Bez operētājsistēmām nebūtu datoru, interneta un tehnoloģijas kā tādas praktiski nespētu attīstīties. Pasaulē populārākā (izmantotākā) operētājsistēma ir Android, tomēr tā darbina viedtālruņus, planšetdatorus un viedpulksteņus.

Populārākā operētājsistēma datoriem ir Microsoft Windows, un tā tas ir jau daudzus gadus. Lai arī Windows ielauzies arī viedtālruņu industrijā, tomēr tas nav nekāds konkurents Android. Bet Android savukārt datoru operētājsistēmu tirgū nav spēris nopietnu soli.

Ir redzētas dažādas Android bāzētas platformas, piemēram, Remix OS, taču tas ir vien liels joks salīdzinājumā ar Windows. Objektīvi mēs nevaram salīdzināt Android un Windows datora versijas, jo līdz šim vēl nav izveidojusies nopietna (nekāda?) konkurence.

Windows ir datora operētājsistēmu karalis popularitātes ziņā, taču, kas seko pēc tam? Tuvākie Microsoft sekotāji ir Linux un Mac OS. Pēc vietnes NetMarketShare datiem, pirmo četrinieku pēc pārdošanas apjomiem ieņem dažādas Microsoft operētājsistēmas. Pirmā ir Windows 7, kam rindas kārtībā seko Windows 10, Windows XP un Windows 8,1.

Taisnības labad jāsaka, ka Windows 10 ir stabilākā operētājsistēma, kamēr XP jau ir mirusi, jo tai labu laiku netiek izsniegti atjauninājumi. Windows 8.1 ir viena no jaunākajām sistēmām, bet līderei Windows 7 Microsoft 2020. gada janvārī pārtrauks izsniegt atjauninājumus, uzsākot lēnu operētājsistēmas izskaušanu.

Pēc pirmā četrinieka piektajā vietā ir jaunākā Apple operētājsistēmas versija Mac OS X 10,12, bet sestajā Linux. Tas, ka Windows konkurentu produkcija tiek pirkta mazāk, pilnīgi noteikti nenozīmē, ka tā ir sliktāka. Gribētos pat teikt – gluži otrādi.

Līdz šim viss izklausās tiešām labi, tomēr Windows spējas nevajag pārvērtēt. Tehnoloģiju giganta operētājsistēmas tuvākie sekotāji Apple Mac OS un Linux ir līdzvērtīgi pretinieki un vairākos komponentos pat pārāki.

 

Ielādēt vēl rakstus, kuru autors ir  haker
Load More In 

2 komentāru

 1. Avatar for darklight

  darklight

  04/04/2017 at 09:25

  Kaut kāds nesakarīgs stereotipisku puspatiesību savārstījums :-/

  Atbildēt

 2. Avatar for Maris Orbidans

  Maris Orbidans

  04/15/2017 at 03:53

  Mac OS pats var gan lejupielādēt, gan ieinstalēt. Uz Apple datora, protams.

  Atbildēt

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Iesakām izlasīt

8 iemesli, kāpēc uzņēmumam nepieciešams digitālais mārketings

Digitālais laikmets ir ieviesis jaunu mārketinga formu uzplaukumu, un uzņēmumi, kas neizma…