Sievietes Latvijā jautājumos, kas saistīti ar automašīnu, visbiežāk palīdzību meklē pie mīļotā vīrieša. To, ka tehniskas ķibeles ar auto vai situācijas saistībā ar ceļu satiksmes negadījumu palīdz risināt vīrs vai mīļotais draugs, atzīst 44% dāmu – tā liecina apdrošināšanas sabiedrības ERGO un Drošas Braukšanas Skolas veiktā aptauja.
No tehniskām nebūšanām ar auto nav pasargāts neviens, un to apliecina arī aptaujas rezultāti – vien 2% tās dalībnieču atzīmēja, ka nekad nav saskārušās ar tādām situācijām.
“Īpaši ziemā dažādas likstas piemeklē autovadītājus daudz biežāk. Kā liecina ERGO tehniskās palīdzības dienesta dati, ziemas periodā biežākās ķibeles, ar ko kopumā saskaras šoferi, ir problēmas ar dzinēju un izlādējies akumulators. Vīriešiem risinājumi un atbildes dažādos ar auto lietām saistītos jautājumos mēdz nākt vieglāk, sievietes, iespējams, ir nedrošākas un vēlas vairāk ļauties kungu atbalstam. Arī mēs apdrošināšanas sabiedrībā ERGO nereti novērojam situācijas, kad dāmām iesniegt atlīdzību pieteikumus, piemēram, pēc ceļu satiksmes negadījuma palīdz vīrietis,” stāsta Ivars Vismanis, ERGO Atlīdzību regulēšanas departamenta direktors.
Kā liecina aptauja, piektajai daļai sieviešu palīdz kāds no tuviniekiem, kas pārstāv stipro dzimumu – tēvs vai brālis, bet 13% parasti vēršas pie sev zināma, uzticama cilvēka, kurš strādā autoservisā. Desmitā daļa dāmu izmanto KASKO pakalpojumu, kas nodrošina palīdzību uz ceļa, savukārt tikai nedaudz vairāk nekā 8% apgalvo, ka auto jautājumos pašas ar visu ļoti labi tiek galā.
ERGO un Drošas Braukšanas skolas speciālisti transportlīdzekļu vadītājiem – gan sievietēm, gan vīriešiem – iesaka:

  • Veikt regulāru ziemas riepu pārbaudi un nepieciešamības gadījumā arī ziemas beigās izšķirties par jaunu riepu iegādi.
  • Pirms ziemas veikt vējstiklu slotiņu maiņu.
  • Pārliecināties, vai auto lukturi ir tīri un spuldzes ir pietiekami spožas.
  • Pārliecināties par automašīnas akumulatora resursu. Ja tas ir līdz 3 gadus vecs, tad problēmām nevajadzētu būt.
  • Sagatavot kvalitatīvu ledus skrāpi un sniega tīrīšanas slotiņu, kā arī ieteicams līdzi vadāt sniega lāpstu un trosi.
  • Pēc automašīnas mazgāšanas nosusināt un apstrādāt auto durvju blīvgumiju ar silikonu, lai aukstajā laikā neaizsaltu automašīnas durvis.
Ielādēt vēl rakstus, kuru autors ir  haker
Load More In 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Iesakām izlasīt

8 iemesli, kāpēc uzņēmumam nepieciešams digitālais mārketings

Digitālais laikmets ir ieviesis jaunu mārketinga formu uzplaukumu, un uzņēmumi, kas neizma…