Liitlebits” priekšsēdētājs uzskata, ka mūsdienu pasaule ir pilna ar dīvainām profesijām. Viņaprāt, 65% no pieprasītām un populārām profesijām parādīsies tikai ap 2030. gadu. Tā kā arī pašreizējiem studentiem joprojām ir jāmācās jaunas iemaņas, lai tiktu līdzi laikam un jaunajām tehnoloģijām.

Lūk, dažas no profesijām, kas draud uzspridzināt darba tirgu 2030. gadā!

Robots – veterinārārsts

Robeža starp bioloģiju un tehnoloģijām lēnām pazūd. Neesi pārsteigts, ja pēc 15 gadiem tu vedīsi savu dzīvnieku pie cilvēka, kas vairāk saprot inženierzinātni nekā medicīnu. Ja runa iet par robotiem – veterinārārstiem, tad viņi spēs palīdzēt ar protēzēm.

Spēļu programmētājs

Turpmākajos gados datorspēles vēl vairāk tiks vērstas uz to, lai ļautu personai mazināt stresu un atpūsties. Daudzas spēles un to radītāji palīdzēs tev uzturēt arī veselīgu dzīvesveidu. Tā nav nejaušība, ka “Pokemon Go” kļuva par tik populāru spēli, kas liek visiem slinkajiem piecelties no dīvāna un nomest liekās kalorijas, staigājot apkārt un meklējot Pokemonus. Tā kā studentiem, kuri vēlas strādāt šajā jomā, bez spēles dizaina, programmēšanas un datorzinātnēm nāksies mācīties arī empātiju un dažādu problēmu risināšanas iemaņas.

Virtuālās realitātes speciālists

Šis jaunais “Microsoft” projekts parāda, ka iespēja būt divās vietās vienlaicīgi būs diezgan reāla. Jaunā tehnoloģija ir balstīta uz labi zināmo hologrammu. Viens no jaunās profesijas uzdevumiem būšot radīt cilvēka reālās klātbūtnes sajūtu kādā konkrētā vietā un laikā.

Klimata inženieris

Zinātnieki jau sen bez zināma optimisma meklē globālās sasilšanas un klimata pārmaiņu problēmas un cēloņus. Tomēr tehnoloģijas mums var palīdzēt pārvaldīt šīs izmaiņas un gūt kopēju labumu. Tādējādi tehnoloģiskie jauninājumi var mums ļaut ievērojami mazināt globālās sasilšanas ietekmi. Bet tie, protams, ir tikai pieņēmumi.

Orgānu audzēšanas speciālists

Mākslīgi audzēti orgāni ļauj ārstiem negaidīt īsto donoru, kas bieži vien liek zaudēt dārgo laiku. Kopumā studentiem būtu jāpievērš lielāka uzmanība pētījumiem par tehnoloģiju jauninājumiem un tehnoloģiju zinātni.

Ielādēt vēl rakstus, kuru autors ir  haker
Load More In 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Iesakām izlasīt

8 iemesli, kāpēc uzņēmumam nepieciešams digitālais mārketings

Digitālais laikmets ir ieviesis jaunu mārketinga formu uzplaukumu, un uzņēmumi, kas neizma…