Latvijā pirms iestāšanās augstākās izglītības iestādē ir jānokārto vidusskolas vai koledžas centralizētie eksāmeni dažādos priekšmetos. Gandrīz ikviens no mums ir izgājis cauri šiem pārbaudījumiem un zina, ka eksāmeni liek skolēnu sirdīm sisties straujāk.
Nav noslēpums, ka drosmīgākie noslēguma eksāmenos ir izmantojusi špikerus, kas parasti ir teksts, kas uzrakstīts uz papīra lapiņām. Latvijā eksāmenus uzmana dažas augstākstāvošas personas, kuras cilvēcīgi nevar piefiksēt katru skolēna darbību.
Ķīnā noslēguma eksāmenus pirms iestāšanās augstskolā dēvē par Gaokao. Tas pat ir sava veida trends un ne velti. Latvijas noslēguma eksāmens un Gaokao ir divas dažādas pasaules.
 

Drošības pasākumi pirms eksāmeniem

Ķīnā noslēguma eksāmeni tiek uztverti ļoti nopietni. Par špikošanu tajos skolēni var saņemt pat septiņus gadus aiz restēm! Eksāmenu reizē pilda vairāki simti dalībnieku, kuri atrodas vienkopus.

Eksāmeniem tiek nozīmētas īpašas vietas, kuras apsargā policija. Tāpat norises vietas apkārtnē dežūrē cilvēki, kas rūpējās, lai apkārtnē būtu pilnīgs klusums.
 

Mēs zinām, ka Latvijā pirms eksāmeniem jāievēro minimālie drošības pasākumi, lai mazinātu skolēnu krāpšanās risku. Labākajā gadījumā eksāmena rakstītājam jānodod telefons, maks vai somas. Sliktākajā – skolotāji uz to var pievērt acis un nemaz neiespringt uz to, kas notiek klasē.
Kā jau minēts iepriekš. Ķīnā šis pasākums risinās augstākajā līmenī un vēl latiņu augstāk. Pirms eksāmenu rakstīšanas skolēniem ir jāiziet cauri drošības kontrolei. Fotogrāfs reģistrē dalībnieka portretu, kā arī tiek nodoti pirkstu nospiedumi.
 

Eksāmena norises vietās ir vairākas kameras, kuras fiksē notiekošo.
 

Tāpat ar dronu palīdzību tiek uzmanīta radio signālu ietekme, lai noteiktu, vai eksāmena kārtotāji neizmanto papildierīces.
 

Ķīnas skolēnu kreativitāte

Ja jūs uzskatāt, ka šādas drošības barjeras pat nav vērts mēģināt apiet, jūs kļūdāties. Ķīnas skolēnu tehnoloģiju zināšanu līmenis ir nepārprotami augsts, kas tiek izmantots, lai krāptos eksāmenos, izmantojot advancētas metodes.
 

Skolēni ir pieķerti, izmantojot šādu pildspalvu un austiņu sistēmu. Eksāmena rakstītājs pildspalvā ierunā jautājumu, kas tiek nosūtīts uz austiņām viņa partnerim, kurš atrodas ārpus eksāmena norises vietas. Partneris atrod jautājuma atbildi un nosūta informāciju atpakaļ rakstītājam, kurš savukārt savās austiņās noklausās atbildi. Austiņas, protams, ir veidotas neuzkrītošā ādas krāsā, lai tās nebūtu pamanāmas.
 

Krekliņš, kas apkārts ar vadiem, šķiet, ir viens no dīvainākajiem krāpšanās veidiem. Šajā konkrētajā kreklā ir ievietota neliela kamera, kas savienota ar mobilo tālruni. Kamera fotografē eksāmena jautājumus un attēlu pārsūta uz tālruni. Tālāk uzņemtā fotogrāfija tiek pāradresēta partnerim, kurš sameklē atbildes un nosūta tās atpakaļ rakstītājam uz tādām pašām neuzkrītošām austiņām.
 

Parasta izskata brilles, kas padarītas daudz advancētākas. Brillēs ir iestrādāta kamera, kas fotografē eksāmenu. Tas nebūtu nekas īpašs, taču šo stāstu daudz spilgtāku padara cits fakts. Attēlu var uzņemt, tikai nospiežot podziņu, kas atrodas uz monētas izskata tālvadības ierīces. Nofotografētais attēls tiek nosūtīts personai ārpus eksāmena norises vietas, taču nav noskaidrots, kā tiek saņemta atbilde.
 

Lai saņemtu atbildes, iespējams, tiek izmantots vieds auskars, kas nodod skaņas signālu eksāmena rakstītājam.
 

Ļoti dīvains viedpulkstenis. Tā caurspīdīgajā ekrānā parādās informācija, ko iepriekš ierakstījis autors. Displejā rādāmo informāciju var kontrolēt ar speciālas pogas palīdzību.
 

Džēšgumijas
 

Lineāli
 

Kurpes, jostas, utt.


Šīs ir špikošanas metodes, kas tika atklātas. Grūti pat iedomāties, kādas tehnoloģijas izmantotas, lai, krāpjoties eksāmenos Ķīnā, cilvēks netiktu pieķerts. Godīgi sakot, visas iepriekšminētās tehnoloģijas, visticamāk, vairumā gadījumu nostrādātu valstīs, kur eksāmeni netiek uzmanīti tik pastiprināti. Tas, protams, nav pamudinājums skolēniem, jo daudz vieglāk ir iemācīties apgūstamo vielu, nevis nedēļām ilgi gatavot tehnoloģijas, lai eksāmenā varētu mierīgu sirdi krāpties!
Resursi: https://www.quora.com

Ielādēt vēl rakstus, kuru autors ir  haker
Load More In 

Komentāru nav

 1. Avatar for Kaspars Labais

  Kaspars Labais

  03/22/2017 at 12:06

  Drīž viņiem eksāmenā tev būs jāierodās pilnīgi kailam un skola tev izsniedz speciālu apģērbu tieši eksāmenām.

  Atbildēt

 2. Avatar for sviests

  sviests

  04/19/2017 at 18:56

  pirms 8 gadi par brūnajām ausu ierīcēm lieliljās visi te pat LV, kā lieldienu olas studentiem bija. Būtu man tad nauda ar nebūtu to idiotizmu mācijies galvā.

  Atbildēt

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Iesakām izlasīt

8 iemesli, kāpēc uzņēmumam nepieciešams digitālais mārketings

Digitālais laikmets ir ieviesis jaunu mārketinga formu uzplaukumu, un uzņēmumi, kas neizma…