Latvijas televīzija (LTV) nolēmusi no 2010.gada 1.marta pārslēgt LTV1 pilnībā uz ciparu virszemes apraidi un pārtraukt to raidīt ar līdzšinējo analogo tehnoloģiju.
Aptuveni 220 000 mājsaimniecības - galvenokārt laukos, nomaļās mājās un viensētās un citās vietās ārpus kabeļtelevīzijas sniedzamības šobrīd skatās analogu ētera televīziju. Tie veido 27% no Latvijas mājsaimniecību kopējā skaita un būs vienīgie, kurus tieši skars gaidāmā televīzijas tehnoloģiju maiņa.

Izskatās, ka tiek darīts viss, lai iespējami daudz cilvēku tomēr neredzētu kaut vai to pašu Panorāmu un nezinātu kas notiek valstī. Atcerēsimies veco teicienu ka zināšanas ir spēks. Pensionāri un zemnieki paliks bez tieša informācijas avota – televīzijas. Es piemēram pats uzskatu, ka 30ls lai skatītos tv nav daudz. Tomēr ir cilvēki kam tas ir vesels kapitāls.

Ja LTV censtos vienlaikus apmaksāt apraidi abās tehnoloģijās pēc 1. marta, tad "vairs nav naudas, par ko veidot programmu", tā LTV vadītājs izteicās pēc Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas sēdes, kurā apsprieda pāreju uz ciparu virszemes apraidi un tā sekas iedzīvotājiem.

Agrāk gāja runa, ka līdz 2012. gadam būs paralēli analogā pārraide. Un lai nu kurš pukstētu par izmaksām. Es saprotu, ka pukstēt varētu komerckanāli. Kaut arī piemēram tv3 jau kopš sākta gala ir ViaSat grupas meitas uzņēmums. Sen jau ir dzirdēts, ka latvijas radio un televīzija izkropļo reklāmas tirgu jo saņem naudu gan no reklāmdevējiem gan no valsts. Tātad slikti saņem, ja ar divām lielām sponsoru grupām nevar pavilkt. Īstenībā, man šķiet, visizdevīgāk būtu palikt analogajā apraidē pēdejai stacijai pēc iespējas ilgāk un piegriezt reklāmas maksu, jo šī reklāma ir pieejama lielākai auditorijai. Un vēl mani interesē jautājums par reģionālajām televīzijām. Kas notiks ar tām?

Ielādēt vēl rakstus, kuru autors ir  haker
Load More In 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Iesakām izlasīt

8 iemesli, kāpēc uzņēmumam nepieciešams digitālais mārketings

Digitālais laikmets ir ieviesis jaunu mārketinga formu uzplaukumu, un uzņēmumi, kas neizma…