Itāļu kompānija Piaggio ir izveidojusi mobilo robotu ar nosaukumu GITA, kas izskatās gluži kā krāsains burbulis uz diviem riteņiem. Pēc autoru idejas – šī ierīce tika izgudrota, lai palīdzētu smagu mantu, piemēram, pārtikas paku vai alkohola pārvadāšanā.

Kā ziņots kompānijas mājaslapā, GITA itāļu valodā nozīmē “īss brauciens”. Robots ir pilnībā autonoms, un tas ir spējīgs pārvadāt līdz 18 kilogramiem smagu kravu un sekot savam īpašniekam ar ātrumu līdz pat 35 kilometriem stundā. Šādā režīmā GITA apstrādā informāciju ar īpašas 3D kartes palīdzību. Autonomajā režīmā robots var pārvietoties pa īpaši izveidotiem punktiem un pēc maršruta beigām atgriezties atpakaļ mājās.

Jaunais palīgs var arī tikt cauri šaurām durvīm un manevrēt uz trotuāriem. Pēc vienas uzlādes robots ir spējīgs darboties līdz pat 8 stundām. Papildu drošībai kravas vāks fiksējas ar slēdzeni un ir aprīkots ar 360 grādu kameru.

Piaggio mērķis ir atrisināt transporta problēmas 21. gadsimtā. Kopā ar GITA robotu kompānija prezentēja arī tā lielo brāli – KILO. Šis robots var pārvadāt līdz pat 100 kilogramiem kravas, un tas ir nedaudz līdzīgs traktoram.

Lai parādītu, uz ko ir spējīga GITA, Piaggio ir izveidojis vairākus reklāmas videoklipus, kuros manevrē dažādi scenāriji. Piemēram, vienā no video robots dodas pastaigā ar suni, bet otrajā video tas palīdz strādniekiem noliktavā.


https://www.youtube.com/watch?v=2Ntnzu0B6Bs
https://www.youtube.com/watch?v=HezBSxH7KKw


Avots: TJournal

Ielādēt vēl rakstus, kuru autors ir  haker
Load More In 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Iesakām izlasīt

8 iemesli, kāpēc uzņēmumam nepieciešams digitālais mārketings

Digitālais laikmets ir ieviesis jaunu mārketinga formu uzplaukumu, un uzņēmumi, kas neizma…