Bangladešā 70 procenti iedzīvotāju dzīvo gofrētās skārda būdās bez elektrības piekļuves, kas nozīmē, ka gada karstajos mēnešos šīs ēkas pārvēršas par īstām krāsnīm.
Tomēr projekts ar nosaukumu “Eco – Cooler” izplata zināšanas par lētu un no elektrības brīvu metodi, kā atsvaidzināt Bangladešas mājas. Šim projektam ir nepieciešamas tikai pāris plastmasas pudeles un dēļa gabals. Šāds projekts tika uzsākts, sadarbojoties ar reklāmas aģentūrām Grey Dhaka un Grameen Intel Social Busines Ltd.

Lūk, kā tas strādā: plastmasas pudeles tiek pārgrieztas uz pusēm un tad uzstādītas uz režģa caur pudeles kakla lieluma caurumiem. Šo režģi ir iespējams novietot uz loga, kur pudeles šaurākais augšgals ir vērsts uz mājas iekšpusi. Kad vējš pūš cauri plastmasas pudelēm, vēss gaiss plūst caur piltuvveidīgo pudeli uz majas iekšpusi. “Eco – Cooler” atzīst, ka, izmantojot šo paņemienu, gaisu mājā ir iespējams atvēsināt pat par 5 grādiem pēc Celsija.
Šī ierīce ne tikai neprasa elektrības patēriņu, bet arī palīdz lietderīgi izmantot izlietotas pudeles. Šis projekts internetā tika izvietots bez maksas cerībā iegūt pēc iespējas lielāku cilvēku uzmanību. Šī iniciatīva jau ir iesakņojusies vairāk kā 25000 mājsaimniecībās un ieguvusi lielu popularitāti dažādos Bangladešas ciematos.
https://www.youtube.com/watch?v=jPuh8IFbIzQ

Ielādēt vēl rakstus, kuru autors ir  haker
Load More In 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Iesakām izlasīt

8 iemesli, kāpēc uzņēmumam nepieciešams digitālais mārketings

Digitālais laikmets ir ieviesis jaunu mārketinga formu uzplaukumu, un uzņēmumi, kas neizma…