernieku Trasē redzēsim kopumā 83 auto, no kuriem septiņus vadīs latviešu piloti. PasaulesRX līdzās Reinim Nitišam un Jānim Baumanim startēs vēl 19 ārvalstu piloti. EiropasRX Supercar klasē būs 32 dalībnieki, bet starp EiropasRX Super1600 ieskaites klases 30 dalībniekiem atrodami vēl piecu latviešu vārdi – Artis Baumanis, Juris Spīķis, Arnis Odiņš, Mārtiņš Lapiņš un Edijs Ošs.
“Pērn saņemtais augstais novērtējums arī mums kā trases saimniekiem neļauj sēdēt rokas klēpī salikušiem. Mums trasē galvenais ir drošība kā braucējiem, tā arī skatītājiem! Tamdēļ esam veikuši vairākus trases infrastruktūras uzlabojumus – starta/finiša taisnē būs uzstādītas jaunas apmales jeb tā dēvētie kerbi, nostiprināti vairāki līkumi kā arī uzlabota ūdens novades sistēma. Jaunuzbūvētā rallijkrosa trase lieliski iekļāvusies Biķernieku kompleksā, ļaujot ne vien palielināt, bet arī dažādot Nacionālajā sporta bāzē notiekošo motorsporta sacensību spektru. Tieši daudzās sacensības visas vasaras laikā ļāvusi novērtēt grunts sekciju kvalitāti, un šobrīd veikt pēdējos sagatavošanas darbus, lai pērn ieklātais unikālais grunts segums neputētu siltos laika apstākļos un izturētu jaudīgo rallijkrosa auto radīto slodzi arī lietus gadījumā!” Ceļu Satiksmes Drošības Direkcijas valdes priekšsēdētājs Andris Lukstiņš.
“Gads ir pagājis neaprakstāmi ātri – šķiet vēl tikai pirms brīža atstājām Biķernieku trasi, bet nu jau esam tajā atkal atgriezušies, lai Rīgā sarīkotu paša augstākā līmeņa autosporta sacensības. Patiess gandarījums, ka šogad ir izdevies pamainīt Rīgas posma ieskaites klases un Biķerniekos sagaidīt Eiropas čempionāta Super1600 klasi, kas devis iespēju Rīgā startēt vairākiem latviešu sportistiem. Līdzīgi kā pērn arī šoreiz uzņemsim maksimālu skaitu jaudīgākās pilnpiedziņas Supercar klases autosportistu, kas kopumā sacensībām ļauj gatavoties septiņiem (!) latviešu dalībniekiem! Ceru, ka aktīva līdzjušana pašmāju braucējiem iekarsēs visus klātesošos skatītājus, un šīs kļūs par neaizmirstamām emocijām piepildītām brīvdienām autosporta gaisotnē!” RA EVENTS direktors Raimonds Strokšs.
“Man ir patiess prieks, ka mums kopā ar organizatoriem ir izdevies īstenot tik ambiciozu mērķi un jau otro gadu Latvijā rīkot pasaules līmeņa autosportistu sacensības – Neste World RX of Latvia. Tā ir iespēja ne vien rallijkrosa profesionāļiem pierādīt savas spējas augsta līmeņa sacensībās, bet līdzjutējiem piedzīvot pasaules mēroga sporta notikumu tepat, Latvijā, kuru patlaban Latvijā nav daudz. Esmu gandarīts, ka Neste tādējādi ne vien veicina šī sporta veida attīstību Latvijā un palīdz stiprināt Latvijas pozīcijas rallijkrosā, bet arī nes Latvijas vārdu pasaulē, kam lielisks pierādījums ir tas, ka aizvadītajā gadā Neste World RX of Latvia tika atzīts par labāko 2016. gada posmu pasaulē. Tas tik tiešām ir izcils sasniegums! Taču vienlaikus arī izaicinājums, jo kopā ar organizatoriem vēlamies šo pozīciju ne vien saglabāt, bet pārspēt. Neste nemitīgi tiecas uz izcilību visā savā produktu vērtības ķēdē un jomās, kuras atbalsta. Arī sportā svarīgi ir saglabāt sacensību garu un censties pārspēt ne tikai citus braucējus, bet arī pašam sevi. Tādēļ novēlu sportistiem degsmi un vēlmi īstenot pārdrošākos mērķus, stājoties uz starta līnijas, jo tikai tā iespējams gūt panākumus. Lai izdodas pārsteigt pašiem sevi!” atklāj Neste Latvija valdes loceklis Armands Beiziķis.
“Jau otro gadu sniedzam iespēju motorsporta faniem tiešraidēs Lattelecom televīzijā sekot līdzi visiem FIA pasaules rallijkrosa čempionāta posmiem un īpaši izjust sacensību atmosfēru, kas valda tieši Biķernieku trasē un tribīnēs. Tam papildus Rīgas Motormuzejā esam uzstādījuši virtuālās realitātes stendu, kur turpmāk ikviens apmeklētājs varēs virtuāli izmēģināt braucienu pa Biķernieku trasi kopā ar Lattelecom atbalstīto rallijkrosa braucēju Reini Nitišu,” Lattelecom valdes loceklis Uldis Tatarčuks.
