Runājot par Crafter, kādam, iespējams, varētu šķist, ka balta kaste ir balta kaste, ko jaunu tajā vēl var izdomāt? Vācu inženierija tomēr to spēj! Jaunais Crafter nes sev līdzi pavisam citu dimensiju CD transportieru segmentā. Tam ir būtiski jauninājumi, kas paceļ vadītāja komfortu, auto vadāmību un praktisko pielietojamību citā līmenī, kas pašreiz konkurentiem nav sasniedzams, un var drosmīgi apgalvojot, ka arī tuvākajā nākotnē nebūs.

Ko īsti vācu inženierija ir spējusi radīt šoreiz?

Sāksim ar lielajām lietām – jaunajā Crafter ir elektromehāniskais stūres pastiprinātājs ar daudzsviru balstiekārtu priekšējai asij. Šajā segmentā tas ir kas unikāls! Tā ir pierasta lieta vieglajiem auto, taču ne komercniekam, kur nu vēl lielajam transportierim!
Ko tas dod? Visas palīgsistēmas, kas tagad ir pieejamas ne tikai modernam Passat, bet arī Crafter, nodrošina perfektu vadāmību – no ātruma atkarīgu stūres stingrumu, atgriešanos atpakaļ pozīcijā pēc līkuma, sānu vēju ietekmes kompensāciju, iebraukto ceļa rišu spiediena kompensāciju, degvielas ekonomiju un daudz ko citu.

Novērtēs tie, kuri ir pie stūres visu dienu

Crafter var lepoties arī ar jaunu, pašu modernāko dzinēju ar mainīgu turbīnas atvērumu. un mainīgas padeves eļļas sūkni. Ar pilnīgi izmainītu dzesēšanas sistēmu – komerctransportam tieši dzinēja dzesēšana ir būtiski svarīga, jo dzinējs strādā pavisam citos slodzes režīmos, kā tas ir vieglajam transportam.
Protams, viena lieta ir lasīt par dzinēja parametriem un pavisam cita – izjust tā darbību realitātē. Pabraucot ar kravu, piemēram, uzkalnā, uzreiz var saprast, ka jaudas vienmēr pietiek, un dzinējs strādā ļoti patīkami, nevis lec pa muti ārā.

Tīrasiņu 4×4 auto

Obligāti jāpiemin pilnpiedziņa – šoreiz tas ir leģendārais Volkswagen 4Motion, tātad pie mazākās riteņu izslīdes mums ir tīrasiņu 4×4 auto, bet par saprātīgu cenu! Man bija iespēja pajautāt Pēterim Seikelam (leģendāras bezceļu piekares ekspertiem, firmas Seikel īpašniekam), kādas ir viņa domas par Crafter ar 4 Motion izturību un caurgājamības spējām? Viņš ir rēķinājis, ka auto varēs pacelt vismaz par 40 mm un, uzliekot kārtīgas AT riepas, tas būs vēl augstāks un kļūs par iemīļotu auto bezceļa savaldīšanai ar transportiera vajadzībām.

Jauns līmenis cīņā ar rūsu

Svarīgi ir ne tikai tas, kas lācītim vēderā, bet arī virsbūve. Volkswagen  pretrūsas apstrāde ir pavisam citā līmenī ar tuvu 100% cinkošanu. Stingrība un izturība ar cietmetālu izmantošanu atbildīgajās vietās, ar mūsdienīgu lāzermetināšanu un līmēšanu metināšanas vietā. To ir grūti ieraudzīt ar aci, to var izjust braucot – virsbūve ir ārkārtīgi stingra un neizdveš dīvainas skaņas, to var salīdzināt, mēģinot metālu locīt vai iespiest.
Kāds no tā labums? Es teiktu veseli trīs! Pirmkārt, drošība – bleķi tomēr ir svarīgi. Otrkārt, izturība – izlūzušas eņģu stiprinājuma vietas un metāla noguruma plaisas lielai daļai komerctransporta nav nekas jauns. Treškārt, izskats – ikvienam taču ir svarīgi braukāt ar busiņu, kurš lepni nes firmas logo un izskatās solīdi arī pēc 5 gadu lietošanas, nevis kā viens otrs, kas drīzāk līdzinās saburzītam plastmasas maisam.

Degvielas un apkopes ekonomija

Pirmkārt, jau degvielas ekonomija – iedomājies, uztaisīt kasti, kurā var iekraut 6 paletes un dabūt gaisa pretestības koeficientu CW 0.33! Tas ir tāpat kā pirmajiem Audi TT! Bez tam ir vēl citas, mazāk taustāmas, bet ne mazāk svarīgas lietas, piemēram, apkopes izmaksas, dīkstāves izmaksas un atlikusī vērtība – to mēs vēl nezinām, jo nav pieredzes, bet ir sajūta, ka būs pat ļoti labi.

Darba vieta, kurā ir patīkami atrasties

Visbeidzot, pēdējā un svarīgākā lieta – ar šo auto ir patīkami braukt! Patiešām! Vadītāja darba vieta ir izcila – pārredzamība, sīklietu komforts, ergonomika un vadāmība 10 no 10, turklāt auto arī izskatās 10 no 10 (it sevišķi ar LED gaismām).
Noteikti jāmin arī ergonomiskie krēsli, 8 ātrumu automāts un ticiet vai nē, šis gandrīz 7 metrus garais komercnieks, kuram apkārt visam korpusam ir izvietoti 14 parkošanās sensori, spēj noparkoties pats, nu ar pavisam nelielu šofera palīdzību.
Saliekot visas šīs lietas kopā, kļūst skaidrs – šis auto ir jauna dimensija! Jauna dimensija komercniekiem! Mēs esam lepni par Volkswagen komerctransporta modeļu gammu un tā jauno flagmani – Crafter.
Autors: Volkswagen Komerctransporta zīmola vadītājs Baltijas Valstīs – Māris Zoltners

Ielādēt vēl rakstus, kuru autors ir  haker
Load More In 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Iesakām izlasīt

8 iemesli, kāpēc uzņēmumam nepieciešams digitālais mārketings

Digitālais laikmets ir ieviesis jaunu mārketinga formu uzplaukumu, un uzņēmumi, kas neizma…