Kas tad īsti ir krievu militārais specdienests GRU ( latviski būtu GIP: Galvenā Izlūkošanas pārvalde) Ja KGB savā laikā varēja atrast katrā pilsētā netālu no Ļeņina pieminekļa, tad GRU bija daudz slepenāka organizācija, kas darbojās citu organizāciju ( pārsvarā diplomātisku ) paspārnē. Gandrīz visiem spiegiem bija diplomātie čini. Sekojoši šos cilvēkus bija ļoti grūti notvert. Un domājams tā tas ir arī šobrīd

Putins lika saprast, ka aģentus atklājis kāds «nodevējs», un viņš zinot atbildīgo personu vārdus.
«Tas bija nodevības rezultāts, un nodevēji vienmēr slikti beidz. Viņi kļūst par dzērājiem, narkomāniem un beidz savu dzīvi uz ielas,» teica Putins.

Šis izteikums pilnībā atbilst patiesībai. Parasti nodevēji beidza dzīvi divos variantos. Pašrocīgi uztaisot pašnāvību vai nododot sevi dzimtenes rokās kur tos gaidīja ilgas nopratināšanas un nāve.

Rodās jautājums, kapēc nodevēji atgriezās dzimetenē vai izdarīja pašnāvību? Liela nožēla? Ilgas pēc dzimtenes? Ilgas pēc tuvajiem? Izrādās nekā tamlīdzīga. Pretinieka specdienests nodevējiem iedod patiešām daudz. Lielu, dārgu māju. Daudz naudas. Taču ar laiku nodevējs saprot, ka apkārt visiem ir daudz naudas lielas mājas ar baseinu. Viņš vairs nav ne ar ko īpašāks par apkārtējiem. GRU saviem darbiniekiem dod pārcilvēka statusu, jo neviena cita organizācija vairs nav tiesīga aizturēt GRU darbinieku nedz to arī nopratināt un/ vai sodīt. Zaudējot GRU darbu, viņš zaudē arī pārcilvēka statusu un būtību. Tas arī esot tas galvenais iemesls.

Tomēr Putins norādīja, ka deportētie spiegi netiks atstāti bez darba. «Viņi strādās cienījamās vietās, esmu pārliecināts. Es nešaubos, ka viņus gaida interesanta un gaiša dzīve.»

Te nu ir klaji meli. Pieķertie spiegi, kā likums, atgriežas dzimtenē bez jebkādām tiesībām jebkad strādāt pie informācijas iegūšanas ārzemēs. Lielāko tiesu šie bijušie aģenti dodas uz tā saucamajām “Ziloņu kapsētām” jeb jauno aģentu apmācības iestādēm un viņu aktīvā karjera GRU izlūkdienestā ir beigusies.

Visinetesantāk, ka pasaulei tā arī netiek konkretizēts, kādas organizācijas labā šie aģenti ir strādājuši, taču spriežot pēc apraktiem, nedaudz paanalizējot, rodas iespaids, ka visdrīzāk zem vārdiem Krievijas Ārējais izlūkdienests slēpjas tieši šī organizācija par kuras eksitenci daudzi nemaz pat nenojauš.

Ielādēt vēl rakstus, kuru autors ir  haker
Load More In 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Iesakām izlasīt

8 iemesli, kāpēc uzņēmumam nepieciešams digitālais mārketings

Digitālais laikmets ir ieviesis jaunu mārketinga formu uzplaukumu, un uzņēmumi, kas neizma…