Mobilais operators Bite sadarbībā ar Huawei uzsāk 4,5G tīkla pārklājuma paplašināšanas darbus Latvijā. Lai varētu dalīties unikālajā pieredzē ar nākotnes tehnoloģiju ekspertiem, projektā iesaistīti arī Rīgas Tehniskās Universitātes (RTU) inženierzinātņu studenti.

Mobilais internets mūsdienās sniedz tik daudzpusīgas iespējas, ka salīdzinoši īsā laikā ir kļuvis par vienu no nozīmīgākajiem cilvēces saziņas un informācijas ieguves resursiem. Lai Latvijas iedzīvotājiem būtu pieejamas tikai jaunākās tehnoloģijas, kas spēj apmierināt pat ļoti prasīgus lietotājus, Bite pērnā gada nogalē parakstīja vienošanos ar pasaules tīkla tehnoloģiju līderi Huawei par sadarbību 5G tehnoloģijas ieviešanā Latvijā.

Kamēr pasaulē norit darbs pie 5G tehnoloģijas standarta izstrādes un tiek veikti testēšanas darbi, uzņēmumi aktīvi strādā pie 4,5G tehnoloģijām, kas šobrīd nodrošina 1Gb/s lielu interneta ātrumu mobilajā tīklā, tā pietuvinot Latviju jaunai – vēl jaudīgākai – tehnoloģiju ērai.

“Mēs dzīvojam tehnoloģiju laikmetā, kur īpaša nozīme ir produktu un pakalpojumu lietošanas ātrumam un ērtībai. Domājot, kā apsteigt laiku, lai varam piedāvāt klientiem aizvien daudzpusīgākas mobilās iespējas, sapratām, ka nevaram aizmirst par topošajiem telekomunikāciju ekspertiem, kuri ir tehnoloģiskā progresa virzītājspēks,” norāda Bites izpilddirektors Kaspars Buls. “4,5G projekta ietvaros cieši sadarbojamies ar pasaules līmeņa zinātniekiem un tehnoloģiju ekspertiem.”

“Tā mums ir jauna, vēl nebijusi pieredze, kurā vēlamies dalīties. Ņemot vērā, ka labi speciālisti ir izglītoti speciālisti un RTU ir Bites potenciālo darbinieku kalve, nolēmām sniegt inženierzinātņu studentiem iespēju kļūt par daļu no unikālā 4,5G projekta un iegūt jaunas, praktiskas zināšanas telekomunikāciju jomā.”

Bites un RTU sadarbība paredz, ka projekta laikā studentiem tiks nodrošināta prakse, kuras ietvaros viņi varēs iepazīt telekomunikāciju uzņēmuma darba aizkulises, kā arī izzināt jaunākās tehnoloģiskās iespējas un piedalīties pirmā 4,5G tīkla izveidē Latvijā, strādājot plecu pie pleca ar augstas raudzes pasaules līmeņa speciālistiem. Tāpat Bites un Huawei tehnoloģiju eksperti vada vieslekcijas RTU, stāstot par jaunākajām tendencēm telekomunikāciju jomā Latvijā un pasaulē.

“Man prieks, ka Bite un Huawei sniedz iespēju RTU Elektronikas un telekomunikāciju fakultātes studentiem praktiski apgūt jaunākās tehnoloģijas, kas vēl tikai sāk ceļu telekomunikāciju tirgū. Praksē Telekomunikāciju institūta studenti iepazīs telekomunikāciju operatora darba ikdienu, būvējot jaunus tīklus un ieviešot jaunas tehnoloģijas.”

“Fakultāte lepojas ar savām pasaules līmeņa laboratorijām un pētījumiem, kuros piedalās arī studenti, un sadarbība ar telekomunikāciju uzņēmumiem lieliski papildina studiju procesu ar kvalitatīvu praktisku pieredzi,” saka RTU Telekomunikāciju institūta docents Jans Jeļinskis, atklājot, ka šis nav pirmais RTU un Bites sadarbības projekts – maģistratūras studenti jau vairākus gadus gūst Bitē aizvien jaunas atziņas par darba specifiku telekomunikāciju jomā.

Ielādēt vēl rakstus, kuru autors ir  haker
Load More In 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Iesakām izlasīt

8 iemesli, kāpēc uzņēmumam nepieciešams digitālais mārketings

Digitālais laikmets ir ieviesis jaunu mārketinga formu uzplaukumu, un uzņēmumi, kas neizma…