Zinātnieku grupa, kuru veido juristi, filozofi un uzņēmēji, ir apvienojuši spēkus un kopā cer izveidot pasaulē pirmo neatkarīgo “Kosmosa nāciju”.

Projekta ietvaros plāno uzstādīt pirmo no daudzajiem satelītiem jau 2017. gada rudenī. Teorētiski šai nācijai nebūs teritoriālas zemes, bet tā sastāvēs no satelītu tīkla ar saviem likumiem, pārvaldi un regulējamām iestādēm.

Nācija tikšot nosaukta par Asgardia, par godu mitoloģiskajai debesu valstij, kur valdīja skandināvu dievs Odins. Eksperti arī cer iegūt oficiālas valsts statusu no NASA. Par projekta plāniem tika paziņots 12. oktobra preses konferencē Parīzē. Projekta vadītājs doktors Igors Ašurbejli apzinās, ka viņa plāns varētu tikt noraidīts un uzskatīts par traku.

Asgerdia projekta būtība ir miers kosmosā. Zemes novērotie konflikti tiks nodoti kosmosā,” saka doktors Ašurbejli preses konferencē. “Asgardia ir arī unikāls projekts no filozofiskā viedokļa – kalpošana visai cilvēcei un ikvienam neatkarīgi no cilvēku labklājības un vietas, kur tie ir dzimuši.”

Ja projektu izdosies realizēt, viņi iedomājas, ka Asgardia varētu tikt izmantota kā Saules sistēmas un kosmosa izpētes platforma. Doktors arī atklāja savas komandas plānu būvēt “vairogu pret kosmisko apdraudējumu”, piemēram, meteorītiem un kosmosa atkritumiem.

Asgardia misija, lai radītu plašāku pieeju kosmosam, sniedzot netradicionālām kosmosa valstīm realizēt savas zinātniskās vēlmes, ir ļoti aizraujoša.”

Bet, kas īstenībā var sanākt no visa šī projekta un iniciatīvas, atliek vien minēt un gaidīt turpmākās sarunas un darbības ar atbildīgajām iestādēm un investoriem, jo, kā saprotams, šāda ideja nepavisam nav lēts un arī drošs prieks.

Ielādēt vēl rakstus, kuru autors ir  haker
Load More In 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Iesakām izlasīt

8 iemesli, kāpēc uzņēmumam nepieciešams digitālais mārketings

Digitālais laikmets ir ieviesis jaunu mārketinga formu uzplaukumu, un uzņēmumi, kas neizma…