Pēdējos trīs mēnešos visbiežāk ar apzagšanas gadījumiem nācies saskarties automašīnu “Volvo”, “Volkswagen” un “BMW” īpašniekiem, liecina apdrošināšanas sabiedrības “Balta” dati.
No visiem atlīdzību pieteikumiem, ko “Balta” saņēmusi pēdējo trīs mēnešu laikā saistībā ar apzagšanas gadījumiem, visbiežāk reģistrēti “Volvo”, “Volkswagen” un “BMW” zīmolu automašīnu apzagšanas gadījumi – attiecīgi 25%, 21% un 12% no kopējā šādu atlīdzību pieteikumu skaita, savukārt modeļu vidū visbiežāk apzagšanas gadījumi konstatēti “Volkswagen Passat” (8%), “Volvo V70” (6%) un “Volvo XC90” (6%).
“Baltas” dati liecina: lai gan kopējais apzagšanas gadījumu skaits samazinās, vidējo zaudējumu apmēram ir tendence palielināties – ja 2013.gadā vidējā izmaksātā atlīdzība par šādiem gadījumiem bija 530 eiro, tad 2016. gadā tie bija 780 eiro. Pēdējo trīs gadu laikā atlīdzībās apdrošinātājs izmaksājis vairāk nekā 2,2 miljonus eiro. Izmaksu pieaugumu apdrošinātājs skaidro ar apstākli, ka jaunākām automašīnām aprīkojums kļūst sarežģītāks, un detaļas ir pat vairāku tūkstošu eiro vērtas. Pēdējo trīs gadu laikā samazinājies spoguļu, automašīnu novietošanas distances sensoru un dažādu uzliku zādzību skaits, kas saistīts arī ar apdrošinātāju aktivitātēm, piemēram, spoguļu marķēšanu. Taču pieaugoša tendence vērojama lukturu un vadības bloku zādzībām.
Tomēr joprojām visbiežāk autovadītāji saskaras ar spoguļu un lukturu zādzībām – šo detaļu zādzības veido 62% no visiem automašīnu apzagšanas gadījumiem. Spoguļu un to stikliņu, automašīnu novietošanas distances sensoru un lukturu zādzības visbiežāk reģistrētas “BMW” (5 sērija, X5, X6), “Nissan” (“Qashqai”, “Juke”), “Volvo” (S80,V70, XC60, XC70, XC80) un “Volkswagen Toureg”. Pieaugoša tendence ir pilnpiedziņas reduktora bloka zādzībām “Volvo” zīmola automašīnām (XC70, XC90).
“Balta” paziņojumā medijiem informē, ka atbilstoši Valsts policijas datiem 2016. gadā fiksētas 2237 zādzības saistībā ar iekļūšanu automobilī vai auto detaļu nozagšanu, savukārt šī gada pirmajās nedēļās reģistrētas 104 šādas zādzības.
Avots: BNS

Ielādēt vēl rakstus, kuru autors ir  haker
Load More In 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Iesakām izlasīt

8 iemesli, kāpēc uzņēmumam nepieciešams digitālais mārketings

Digitālais laikmets ir ieviesis jaunu mārketinga formu uzplaukumu, un uzņēmumi, kas neizma…