Ir sācies festivālu laiks. Šie pasākumi, kā ierasts, notiek brīvā dabā, kur piekļuve elektrībai ir ierobežota, tāpēc aktuāls kļūst jautājums, kā pagarināt mobilā tālruņa baterijas darbības laiku, lai ierīce neizlādējas nepiemērotā brīdī.
Ikviens ir pārliecinājies, ka viedtālruņa baterijas darbības laiks, īpaši, ja ierīci ikdienā izmanto aktīvi – fotografējot, filmējot, sērfojot internetā u.tml. Mobilo sakaru operatora BITE tehnoloģiju eksperti ir apkopojuši septiņus risinājumus baterijas enerģijas taupīšanai, lai saziņas priekus bez ierīces uzlādes var baudīt ilgāk.

Nomaini ekrāna spilgto fona tapeti (wallpaper) uz pilnīgi melnu fonu

Ierīcēm, kurām ir AMOLED ekrāns, piemēram, lielākai daļai “Samsung” telefonu, baterijas enerģijas taupīšanai vēlams izmantot pilnīgi melnu ekrānu vai fona tapeti. AMOLED ekrāni izgaismo tikai krāsainos pikseļus, tāpēc – jo vairāk melno pikseļu attēlā, jo mazāk strādā ierīces akumulators.
Jāņem gan vērā, ka melnai krāsai ir dažādi toņi. Kā izskatās pavisam melns ekrāns, iespējams uzzināt šeit: https://www.androidpit.com/how-to-save-battery-life.

Neizmanto ekrāna automātisko spilgtuma regulēšanu

Jā, tas ir ērti. Taču realitātē automātiskais ekrāna spilgtums nodrošina košāku attēlu nekā tas ir nepieciešams ikdienā. Tāpēc noregulēt ekrāna iestatījumus vēlamajā līmenī, kā arī nepieciešamības gadījumā tos mainīt, ieteicams manuāli.

Izmanto viedtālruņu funkcijas, lai samazinātu enerģijas patēriņu

Gan “Android”, gan “iOS” ierīcēm ir funkcijas, kas ļauj samazināt enerģijas patēriņu. Tiesa, dažādu operētājsistēmu lietotājiem šīs iespējas var atšķirties.
“Android” lietotājiem ir pieejami akumulatora enerģija taupīšanas iestatījumi, kas ļauj izvēlēties, kuras lietotnes darbojas un atjauninās fonā un kuras nē. Šī funkcija piedāvā dažādus enerģijas taupīšanas režīmus, sākot no zema līdz pat maksimālam, kur ekrāna fons automātiski tiek nomainīts uz pilnīgi melnu un tiek saglabātas tikai tālruņa pamata funkcijas.
“Jāatzīst, šī funkcija ir visnotaļ efektīva, jo ierobežo lietotņu automātiskos iestatījumus, piemēram, atjaunot programmatūras, lejupielādēt datus, sūtīt paziņojumus par jauniem komentāriem sociālajos tīklos u.tml. Varētu sacīt, ka šī “Android” funkcija strādā lietotāja un tālruņa, nevis lietotņu labā. Turklāt tā nepatērē ierīces akumulatora enerģiju,” norāda BITE Loģistikas nodaļas vadītājs Roberts Birnbaums.
iOS lietotāji var izmantot arī funkciju “Low Battery Mode”, kas samazina vispārējo enerģijas patēriņu, tā pagarinot baterijas darbības laiku līdz pat trīs stundām. Tāpat var izmantot “Background refresh” funkciju, kas aptur lietotņu automātisko atjaunināšanos. Piemēram, “Facebook Messenger” neatjaunos datus par jaunām vēstulēm, kamēr lietotājs neveiks atjauninājumus manuāli.

Regulāri atjauno ierīces operētājsistēmu un lietotnes

“Operētājsistēmas atjaunošana un mobilo aplikāciju atjaunošana brīžiem var šķist kaitinoša. Tomēr tai ir racionāls pamatojums. Proti, jaunas operētājsistēmu versijas tiek radītas ar mērķi novērst kļūdas, ieviest jaunas funkcijas un optimizēt sistēmu, bet mobilās aplikācijas tiek atjaunotas, lai uzlabotu to funkcionalitāti. Abos gadījumos uzlabojumi var veicināt baterijas enerģijas taupīšanu,” skaidro Birnbaums
Eksperts piebilst, ka gadījumos, kad nepieciešams taupīt ierīces akumulatora enerģiju, ieteicams izslēgt lietotņu automātiskās atjaunināšanās funkciju.

iOS lietotāji pārlūkā “Safari” var izmantot satura bloķētājus

Jaunākajās operētājsistēmas iOS versijās jauninājumiem noteikti ir vērts pievērst uzmanību satura bloķēšanas funkcijai. Pateicoties tai, “Safari” pārlūkā tiek bloķēti reklāmas un “cepumiņus” (cookies), kas ikdienā patērē visai daudz baterijas enerģijas. Kas ir būtiski – izmantojot satura bloķētājus, interneta pārlūks darbosies ievērojami ātrāk.
Ja gribas, lai viedtālrunis tur līdzi visās ballītēs un festivālos, lielāku drošības sajūtu sniegs ārējais akumulators, ko var iegādāties gan pie mobilo sakaru operatoriem, gan dažādos tehnoloģiju veikalos.

Ielādēt vēl rakstus, kuru autors ir  haker
Load More In 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Iesakām izlasīt

8 iemesli, kāpēc uzņēmumam nepieciešams digitālais mārketings

Digitālais laikmets ir ieviesis jaunu mārketinga formu uzplaukumu, un uzņēmumi, kas neizma…