“Šī ir svarīgākā gada nedēļas nogale – startēt savu fanu piepildītās tribīnēs ir neaizmirstams piedzīvojums, un neaprakstāms prieks! Sacensībās šogad startēsim ar četrām Audi automašīnām, kas noteikti ļaus iegūt vēl vairāk datus. Cerams, ka neradīsies kādas tehniskas problēmas un varēšu sasniegt augstvērtīgu rezultātu!” PasaulesRX pilots Reinis Nitišs.
“Autoražotāju atbalstītās komandas šogad spērušas ļoti lielu soli uz priekšu, un nav viegli ar tām cīnīties. Lai gan Francijā pierādījām, ka dažkārt izdodas ar pacīnīties par Top pozīcijām, un kas zina – iespējams, tieši šāda reize būs arī Latvijā. Pagājušā gadā divu dienu laikā parakstīju 3000 autogrāfu kartiņas, un ļoti ceru, ka arī šogad pietiks laika, lai apsveicinātos ar visiem faniem!” PasaulesRX pilots Jānis Baumanis.
“Pateicīgi mums, ka esam veikuši testus – tas noteikti ļāvis labāk sagatavoties tehniski sarežģītajai Rīgas trasei. Nenoliedzami pirms starta Latvijā ir lielāks atbildības slogs, bet centīšos pilnībā izbaudīt šo nedēļas nogali, un atgūt vienvadību čempionāta kopvērtējumā!” EiropasRX Super1600 klases pilots Artis Baumanis.
“Šis ir ļoti satraucošs brīdis, jo tuvojas atbildīgākās sacensības manā karjerā. Šīs sacensības nebūs no vienkāršākajām, jo zinu, ka trasē būs daudz fanu un līdzjutēju – jau šobrīd izjūtu spiedienu, ar ko jācenšas tikt galā, lai tas netraucētu parādīt labāko sniegumu!” EiropasRX Super1600 klases pilots Juris Spīķis.
“Varu droši apgalvot, ka esam labi sagatavojušies gaidāmajām sacensībām. Mums ir bijušas divas testu sesijas, un automašīna jau šobrīd ir saregulētas un faktiski gaida startu. Protams, ir neliela mandrāža, bet ar lielu nepacietību gaidu nākamo nedēļas nogali!” EiropasRX Super1600 klases pilots Arnis Odiņš.
“Faktiski visu gadu gatavojos šīm sacensībām Biķernieku trasē. Ja pērn startēju RX Lites klasē, tad šogad esmu pielāgojies sacensību noteikumiem un uz starta stāšos ar Super1600 auto. Visu sezonu piedalos Somijā notiekošajā RX Academy, kamdēļ jūtos labi sagatavojies un nevaru sagaidīt brīdi, kad došos trasē, kuru ieskauj skatītāju piepildītas tribīnes!” EiropasRX Super1600 klases pilots Mārtiņš Lapiņš.
“Šis man ir liels, bet ļoti pozitīvs pārsteigums! Īsti nebijām gatavojušies piedalīties, jo neticējām, ka spēsim tikt cauri visiem “filtriem” un “sietiem” un iekļauties starp 30 ekipāžām, kas pielaistas startam. Bet te nu mēs esam – tagad nedēļas laikā ir jāpaspēj sakomplektēt mašīna, komanda, un sagatavoties startam! Droši varu teikt, ka Neste World RX of Latvia mums jau ir sācies!” EiropasRX Super1600 klases pilots Edijs Ošs.
FIA pasaules rallijkrosa čempionāta posmu Neste World RX of Latvia 2017. gada 16. un 17. septembrī iespējams sarīkot pateicoties atbalstam, ko sniedz posma titulsponsors Neste, atbalstītāji Lattelecom, Live Riga, Optibet Sporta Bārs, kā arī LR Izglītības un zinātnes ministrija un partneris Ceļu satiksmes drošības direkcija (CSDD).
Visiem Lattelecom televīzijas skatītājiem kanālā Best4Sport TV iespējams sekot līdzi FIA pasaules rallijkrosa čempionātam, tostarp Rīgas posmam. Lattelecom atbalsta arī Reini Nitišu, kurš 2017. gadā startē FIA pasaules rallijkrosa čempionātā.
Jaunākais par FIA pasaules rallijkrosa čempionāta posmu Neste World RX of Latvia pieejams sociālo tīklu kontos Twitter, Facebook, YouTube un Instagram. Tāpat saziņai sociālajos tīklos aicinām izmantot tēmturi #NesteLatviaRX, kas ļautu vienuviet apvienot visus veiktos ierakstus par FIA pasaules rallijkrosa čempionāta posma norisi Latvijā.

Ielādēt vēl rakstus, kuru autors ir  haker
Load More In 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Iesakām izlasīt

8 iemesli, kāpēc uzņēmumam nepieciešams digitālais mārketings

Digitālais laikmets ir ieviesis jaunu mārketinga formu uzplaukumu, un uzņēmumi, kas neizma…