Pērn divkāršojies mobilo sakaru lietotāju izmantotais interneta datu apjoms, liecina mobilo sakaru operatora Bite 2016. un 2015. gada rezultātu un patērētāju tendenču analīze.

Latvijas iedzīvotāji mobilo internetu izmanto aizvien aktīvāk, līdz ar to pieaug prasības pēc sakaru kvalitātes, īpaši – pēc datu pārraides ātruma.

Turklāt pieaug arī pārraidīto datu apjoms. Digital Fuel Monitor” (Somijā bāzēta kompānija, kas specializējas mobilo sakaru pētījumos) liecina, ka Eiropā Latvijas iedzīvotāji ir aktīvākie mobilā interneta izmantotāji uzreiz aiz somiem.

Daļēji tas ir saistīts ar to, ka līdztekus tālruņiem mobilo internetu izmanto dažādās ierīcēs, tostarp maršrutētājā, planšetdatorā un citur. Šā segmenta izaugsme ir straujāka nekā jebkad. Gada laikā klientu skaits, kas lieto SIM karti citā ierīcē, ne telefonā, Bitē pieaudzis par 58%,” sacīja Bite Latvija izpilddirektors Kaspars Buls.

Pēc Bula paustā, šādas klientu uzvedības izmaiņas būtiski ietekmēs tirgu, tajā skaitā arī Bites attīstības virzienus un investīcijas, jo klientu prasības pēc jaudīgāka interneta tikai turpinās pieaugt.

Ņemot vērā iepriekš minēto, Bite jau pērn 10% no ieņēmumiem jeb astoņus miljonus eiro ieguldīja tīkla un tehnoloģiju attīstībā, un 2017. gadā plāno šo apjomu tikai palielināt.

Tā kā ir pieaudzis gan mūsu klientu, gan viņu izmanto ierīču skaits, mums kā pakalpojumu sniedzējam ir svarīgi būt soli priekšā attīstībā, nepārtraukti investējot gan tehnoloģijās, gan tīkla uzturēšanā un paplašināšanā. Mēs esam pirmie, kas Latvijā aktivizēja 4,5G internetu un mobilajā tīklā sasniedza 1Gb/s lielu datu pārraides ātrumu. Mēs jau esam papildinājuši tīklu ar 80 4G+ stacijām, kā arī veicam darbus, lai paplašinātu gan tīkla pārklājumu, gan ātrumu, gan kapacitāti. Klientu labā pieredze ir mūsu galvenais uzdevums, tādēļ esam ieviesuši arī īpaši modernu monitoringa rīku, kas uzlabo mūsu mērījumus, lai tīkla attīstība noritētu raiti un efektīvi, ” uzsvēra Buls.

Uzņēmuma pārstāvis norādīja, ka pašlaik uzņēmumā strādā nu jau 600 cilvēku komanda, kas ikdienā nodrošina kvalitatīvu klientu apkalpošanu, produktu izstrādi, uzturēšanu un citas funkcijas.

Pavisam drīz jau Bite spers nākamos soļus tīkla modernizācijā, kas būtiski paaugstinās klientiem sniegtā pakalpojuma kvalitāti, un par to ziņos jau tuvākajā laikā.

Ielādēt vēl rakstus, kuru autors ir  haker
Load More In 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Iesakām izlasīt

8 iemesli, kāpēc uzņēmumam nepieciešams digitālais mārketings

Digitālais laikmets ir ieviesis jaunu mārketinga formu uzplaukumu, un uzņēmumi, kas neizma…